Wybory 2019. Do której będą otwarte lokale wyborcze? W jakich godzinach można głosować?

Już w niedzielę 13 października Polacy będą głosowali w wyborach do Sejmu. Od której i do której będą otwarte lokale wyborcze? Odpowiadamy.

Godziny otwarcia lokali wyborczy reguluje Kodeks wyborczy. Niezależnie od rodzaju wyborów, lokale wyborcze muszą być otwarte w tych samych godzinach. Polacy mogą głosować od 7:00 do 21:00. Lokale działają nieustannie przez cały czas głosowania. O 21:00 przewodniczący komisji zamyka głosowanie. Swoje karty wyborcze do urn mogą wrzucić jedynie osoby, które zjawiły się w lokalu przed tą godziną.  

Czy lokale wyborcze mogą zostać zamknięte przed 21:00? 

Lokale wyborcze są zobligowane do pracy do godziny 21:00. Przed tą godzina mogą zostać zamknięte tylko w jednym wypadku – gdy wszyscy wyborcy wpisani na listę oddali swoje głosy. 

13 października Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów. Do wyborów uprawienie są wszyscy obywatele, którzy najpóźniej w dniu wyborów ukończyli 18. rok życia. W tym roku głosować będzie można na kandydatów z 5 różnych list wyborczych. 

Więcej o:
Skomentuj:
Wybory do Sejmu 2019. Do której będą otwarte lokale wyborcze? W jakich godzinach można głosować? termin godziny otwarcia wybory parlamentarne
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX