Black Friday. Kiedy w Polsce wyprzedaże na Czarny Piątek? W których sklepach będą promocje?

Kiedy w Polsce jest Black Friday 2019? Zwyczaj wyprzedaży z okazji Czarnego Piątku przywędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Pod koniec listopada sklepy obniżają ceny wielu produktów nawet o kilkadziesiąt procent.

Black Friday w tym roku przypada na piątek 29 listopada. Promocje w Black Friday pojawiają się w sklepach zawsze po amerykańskim Święcie Dziękczynienia. Jego data jest ruchoma, dlatego też Czarny Piątek jest organizowany w różnych terminach. Jest to idealna okazja, by kupić prezenty na święta Bożego Narodzenia. Black Friday to dzień największych promocji w trakcie całego roku.

Mimo że jest to amerykańska tradycja, to globalny wymiar kultury sprawił, że od kilku lat także w Polsce możemy korzystać z ogromnych obniżek. Amerykański Black Friday to ucieleśnienie frazesu o szale zakupów. Część ludzi wyszukuje informację o tym dniu już pod koniec wakacji. W dzień promocji ludzie dosłownie szturmują sklepy, tłumnie ustawiając się przed nimi na długo przed otwarciem. Rzesze ludzie biegają po sklepach w celu znalezienia największej promocji. Podobne sceny w Polsce nie są jeszcze codziennością, ale promocje i tak przyciągają do siebie mnóstwo osób, mimo że rabaty nie są tak ekstremalnie wysokie jak USA.

W jakich sklepach promocje na Black Friday? 

Czarny Piątek przypada w tym roku na ostatni piątek listopada. Najwięcej przecen pojawia się w sklepach ze sprzętem AGD i RTV. To elektronika objęta jest największymi promocjami, ale te pojawiają się też w innych sklepach. Spore rabaty pojawiają się także na ubrania oraz meble i wyposażenie wnętrz.  

W Black Friday sklepy są często otwarte dużo dłużej, niektóre nawet całą dobę. Promocję często są rozciągane na cały tydzień. Ponadto w poniedziałek, po zakończeniu weekendu rusza Cyberponiedziałek. W Cybermonday gigantyczne promocje pojawiają się w sklepach internetowych. 

Więcej o:
Komentarze (9)
Black Friday. Kiedy w Polsce wyprzedaże na Czarny Piątek? W których sklepach będą promocje?
Zaloguj się
 • eskulapp

  Oceniono 7 razy 5

  Jest black friday po amerykańsku i jest po polsku. Wiemy jak to u nas będzie wyglądać - raczej mocno żenująco.

 • rejestr_przesuwny

  Oceniono 4 razy 4

  blak frajdej po polsku-mechanizm podnoszenia i opuszczania ceny za towar ,celem złapania jelenia lub pani jeleniowej.

 • patrickkolno

  Oceniono 4 razy 4

  Black Friday? Dzisiaj jest Black Sunday po wygranej PiSu.

 • norge

  Oceniono 2 razy 2

  W Polsze Balck Friday, to jedno wielkie naciąganie klientów i z oryginałem nie ma nic wspólnego!

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 2 razy 2

  W blak frajdej będzie pietruszka bo 1.99???

 • gordogringo

  Oceniono 2 razy 2

  W 2018 roku robiłem duże zakupy do nowego mieszkania AGD/RTV. W październiku kupiłem w dużym sklepie sprzęt za 12100zł. W Black Friday za ten sam sprzęt zapłaciłby 12350 po wielkich obniżkach!!

 • brak.slow

  Oceniono 1 raz 1

  Hahah black friday rok temu.... Sklepy agd rtv: Bannery reklamowe krzyczące "promocje rabaty 50% 70%"!!!! W rzeczywistości ceny obniżone o 100 zł np na pralkach lodówkach czy telewizorach. O mniejszym sprzęcie juz szkoda pisać różnice wynosiły może 20 zł. W niektórych sklepach odniosłam wrażenie ze ceny na metkach były zmanipuliwane. Ta po promocji wciąż taka sama jak przed ale metka wskazywala cenę wyzsza ale to może mi się tylko wydawało. ..

 • zakrzyczny

  0

  Black Friday w Polsce jest codziennie.

 • bratjolki

  0

  Będzie Black Friday jak jeszcze trochę zdurniejemy, pojawia się Walmarty i Murzyni a na tęczowego prezydenta wybierzemy pluszaka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX