Miej dane pod kontrolą - dyski małe, szybkie i potężne na każdą kieszeń

KS
21.05.2018 10:30
Miej dane pod kontrolą - dyski małe, szybkie i potężne na każdą kieszeń

Miej dane pod kontrolą - dyski małe, szybkie i potężne na każdą kieszeń (fot. pixabay)

Pomimo popularności przechowywania danych w chmurze, wiele osób wciąż woli posiadać lokalne kopie najważniejszych plików i dokumentów. Szukacie najlepszego na to rozwiązania? Wybraliśmy dla was najciekawsze opcje w różnych przedziałach cenowych i dopasowane do różnych potrzeb.

Pojemny pendrive

Przenośna pamięć USB - pendrive to zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie, zwłaszcza jeśli zależy nam na mobilności i możliwości zabrania naszych danych ze sobą. Są niewielkie i stosunkowo niedrogie, zwłaszcza jeśli wybierzemy model z mniejszą pojemnością i nie zależy nam na dużej szybkości zgrywania danych. My wybraliśmy dla was modele o pojemności powyżej 100 GB w bardzo rozsądnych cenach.

Pojemny pendrivePojemny pendrive kolaż redakcja, materiały partnerów

Dyski zewnętrzne HDD 

Dyski zewnętrzne mogą służyć zarówno do trzymania danych, jak i tworzenia backupów. Z pomocą odpowiedniego oprogramowania (często dostarczanego bezpośrednio przez producenta dysku) możemy szybko skonfigurować taki dysk do automatycznej synchronizacji kopii zapasowej. Wybierając model w odpowiedniej obudowie antywstrząsowej, możemy dodatkowo zabezpieczyć go przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Dyski zewnętrzne HDDDyski zewnętrzne HDD kolaż redakcja, materiały partnerów

Dyski zewnętrzne SSD

Nowocześniejsze od standardowych dysków HDD dyski zewnętrzne SSD są bardziej niezawodne i wytrzymałe. Uszkodzenia mechaniczne nie są dla nich tak groźne jak w przypadku zwykłego dysku, dlatego są odpowiednie dla osób, które często zabierają je ze sobą w drogę. Jednak ich największym plusem jest szybszy odczyt danych. Chociaż dyski SSD są znacznie droższe od modeli HDD, nam udało się znaleźć kilka ciekawych propozycji w bardzo atrakcyjnych cenach. 

Dyski zewnętrzne SSDDyski zewnętrzne SSD kolaż redakcja, materiały partnerów

Domowe serwery - NAS

To wciąż niezbyt popularne rozwiązanie w domach, jednak zbudowanie bezpiecznego archiwum danych może być bardzo proste. Serwery NAS oferują nie tylko funkcję backupu danych dla wszystkich urządzeń podłączonych do domowej sieci (komputerów, smartfonów, itd), ale pełni również rolę centralnego serwera, z którego w prosty sposób możemy uzyskać dostęp do plików. Takie rozwiązanie to koszt koszt zazwyczaj kilkuset złotych, a profesjonalnie jednostki nawet kilku tysięcy. 

Domowe serwery - NASDomowe serwery - NAS kolaż redakcja, materiały partnerów
Komentarze (7)
Zaloguj się
 • ardal

  Oceniono 5 razy 5

  "Szukacie najlepszego na to rozwiązania?" Polska język trudna język ? A nie lepiej: "szukacie najlepszego rozwiązania ?", a nie "na to".

 • engine8

  Oceniono 2 razy 0

  Dyski zewnętrzne SSD
  A co to jest dysk czy SSD ?
  Sa pamieci typy HDD (Hard disk Drive) i te rzeczywiscie maja dyski w srodku ale SSD znaczy Solid State Drive i poza tym ze symuluje HDD jesli chodzi o komunikacje to tam zadnego dysku nie ma ani w rzeczywistosci ani w nazwie.

 • dupajasi0

  Oceniono 2 razy 0

  Pendrajwy usb mają jedną fajną cechę. Czasem po ich podłączeniu do komputera pojawia się bardzo fajny komunikat, że dysk nie jest sformatowany i żeby go użyć cza go sformatować. Więc nie do końca jestem pewny czy to dobry sposób ma 3 ma nie ważnych danych. ;-)

 • drakaina

  Oceniono 1 raz -1

  W kwestii SSD "znacznie droższe" jest nadal niedopowiedzeniem. Póki co są po prostu koszmarnie drogie.

 • gpk58

  Oceniono 4 razy -2

  Wy s..syny dysk za 1000 euro !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX