Komentarze (97)
Niemcy pytają o reperacje dla Polski: "Co jest właściwie celem polskiego rządu?"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • 33qq

  Oceniono 6 razy 2

  Część moich przodków pochodzi z Grodna, czy obecny katofaszystowski rząd wystąpi o rekompensatę do władz Białorusi?

 • zigzaur

  Oceniono 1 raz 1

  Pisuaruchy ośmieszyły Katyń idiotyczną wycieczką do Smoleńska, teraz chcą ośmieszyć inne straty z II wojny światowej.

 • mer-llink

  Oceniono 3 razy 1

  Piękny zaiste tytuł: "Niemcy pytają o reperacje dla Polski."
  Co by tu zreperować?
  Ano trzebaby wszystko.
  Bo PiS i jego wybitnie uzdolnieni do psucia ludzie zmajstrowali już mnóstwo szkód.
  Na wyreperowanie tych szkód nie starczy nawet reparacji od Niemiec.

 • matitalolo

  Oceniono 3 razy 1

  Niemcy mogą zapłacić reparacje wojenne , ale pod warunkiem , że Polacy zapłacą im odszkodowania za mienie i dorobek pokoleń niemieckich zamieszkujących przez setki lat tereny Pomorza, Prus Wschodnich, Dolnego i Górnego Sląska, Ziemi Lubuskiej , Wielkopolski.

 • michal.sajko

  Oceniono 3 razy 1

  "Czy polskie roszczenia reparacyjne wobec Niemiec są reakcją obronną na postulaty restytucji majątku wysuwane przez organizacje żydowskie w USA?" Tak, Polacy pomnożyli dane z USA przez 3 i dodali VAT. W końcu za pośrednictwo należy się odsyp.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 3 razy 1

  Polska, także ostatnie rządy, nie zwróciły zagrabionych w 1944 roku majątków.
  Ja niczego nie chcę od Niemców. Chcę od Polaków, którzy uwłaszczając się na dobrach zagarniętych, wzbogacili się wskutek tzw. reformy PKWN.
  Chce się pisowska władza rzetelnie rozliczyć? Niech odda to, co należy się najpierw obywatelom polskim, mieszkającym na terenach Polski od stuleci.

 • wujekdolf

  Oceniono 5 razy 1

  nadrzędnym celem kaczego konusa (co tam jakaś Polska, jakiś rząd) jest WŁADZA!, utrzymać WŁADZĘ!

 • oneri

  0

  Ale jaja. Niemiec pisze o ofiarach wsrod polskich zydow tak jakby wylacznie Polacy byli winni ich smierci. I znow Nazisci uzyte zamiast Niemcy. Nazistow juz nie ma a Niemcy sa czysci.

 • ferryk

  Oceniono 6 razy 0

  To jest błędne koło gdyż dla Niemców temat jest zamknięty i nie podlega dyskusji.
  W naszym imieniu to ZSRR przejmował reparacje od Niemców w ramach ustaleń komisji utworzonej przez wielkie mocarstwa a dzielił wg. zasady ................ "co twoje to moje a co moje to nie rusz".
  Wnioski o reparację i przeliczenie ponowne co ZSRR przejął od Niemców a czego nam nie dał to teraz niemożliwe do ustalenia bo Rosjanie wystawią nam rachunek za wyzwolenie i ich poległych tutaj 600 tys. żołnierzy. Zysk Polski to dobrze urządzone i uprzemysłowione ziemie zachodnie a strata to słabo uprzemysłowione ziemie wschodnie. Nie jest możliwe teraz zważenie tego faktu.
  JK dobrze o tym wie i temat ruszył tylko po to aby olśnić tępego polskiego suwerena w kwestii najbliższych wyborów i wygrania ich.

 • michal.sajko

  Oceniono 4 razy 0

  Reparacje OK. A potem do Reichu wracają:
  Stettin
  Breslau
  Grünberg
  Hirschberg
  Bunzlau
  Allenstein
  Oppeln
  Elbing
  Waldenburg
  Gleiwitz
  itd.
  A Polacy niech sobie wracają do Białegostoku, Lublina i Rzeszowa, albo i dalej.

 • modrzew50

  Oceniono 2 razy 0

  Na Boga, dajcie zarobić parę złotych jakiejś emerytce - niech przynajmniej tytuły czyta i poprawia. Reperacje i reparacje to nie całkiem to samo.

 • antymilo92

  Oceniono 2 razy 0

  Nawet inteligentny obserwator moze sie w tym pogubic. Jednego dnia polski premier z prezydentem skladaja kwiaty na grobach hitlerowskich kolaborantow a nastepnego zadaja reparacji.
  Umyslowosc i strategia polityczna podpadajaca pod paragraf "biez wodki nie razbjerjosz".

 • maks1956

  Oceniono 4 razy 0

  przecież pisiory z nikim nie rozmawiają a powinni rozmawiać z Niemcami jeśli tak bardzo im zależy na roszczenia reparacyjnych oni tylko medialnie krzyczą ze chcą roszczenia reparacyjne wobec Niemiec pisiory boją się kompromitacji

 • probono1210

  Oceniono 1 raz -1

  Nie ma zadnych podstaw prawnych o odszodowania z Niemiec tak samo jak zydzi nie maja podstaw prawnych do roszczen bezspadkowych (ustawa 447). Sowieci wzieli nasze reparacje wojenne od Niemiec i jeszcze my musielismy sowietom oddawac wegiel az do 1956 - przekret XX wieku.

 • dk2017

  Oceniono 1 raz -1

  celem polskiego rządu jest szmal, władza i euro, jeszcze i jeszcze więcej nachapać

 • facio60

  Oceniono 5 razy -1

  To jest oczywiste, że Polska gra kartą żydowską. Żydzi nie chcą nam odpuścić, stąd słynne uchwały jak 447, apel kongresmanów, odwołanie wizyty Trumpa.
  Ten temat nigdy się dla Polski nie skończy, bo mamy do czynienia z najbardziej wpływową nacją świata, w której rękach są wpływowe media, propaganda, banki.
  Dopiero zapłata 200-300 mld USD spowoduje, że atak na Polskę skończy się, tak jak Niemcy mają z tym spokój spłacając wszelkie roszczenia wobec Izraeala i wspólnot żydowskich.
  Niemcy doskonale zdają sobie sprawę, że polskie roszczenia same w sobie mogą olać, ale pośrednich żydowskch, już nie. Zwłaszcza, że USA popierają i wspierają Żydów. To po kościach się nie rozejdzie. Decyzja Trumpa o nie przyjechaniu do Polski, jest tego pochodną. Za sprawą tych roszczeń stosunk polsko - niemieckie ulegają pogorszeniu a chyba na tym nikomu w Polsce nie powinno zależeć.

 • javall

  Oceniono 1 raz -1

  Reperacje?!

 • pkozar

  Oceniono 1 raz -1

  Pytają o co? O repEracje?

 • f1909

  Oceniono 7 razy -1

  OKRUTNE ZBRODNIE NIEMIECKIE na naszym Narodzie nie uległy przedawnieniu ! -- W związku z tym przyszedł właśnie dobry czas ( Niemcy mają od kilku lat nadwyżki budżetowe ) żeby rozliczyć się wreszcie z Polakami ! -- A sprawa żydowskich " bezspadkowych roszczeń " ma się do tego jak przysłowiowy piernik do wiatraka ! -- Żydowskie bezspadkowe roszczenia są przede wszystkim niezgodne z polskim prawem i każdym prawem obowiązującym w krajach cywilizowanych włącznie z USA !!!

 • say69mat

  Oceniono 1 raz -1

  gazeta.pI:
  Co jest celem polskiego rządu i czy polskie roszczenia reparacyjne wobec Niemiec są reakcją obronną na postulaty restytucji majątku wysuwane przez organizacje żydowskie w USA? - zastanawia się Gerhard Gnauck w "FAZ".

  say69mat:
  Też w sumie nie rozumiem wałkowanego tematu odszkodowań. Skoro istnieją wypracowane formuły współpracy gospodarczej i technologicznej pozwalające zrealizować w praktyce stosunków bilateralnych kwestie zadośćuczynienia za poniesione - w wymiarze materialnym - straty wojenne. Skoro Polska nie była ad39' - żadną miarą - pretendentem do miana Chrystusa Narodów. biorąc za punkt odniesienia nie do końca czyste intencje przyświecające elitom politycznym RP dążącym do zawarcie separatystycznego pokoju z bolszewicką Rosją ad1920/21.

 • leonleonidas

  Oceniono 3 razy -1

  Celem jest splata #447. Jestem przeciw roszczeniom wobec Niemiec. Eskimosi wszystko za pomocą PiS zgarną.

 • slowiczek_poznanski

  Oceniono 6 razy -2

  michal.sajko
  Nie zapominaj o Kolberg - kompletnie zniszczone, podobnie jak Danzig (zalozony przez Mieszka), Breslau, Statin i setki innych miast, miasteczek na Pomorzu Zach. (ktore nigdy przed kolonizacja nimiecka nie nalazaly do z zadnej z "Rzesz"), Slask tzw. plus Zaolzie jest tak "niemiecki" jak Mariensztat (Marienstadt) w W-wie. To mowiac o "pretensjach historycznych. Moze kilka slow o pretensjach geograficznych. Polska na tej "wymianie" ziem stracila blisko 80tys. km2.
  Dodajmy ponad polmiliona "drobiazgow" historycznych.
  Kulturalni Niemcy nie tylko spalili wielowiekowe zbiory bibloteczne w W-wie, wywiezli z W-wy cale pociagi wszystkiego co sie dalo (byli w tym "lepsi" o bolszewikow) oraz z iscie niemiecka precyzja wysadzili w powietrze wszystko co stalo.
  Moze biura podrozy powinny organizowac "wycieczki" Polakow do Niemiec pod haslem:
  Poznaj swoje meble!
  I wycieczki po niemieckich muzeach pod haslem:
  Gdzie jest sa rekopisy, obrazy, rzezby?
  W sumie tylko kultura polska poniosla strat na okolo 12 miliardow $$ - jezeli to w ogole mozna wyceniac.

 • wusu

  Oceniono 3 razy -3

  Celem polskiego rządu jest istnienie państwa polskiego i obrona przed Rosja Putina tego państwa.
  Zatem niech Niemcy pomogą się Polsce dozbroic i Europa będzie bezpieczniejsza.
  Polska nie chce napadac na Niemcy.

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 8 razy -4

  Według wyznawców michnika Polacy powinni jeszcze przeprosić za okupację i przyjąć na siebie winę holokaustu. Tak by było najlepiej.

 • ar16

  Oceniono 8 razy -4

  Przezierz GW (i cala Agora) to gadzinowka , pas transmisyjny ineresow i nacisku niemieckich i zydowskich na spoleczenstwo Polskie.

 • ivergon

  Oceniono 11 razy -7

  "Mocniej niż kiedykolwiek w przeszłości, naukowcy i publicyści prześwietlają dziś problem kolaboracji z nazistami. Chociaż w Polsce nie było zorganizowanej przez państwo kolaboracji"
  ... co to za bełkot państwo Polskie było na pokładach paru okrętów wojennych, a lądowe terytorium Polski było okupowane przez dwa ludobójcze reżimy Niemiecki i Rosyjski, dopiero w 1941 obaj ludobójcy rzucili się sobie do gardeł.
  Oczywiście trzeba bezwzględnie wyliczyć straty i szkody jakich dopuściły te reżimy, oraz je wycenić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX