Ekspres do kawy kapsułkowy - czy warto i czy to się opłaca?

Ekspres do kawy kapsułkowy - czy warto i czy to się opłaca?

Ekspres do kawy kapsułkowy - czy warto i czy to się opłaca? (fot. pexels)

Ekspresy kapsułkowy zyskują coraz więcej zwolenników, ale wiele osób zastanawia się, ile kosztuje kubek kawy z takiego ekspresu? Przyjrzymy się kilku najpopularniejszym modelom ekspresów kapsułkowych i policzymy, czy to się opłaca.

Ekspres do kawy w kapsułkach - zalety i wady

Ekspres do kawy kapsułkowy jest naprawdę prosty w obsłudze, co zdecydowanie zalicza się do jego zalet. Po umieszczeniu kapsułki w urządzeniu, wybieramy odpowiedni tryb parzenia i po chwili w kubku czeka na nas gotowy napój. Do zalet niewątpliwie możemy zaliczyć również duży wybór smaków kaw oraz innych napojów, które można przygotować za pomocą ekspresu. Przy wyborze ekspresu warto wziąć pod uwagę, jakie napoje będziemy chcieli w nim przygotowywać i zapoznać się z ofertą producentów, ponieważ kapsułki są dedykowane ekspresom danej firmy i nie pasują do modeli innych producentów. Właśnie konieczność zakupu kapsułek jest najczęściej wymienianą wadą tego typu ekspresu. Czy mimo to zakup ekspresu się opłaca? 

Ekspres do kawy w kapsułkachEkspres do kawy w kapsułkach kolaż redakcja, materiały partnerów

Ile kosztuje ekspres kapsułkowy

Ekspresy kapsułkowe bardzo różnią się ceną między sobą. Na rynku znajdziemy modele za około 150-250 zł, jak również te, których cena zbliża się do 1000 zł. Dobrej jakości ekspres możemy kupić już za około 300 zł, a przy tym jego użytkowanie będzie proste, a ekspres spełni świetnie swoją funkcję. W droższych modelach często płacimy za dodatkowe funkcje, design lub najwyższą jakość wykonania. 

Ile kosztują kapsułki do ekspresu i kawa z nich?

Koszt kapsułek to około 20 zł 16 sztuk, przy czym do niektórych typów kaw, np. latte musimy wykorzystać dwie kapsułki na jeden kubek kawy. Większość czarnych kaw oraz napojów jak herbata czy kakao zrobimy z użyciem pojedynczej kapsułki. To oznacza, że jedna kawa będzie nas kosztować około 1,25 zł. To, czy jest to wysoka kwota zależy też od tego, ile kawy dziennie pijemy. Na pewno kawa parzona w ten sposób jest nieco droższa od kawy rozpuszczalnej czy parzonej samodzielnie. Jednak w przypadku ekspresu kapsułkowego płacimy również za wygodę. 

Ile kosztują kapsułki do ekspresu?Ile kosztują kapsułki do ekspresu? fot. unsplash

Nie da się porównać, czy kawa z ekspresu ciśnieniowego jest smaczniejsza od tych parzonych w inny sposób - to kwestia bardzo indywidualna. Jeżeli jednak w domu chcemy cieszyć się smakowymi kawowymi to przygotowanie ich w ekspresie kapsułkowym będzie najprostsze i najwygodniejsze.

Zobacz także
Komentarze (24)
Ekspres do kawy kapsułkowy - czy warto i czy to się opłaca?
Zaloguj się
 • Kuba x44

  Oceniono 7 razy 5

  Oczywiście, że nie warto i się nie opłaca!

 • xegar

  Oceniono 6 razy 4

  Chcesz zaśmiecać środowisko kolejnym kawałkiem plastiku po każdej kawce? Takie urządzenia powinny być zakazane. A żeby nie tworzyć kolejnego zakazu, powinni go na siebie nałożyć sami nabywcy urządzeń przyjaźniejszych środowisku, piętnujący kapsułkowców.

 • MARCIN G.

  Oceniono 8 razy 4

  A jak tam ekologia gazeto..? Pieniążki za artykuł sponsorowany ważniejsze od zielonych ideałów?
  - kapsułki do ekspresów nie poddają się recyclingowi i stanowią ogromny problem ekologiczny - a przecież w robieniu kawy chodzi o przelanie wrzątku przez naturalne, zmielone ziarna....

 • cozano

  Oceniono 7 razy 3

  Z 1 kilograma kawy ziarnistej można zrobić 120-140 filiżanek napoju. Kilogram w miarę dobrej kawy kosztuje 40-60 złotych. Łatwo zatem policzyć, czy kawa z kapsułek się opłaca.

 • rasta-mw

  Oceniono 11 razy 3

  jedyny ekspres jaki warto kupić to taki cieśnieniowy z młynkiem, a kapsułki to naprawdę kiepski pomysł, chyba że ktoś lubi chemiczny posmak

 • evergreen111

  Oceniono 6 razy 2

  Do KS, autora powyższego, lekcja polskiego gratis.

  Kapsułki NIE SĄ I NIE MOGĄ BYĆ DEDYKOWANE ekspresom danej firmy.
  Słownik Języka Polskiego: dedykować - poświęcić komuś utwór literacki, muzyczny lub dzieło sztuki, umieszczając w nim lub na nim dedykację.

  Może pan/pani nie dziękować za lekcję ojczystego języka. Drobiazg.

 • Tomasz Nowak

  Oceniono 1 raz 1

  O wiele lepiej kupić po prostu normalną ciśnieniówkę do świeżo palonych ziaren np. od www.coffeenation.pl

 • smacznakawa

  Oceniono 3 razy 1

  Kliknąłem bo chciałem sprawdzić, jak będzie wyglądał ten sponsorowany artykuł.

 • acototak

  Oceniono 4 razy 0

  Jedyny ekspres kapsułkowy, z którego kawa nadaje się do picia to Nespresso (btw ten sam producent co Dolce Gusto)
  W domu mam stare Saeco z łychą i tego żadna kapsułka nie pobije.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje