Czytniki kart pamięci: rodzaje i jak wybrać najlepszy model. Podpowiadamy!

BA
13.06.2019 16:20
czytniki kart pamięci

czytniki kart pamięci (czytniki kart pamięci)

W obecnym świecie wszystkie nasze dane możemy zmieścić na malutkiej karcie SD. Jeśli przechowujesz na niej zdjęcia, filmy lub inne dokumenty, to z pewnością przyda ci się czytnik. Zobacz, jaki wybrać!

Czytnik kart pamięci - czy warto kupić? 

Oczywiście możemy zainwestować w urządzenie z wbudowanym czytnikiem kart SD, ale czytnik kart zawsze się przyda. Szczególnie jeśli chcesz odtworzyć filmy lub zdjęcia na starszego typu komputerze, telefonie lub na telewizorze. Czytnik w prosty sposób ci to umożliwi. To nadal przydatny gadżet. Jak więc wybrać najlepszy czytnik kart SD? Oto kilka parametrów, na które powinieneś zwrócić uwagę: 

  • rodzaj obsługiwanych kart pamięci - to bardzo ważna rzecz. Musisz zastanowić się, jakie rodzaje kart najczęściej używasz i czy są to standardowe kary jak SD, Micro SD, Mini SD czy może nieco rzadziej spotykane jak SDHC, MMC czy jeszcze inne. Możesz kupić model przeznaczony do konkretnego rodzaju kart albo wybrać nieco droższy czytnik uniwersalny. 
  • prędkość odczytu danych - prędkość odczytu zależy od dwóch rzeczy - od rodzaju odczytywanych kart oraz od typu złącza. Do wyboru masz więc USB 2.0 osiągający prędkość 30-40 MB/s, 3.0 o prędkości do 300 MB/s oraz czytniki FireWire 400 lub 800, które oferują prędkość 40 lub 100 MB/s. Dobrym rozwiązaniem są czytniki posiadające więcej niż jedno wejście USB. Dzięki temu możemy do niego podłączyć więcej urządzeń. 
  • łącze WiFi - niektóre z czytników mają możliwość połączenia się z urządzeniem za pomocą WiFi. To dobre rozwiązanie, ale wpływa na cenę urządzenia. 
  • cena - ceny czytników wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Wszystko zależy, na jakich parametrach najbardziej ci zależy.  

Poniżej wybraliśmy dla ciebie najciekawsze czytniki kart pamięci w różnych cenach i o różnych parametrach! 

Więcej o: