Albert Riele - między sztuką, sportem, a szwajcarską precyzją

Kasia Żechowicz
09.08.2018 13:46
Wszystko zaczęło się w 1881 roku. To wtedy w Szwajcarii, ojczyźnie zegarmistrzostwa, powstało pierwsze atelier pod szyldem R. Albert Riele. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, ale niektóre rzeczy pozostały takie same. Wśród nich jakość i elitarność czasomierzy Albert Riele, które nadal hołdują dawnej tradycji, ale robią to w nowoczesnym stylu i z wielkim zaangażowaniem w dziedziny sztuki i sportu.

Albert Riele – kolekcje

Albert Riele to ekskluzywne zegarki dla kobiet i mężczyzn, które spodobają się wszystkim fanom nowoczesnego stylu. Kolekcja podzielona jest na pięć linii: Family 1881, Challenger, Premiere, Concerto i Gala.

Albert Riele - kampania z Grzegorzem KrychowiakiemAlbert Riele - kampania z Grzegorzem Krychowiakiem Mat. prasowe

Kolekcja Family 1881 powstała z okazji 135 urodzin marki. Zegarki utrzymane są w klasycznym stylu, a każdy z nich uświetnia brand Albert Riele. Wzornictwo jest wysublimowane i inspirowane tradycją zegarmistrzostwa. W kolekcji zachwycają zegarki kieszonkowe, z których niektóre są limitowane do 135 sztuk.

Albert Riele - zegarki z linii Family 1881Albert Riele - zegarki z linii Family 1881 Mat. prasowe

Linia Challenger nawiązuje do sportów wodnych, które z tożsamością Albert Riele mają wiele wspólnego. Woda to żywioł, który wyzwala marzenia i stymuluje do tego, by je osiągnąć w każdym wymiarze życia. Challenger to zegarki dla mężczyzn, którzy lubią wyzwania. Wszystkie modele zegarków z linii Challenger mają oryginalny design i są wodoszczelne aż do 500 metrów. Marka Albert Riele niejednokrotnie była partnerem ważnych wydarzeń żeglarskich, w tym World Match Racing Tour, czy Sopot Match Race.

Albert Riele - zegarki z kolekcji ChallengerAlbert Riele - zegarki z kolekcji Challenger Mat. prasowe

Linia Premiere ma status premium i wyznacza nowy, ambitny kierunek marki Albert Riele. W kolekcji znalazły się czasomierze o różnych funkcjach, w tym chronografy. Styl linii jest nowoczesny i inspirujący, a edycje modeli z dodatkową bransoletą lub paskiem i dedykowanym etui zadowolą nawet najbardziej wymagających.

Albert Riele - zegarki z kolekcji PremiereAlbert Riele - zegarki z kolekcji Premiere Mat. prasowe

Linia Concerto czerpie z klasyki, ale serwuje ją na nowo w dużo ciekawszym wydaniu. Wszystkie modele w pełni oddają ideały marki Albert Riele – są wysmakowane i przemyślane w każdym detalu. Znalazły się tu zegarki z mechanizmami automatycznymi oraz wygodne, bardzo cienkie zegarki z mechanizmami kwarcowymi.

Albert Riele - zegarki z linii ConcertoAlbert Riele - zegarki z linii Concerto Mat. prasowe

Gala to linia dla kobiet, która wyróżnia się niewymuszoną elegancją. Uniwersalna estetyka sprawia, że zegarki są perfekcyjnym dopełnieniem każdej stylizacji. Warto zwrócić uwagę na piękne modele zdobione szlachetnymi materiałami – masą perłową lub brylantami.

Albert Riele - zegarki z linii GalaAlbert Riele - zegarki z linii Gala Mat. prasowe

Albert Riele – szwajcarska precyzja i jakość

Wszystkie zegarki Albert Riele, zgodnie z tradycją, powstają w Szwajcarii. Zakłady produkcyjne wyposażone są w zaawansowane zaplecze sprzętowe, a powstawanie zegarka to złożony, ale usystematyzowany i precyzyjny cykl. Wszystko zaczyna się od koncepcji, która potem rozwijana jest z punktu widzenia technologicznego i produkcyjnego. Narodziny zegarka kończy rygorystyczna kontrola jakości.

Zegarki Albert Riele - Swiss MadeZegarki Albert Riele - Swiss Made Mat. prasowe

Tarcze zegarków Albert Riele to mistrzowskie połączenie stylu i pragmatyzmu. Szafirowe szkła z powłoką antyrefleksyjną są odporne na zarysowania i sprzyjają czytelności wskazań oraz wpływają na estetykę. Koperty wykonane są z wysokogatunkowej stali, która w wybranych modelach dodatkowo pokrywana jest kolorem. Gwarancją precyzyjnego odmierzania czasu są szwajcarskie mechanizmy Sellita lub ETA (mechaniczne), a także Ronda lub ETA (kwarcowe). W większości modeli wskazówki oraz indeksy pokryte są powłoką superluminescencyjną, co przydaje się głównie przy słabym lub braku oświetlenia. W zależności od modelu, w zegarkach Albert Riele montowane są paski skórzane i kauczukowe lub bransolety ze stali.

Albert Riele - elegancki packagingAlbert Riele - elegancki packaging Mat. prasowe

Żeglarstwo, jeździectwo i kultura

Wspomnianego wcześniej zaangażowanie w żeglarstwo, które dla firmy Albert Riele jest uosobieniem elegancji i delektowania się życiem, to nie jedyna aktywność szwajcarskiej marki. Ważną dyscypliną jest również jeździectwo kojarzone z elegancją, wdziękiem i gracją. Albert Riele jest partnerem Międzynarodowych Zawodów Jeździeckich The Baltica Summer Tour, a także sponsorem zawodów Cavaliada.

Albert Riele angażuje się w żeglarstwoAlbert Riele angażuje się w żeglarstwo Mat. prasowe

Oprócz tego, firma chętnie angażuje się w ambitne wydarzenia kulturalne i obejmuje patronatem ważne instytucje sztuki. Albert Riele był partnerem 17 Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego sponsorując prezent dla laureata Nagrody Publiczności. Otrzymał on zegarek kieszonkowy z okolicznościowym grawerunkiem. Albert Riele wspiera również Teatr Wielki, Filharmonię Bałtycką, Teatr Polski w Warszawie i Filharmonię Poznańską. Szwajcarska marka czasomierzy obecna jest również w branży filmowej wspierając najważniejsze wydarzenia i festiwale związane z kinematografią.

Marka Albert Riele jest partnerem ważnych zawodów jeździeckichMarka Albert Riele jest partnerem ważnych zawodów jeździeckich Mat. prasowe

Dziś dobra marka to już nie tylko modny i funkcjonalny produkt. Liczy się również wypracowane przez lata „know-how” i historia, która dzieje się na naszych oczach. Partnerstwo w ważnych wydarzeniach sportowych i mecenat kultury zarysowuje styl życia, który jest podstawą identyfikacji z produktem. Firma Albert Riele zarysowuje ten styl w bardzo wyraźny sposób, przez co noszenie zegarka Albert Riele to nie traf, a świadomy wybór elegancji, nowoczesności i hartu ducha.

Więcej o: