Ekspresy do kawy do 600 zł - wśród nich modele ciśnieniowe, kapsułkowe i przelewowe

red
13.08.2019 12:00
Ekspresy do kawy do 600 zł

Ekspresy do kawy do 600 zł (fot. unsplash)

Ekspres do kawy to niemały wydatek, a najlepsze modele potrafią kosztować po kilka tysięcy złotych. Jednak nawet poniżej 600 zł możemy trafić na dobre ekspresy, które świetnie sprawdzą się w domowych warunkach. To sprzęt obowiązkowy dla każdego miłośnika kawy, ale też świetny pomysł na prezent z okazji parapetówki czy wesela.

Ekspresy kapsułkowe do 600 zł

Te modele zyskują na popularności, ponieważ są łatwe w obsłudze, a przy tym stosunkowo niedrogie. Podobnie jak ekspresy ciśnieniowe modele na kapsułki wykorzystują wysokie ciśnienie do zaparzenia kawy. Mają jednak znacznie mniejsze rozmiary niż typowe ekspresy ciśnieniowe i są bardziej intuicyjne w obsłudze. Minusem zdecydowanie jest cena kapsułek - każdy producent oferuje po klika-kilkanaście rodzajów kaw. Poza wyborem modelu ekspresu musimy również wziąć pod uwagę, które z nich będziemy mogli w nim przygotować - przeważnie kapsułki jednego z producentów ekspresów nie pasują do urządzeń innego producenta.

Ekspresy kapsułkowe do 600 złEkspresy kapsułkowe do 600 zł kolaż redakcja, materiały partnerów

Ekspresy przelewowe do 600 zł

Ekspresy przelewowe należą do najprostszych i najtańszych urządzeń. Zwykle kosztują nawet mniej niż 200 zł, ale w okolicy 400-500 zł możemy kupić modele wykonane z najwyższej jakości materiałów, a dzięki temu bardziej wytrzymałe i mniej awaryjne. Pozwalają przygotować od razu kilka filiżanek kawy, a dodatkowo wyposażone są w grzałki utrzymujące stałą temperaturę napoju. Niestety nie mamy możliwości przygotowania w nich gotowych smakowych kaw, np. latte. Samo przyrządzenie kawy zajmuje również nieco więcej czasu niż w przypadku innych ekspresów.

Ekspresy przelewowe do 600 złEkspresy przelewowe do 600 zł kolaż redakcja, materiały partnerów

Ekspresy ciśnieniowe do 600 zł

To zdecydowanie najdroższe ekspresy, których ceny zazwyczaj zaczynają się od ponad 1000 zł. Jednak udało nam się znaleźć również kilka niewielkich modeli za mniej niż 600 zł. Ekspresy takie dzielimy na automatyczne, ręczne i kawiarki (ekspresy niskociśnieniowe). Wyposażone są one w wiele dodatkowych funkcji, np. spieniacz do mleka. Używanie ekspresu ciśnieniowego,  jeśli chcemy wykorzystać jego pełen potencjał, wymaga od nas większej wprawy, ale kawa z takiego modelu jest przez wiele osób uważana za najsmaczniejszą.

Ekspresy ciśnieniowe do 600 złEkspresy ciśnieniowe do 600 zł kolaż redakcja, materiały partnerów

Więcej o:
Komentarze (81)
Zaloguj się
 • mala2424

  Oceniono 18 razy 18

  Ekspresy kapsułkowe są tanie, tylko potem kawa z nich jest kilkakrotnie droższa od bardzo dobrej ziarnistej. Zdecydowanie bardziej opłacają się ciśnieniowe.

 • Jacek Placek

  Oceniono 10 razy 10

  " Używanie ekspresa ciśnieniowego wymaga od nas większej wprawy" no...ekspresa to na pewno. Kto to napisał? Malarz, tynkarz , akrobata?

 • forwalker

  Oceniono 20 razy 8

  Do 600 to lepiej sobie kawiarkę kupić, ekspres w takiej cenie to pieniądze w błoto.

 • icosiedziwisz

  Oceniono 17 razy 5

  Powiem tyle - warto poczekać i odłożyć i kupić porządny ekspres. Taki ciśnieniowy za 600 zł to nieporozumienie...

 • homesicalien

  Oceniono 17 razy 1

  Podpisuję się pod niektórymi opiniami przedmówców - za tę cenę ekspres ciśnieniowy to kiepska inwestycja. Dobry ciśnieniowy ekspres kolbowy to 2000, zupełne minimum 1200zł z dodatkowym monitoringiem parametrów wody własnej roboty. Za około 2500zł można mieć już sensowny automat, ale wpływ na efekt końcowy będziemy mieli niewielki (w odróżnieniu do kolbowego). Ekspres za 600zł nie zapewni / nie utrzyma parametrów koniecznych do zaparzenia chociażby przyzwoitego espresso. Nawet jeśli się raz uda, efekt nie będzie powtarzalny.
  Mając taki budżet radzę zainwestować w dobry młynek (od tej ceny zaczynają się przyzwoite elektryczne młynki żarnowe) i plastikowy/szklany/porcelanowy stożek do filtrowania. Ewentualnie, zależnie od upodobań smakowych, french press / aeropress / moka pot. To wszystko można dostać w okolicach 100zł.

 • bladepogromca

  0

  Oni specjalizują się w ekspresach mają wszystkie możliwe rodzaje serwiskawowy.pl

 • jan_oszczedny_z_ile.info.pl

  0

  te "ekspresy" za 2000 3000 4000 tys to tak naprawdę ekspres ciśnienioiwy + młynek + spieniacz wyższe ceny to za wersję "do zabudowy" - rozsądniej zawsze wyjdzie kupić te urządzenia osobno lub zależnie od potrzeb jak ktoś nie pije kawy z mleczkiem to spieniacz jest mu zbędny - a żaden ekspres nawet za 10 tys. z kiepskiego ziarna nie zrobi super kawy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX