Kubki termiczne - szczelne, dobrej jakości i w najlepszych cenach. Przegląd

KS
30.04.2019 14:35
Kubki termiczne

Kubki termiczne (fot. shutterstock)

Dobry kubek termiczny będzie szczelny i długo utrzyma temperaturę napoju. Wybraliśmy dla was solidne, dobrej jakości kubki termiczne w najlepszych cenach.

Wybierając kubek termiczny, warto zastanowić się przede wszystkim, gdzie będziemy najczęściej z niego korzystać. Warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego został wykonany, pojemność, szczelność pokrywki oraz wagę i wymiary. Inne kubki sprawdzą się dobrze w biurze czy w domu, a inne na wycieczki lub do samochodu. Poniżej podzieliliśmy kubki termiczne ze względu na materiał wykonania i krótko opowiemy, który z nich sprawdzi się w jakich przypadkach. 

Kubki termiczne stalowe

Kubki stalowe oferują bardzo dobre właściwości przy konkurencyjnej cenie. Dobrze izolują, są obojętne chemicznie (dzięki czemu nie wchodzą w reakcję z napojami) oraz wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Są nieco ciężkie, jednak sprawdzą się doskonale do samochodu czy w podróży, na wycieczki i dłuższe spacery. 

Kubki termiczne szklane i ceramiczne

Cięższe niż kubki stalowe oraz podatne na stłuczenia, kubki ze szkła, ceramiki czy porcelany sprawdzają się dobrze przede wszystkim w biurze, w domu czy na prezent. Zwykle wyglądają estetyczniej i są ładnie ozdobione, jednak nie są zbyt praktyczne w podróży, rzadko też pasują kształtem do uchwytu na napoje w aucie. 

Kubki termiczne z tritanu

Droższe kubki z tritanu przypominają właściwościami te ze szkła, jednak są odporniejsze na uszkodzenia i znacznie lżejsze. Są wolne od szkodliwych związków BPA. Dobrze sprawdzają się zarówno na biurku, jak i podczas wycieczek czy jazdy samochodem. Na rynku znajdziemy też modele z zaparzaczem. Wadą kubków termicznych z tritanu jest ich wyższa cena. 

Na rynku dostępne są również tańsze kubki termiczne plastikowe, jednak polecamy je przede wszystkim dla dzieci. Nie są one tak wytrzymałe i nie trzymają długo temperatury napoju, są za to lekkie i wygodne w transporcie, dlatego sprawdzą się do szkoły i na krótkie spacery. Poniżej znajdziecie kilka takich propozycji, skierowanych głównie do najmłodszych.  

Komentarze (3)
Zaloguj się
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 2 razy 2

  A cena kubków z kryptonitu to dopiero zwala z nóg!

 • lovepeacemusic

  0

  Lubię Contigo, całą rodzinę obkupiłam :) Bez szkody można wrzucić do torebki.

 • deladiego

  0

  Żaden z nich, tylko kubek firmy która ma górę w logo się do czegoś nadaje. Szczelny utrzymuje ciepło i jest wytrzymały

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX