Komentarze (197)
"FAZ": PiS dał się zaskoczyć decyzją Tuska. Niemcy piszą o "zawiedzionych oczekiwaniach"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • realistas

  Oceniono 15 razy 7

  PiSS ma spory problem. Już ustalili jak będą walić w Tuska, a tu nici.

 • kris0104

  Oceniono 17 razy 7

  jasne,ze pisdziajstwu wydluzyla sie morda po decyzji Tuska, bo suweren stracil prymitywny argument pt. "wszystko wina Tuska"

 • ochujek

  Oceniono 6 razy 6

  Tak ładnie jadło i zdechło. Jak araby w stadninach.

 • hiperon59b

  Oceniono 8 razy 6

  Niemożliwe, żeby w Polsce, bądź co bądź, 38-mio milionowym kraju nie było lepszego kandydata od rozmodlonego niedojrzałego narciarza pana Adriana. Czas wybrać kogoś mniej dowcipnego.

 • skandynawek

  Oceniono 16 razy 6

  Tyle przygotowan, nakreconych spotow antyTuskowych, zebranych hakow, utworzonych centr trolli, a tu Tusk pokazal im wala. Teraz musza czekac kogo wyloni opozycja, a czasu na paszkwile bedzie malo.

 • ukos

  Oceniono 5 razy 5

  Złą stroną rezygnacji Tuska jest podwójny haracz, który musimy zapłacić tzw. dobrej zmianie. Jedynie suuuszna partyja ukradła już sporo publicznego grosza z przeznaczeniem na hejtowanie Tuska. Ta kasa została już wydana, więc ukradzione fundusze zostały wraz z rezygnacją Tuska po prostu wdeptane w błoto. Teraz moralnie wzmożona jedynie suuuszna partyja ukradnie drugie tyle (albo jeszcze więcej), żeby hejtować rzeczywistego konkurenta Adriana Maliniaka. Ci złodzieje nie mają zahamowań.

 • ochujek

  Oceniono 6 razy 4

  Nieładnie Panie Tusk. Należało decyzję uzgodnić z prezesem. Inaczej on nigdy nie dojdzie przez takich jak Pan.

 • o.666

  Oceniono 6 razy 4

  nic sie nie zmarnuje... zawszed z braku lepszych argumentow mozna powiedziec "a Tusk mial dziadka whermachcied"...

 • kotwkaloszach

  Oceniono 3 razy 3

  Elaboraty na temat dziadka w Wehrmachcie przygotowane, a tu kicha...

 • wikal

  Oceniono 3 razy 3

  O wyborcach centrum to partia PiS może sobie pomarzyć. Jest inny problem, poważniejszy. Opozycja musi sobie odpowiedzieć na pytanie, co zrobić, żeby nie zostali oni w domach. Bo tak naprawdę mamy dosyć i jednych i drugich.

 • marywil2012

  Oceniono 3 razy 3

  cieszy mnie, że opozycja zaczęła wreszcie zwodzić pis. Agencje piarowe - także te pisowskie mają ograniczone możliwości działania, gdy przeciwnika trzeba zgadywać, a nie gdy się sam wystawia do odstrzału jak dotychczas. Poza tym, na pis głosowało wprawdzie rekordowo wiele osób ale na opozycję więcej. Z punktu widzenia demokracji - legitymizacja dla zmian konstytucji nie istnieje. PiS sobie zdał sprawę. Być może dociera do nich teraz, że przeszarżowali. Że stracili najlepsze 4 lata na rozdawanie a nie dostali tego na czym im zależy czyli większości konstytucyjnej. Kaczyńskiemu też czas się powoli kończy, a Ziobro cherlawy sam Budapesztu nie wprowadzi - zwłaszcza ze swoimi mutantami i przestępcami z ministerstwa sprawiedliwości. Dość się już chłopina nawypinał i będzie dalej baty zbierał.
  Ludzie w tej kadencji zobaczą jak marna i śmieszna jest władza pisu. Starszyli, straszyli a jak bida na wsi była tak jest. 500 plus staje się częścią rzeczywistości a ceny rosną.
  Czy pis coś zrobił aby poprawić dobrobyt - ktoś zapyta w końcu.
  Jak żyć panie premierze kaczyński?
  Druga sprawa to oczywiście

 • esobrio

  Oceniono 3 razy 3

  Fakt. Mając Tuska jako przeciwnika wystarczało regularnie go tępić w TVPiS, dzięki czemu własny kandydat wydawałby się lepszy, choćby nie wiem jaki był plastusiowaty w rzeczywistości. A tak to duda blada :)

 • ochujek

  Oceniono 3 razy 3

  Kolejny dowód że to wina Tuska. Tym razem przegiął.

 • f1909

  Oceniono 4 razy 2

  Z sympatyczną Panią Małgosią w roli głównej będą niezłe " jaja " ! -- Już po miesiącu zmagań okaże się nie będzie mogła podołać " morderczej " walki z Prezydentem Dudą !? -- Jej kolejne kompromitujące wpadki doprowadzą do tego że nie będzie w stanie dociągnąć do końca kampanii !? -- W rezultacie podupadła na zdrowiu zrezygnuje tuż przed końcem !? -- Pytanie jest następujące : Czy to wszystko jest warte czegoś do czego nie ma się predyspozycji
  i z góry skazane jest na klęskę ? -- Tym bardziej że widać już dzisiaj gołym okiem czym to się wszystko skończy dla tej sympatycznej kobiety !?

 • lucek10

  Oceniono 4 razy 2

  PiSy tera zlatają jak opętane, bo dobrze wiedzą, że Kidawa-Błońska z wielu powodów jest świetnym kandydatem. Kobieta, zrównoważona, elegancka, nieradykalna, skłonna do kompromisu, relatywnie młoda, lubiana przez ludzi, nawet przodków ma takich, którymi każdy pisiok by się chwalił w niebo głosy, a ona tego nie podkreśla. Nie opowiada głupot, nie krzyczy jak Duda, nie ma na koncie łamania konstytucji i nie jest niczyim długopisem. Jak tu np. taka Holecka będzie mogła ją oczerniać, odwoływać się do przeszłości przy każdym temacie? PiS się pomylił, agresywnie prowokował Tuska do udziału w wyborach, a ten nie dał się sprowokować. Wymyślali jakieś teorie o białych koniach i inne cuda. Teraz wszystko padło. Pani Kidawa poczeka, pewnie fajne spoty reklamowe już dla niej obmyślają, a Adrian już się przejadł. Jest bardzo nieświeży!

 • wolak007

  Oceniono 12 razy 2

  Cała administracja Reżimowa i reżimowy aparat represyjny był przygotowany żeby dowalić Tuskowi, a tu zonk!...

 • Fan Fan Czarny tulipan

  Oceniono 4 razy 2

  Już l w 1945 Amerykanie przewidzieli i nazwali swoją bombę atomową którą zrzucili na Hiroszimę Little Boy

 • Wizard Marco

  Oceniono 1 raz 1

  Biedacy. Oni pewnie już cały serial przeciwko Tuskowi nagrali, wyszukali świadków bandyckiej działalności Tuska, mieli już cały materiał przeciwko jego synowi... Szykowali kolejne komisje śledcze, cały aparat TVPiS był przygotowany... i co? I wszystko na nic?

 • dgajewski

  Oceniono 3 razy 1

  PiSu i Kaczora zdzierżyć nie mogę - ale będą długo rządzić jeśli opozycja ma takie sukcesy jak to że nie ma kogo wystawić przeciw Dudzie. Pewnie w PiSie spać nie mogą że wygrają walkowerem.

 • kris0104

  Oceniono 3 razy 1

  15% pisowscy zlodzieje, PO nic z OFE nie ukradl, przeniosl pelne skladki bez potracen

 • ja_prostak

  Oceniono 9 razy 1

  To już wolę głos Michnika w nawigacji

 • Na glowie postawione

  0

  Babcia Kidawa to bardzo miła starsza pani, ale dobra do mamienia wnuków, a nie na Prezydenta RP. Na tym stanowisku (zwłaszcza, że będzie nowy prezydent będzie musiał/a ostro stawiać się Sejmowi i Rządowi i walczyc) jest potrzebny człowiek dynamiczny, obrotny, a nie ciepłe kluchy i ktoś tak nijaki i rozmemłany jak pani Małgosia, która ledwo sobie dała radę z formą w ostatniej krótkiej kampanii wyborczej.

 • nirelle

  0

  Opozycja nie ma poważnego kandydata na prezydenta.To jest zasługa Tuska i schetyny, niszczyli ewentualnych rywali w partii, a społeczeństwo oceniło efekty rzadzenia tej opcji. To nie PiS a jego zwolennicy w mediach społecznych na myśl, że ta opcja może wrócić do rządzenia miała odruch społecznego odrzucenia.Potęgowali go harcownicy PO: Budka, Kierwiński, Rzepliński, Nałęcz, Jachira, pokazywani w TVN-nie.Dopóki opozycja ,połączone partie nie staną się odpowiedzialne i merytoryczne to opozycja nie ma szans. Zdrajcy i opcja niemiecka tu nic nie zdziała.

 • bellum-omnium-contra-omnes

  Oceniono 4 razy 0

  "Politycy partii rządzącej mogą otwierać szampana" – pisze "Super Express" i publikuje wyniki najnowszego sondażu.
  Gazeta informuje, że partia Jarosława Kaczyńskiego ma w tym badaniu prawie dwukrotną przewagę nad Koalicją Obywatelską.
  Według sondażu przeprowadzonego dla "SE" Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 46,43 proc. Koalicja PO, Nowoczesna i Zieloni ma 24,96 proc. poparcia. Trzecia jest Lewica (SLD, Wiosna, Razem) z wynikiem 12,65 proc.

  Za to ten zamroczony szwab z FAZ widzi świat tak, cytuję: "Nawet wyborcy PiS odczuwają pewien dyskomfort z powodu tego, że partia ta będzie mogła rządzić przez następne cztery lata"
  Z tego wynika, że pisze on do leminga niemieckiego (stworzonka nieporównywalnie głupszego od leminga nadwiślańskiego) którego skłonności samobójcze są szczególnie od czasu obydwu wojen światowych wręcz legendarne.

 • historiopatolog

  Oceniono 2 razy 0

  polaki, nie ma znaczenia kogo sobie wybierzecie bo kazdy z was reprezentuje takie samo myslenie, polska narodowa a maryja zawsze dziewica.Mieliscie juz rzdy kazdej masci i bylo coraz gorzej, kogo byscie nie wybrali bedzie jeszcze gforzej bo PIS pojdzie swoja droga a "nie PIS" nie potrafi naprawic wszystkiego co zniszczyl PIS . To bedzie ta metna woda ktora od wiekow wam pasuje bo kazdy cos tam skrobnie dla siebie. A gdakanie pismakow ma na celu tylko potegowac antagonizmy, napuszczac was na siebie a to tez lubicie.

 • t0tylk0ja

  Oceniono 4 razy 0

  Jeśli w 2 turze doliczyć głosy Konfederacji, a wystarczy powiedzieć trochę o imigrantach to Duda wygra. Dużo ludzi łapie się na wyuczone przemówienia na słowa typu; głęboko w to wierzę, jestem przekonany. Itp. Nie mówi, będzie lepiej tylko, że w to wierzy, nie mówi, że się uda tylko, że jest przekonany, że się uda. To takie słowa motywujące z mitingów, działające na ludzkie emocje. Niestety sprawdza się to połowa Polaków daje się na to nabrać, bo polityka to emocje. Niestety Komorowski nie potrafił przemawiać w ogóle. Można był zasnąć i dlatego Duda przy nim wyglądał dobrze. Nie wiem czy Pani Kidawa jest na tyle charyzmatyczny by wygrać, mam wątpliwości. Wojna w PO też jej nie pomaga, a już wygłaszanie orędzia? Jako kto? Kandydat na prezydenta (przecież jeszcze nie) , poseł, osoba prywatna... Wydaje mi się, że PO i pani Kidawa-Błońska ma słabych doradców politycznych. Opozycja ostatecznie zagłosuje za Nią, ale to będzie za mało by wygrać z obecnym Prezydentem, bo należy przekonać cześć elektoratu PiS, niewielką część, ale jednak.

 • krark

  Oceniono 12 razy 0

  Myślę, że redakcja lepiej zrobi jak w mniejszym stopniu swoje publikacje będzie opierać na materiałach dostarczonych z ulic Czerskiej i Wiertniczej. Wypisywane w wyżej przedstawionym artykule głupstwa powinny mieć swoją granicę. Bełkot.

 • alfalfa

  Oceniono 2 razy 0

  "niewiele zrobił on, aby zjednoczyć naród ponad podziałami partyjnymi."

  Jakie "zjednoczyć"? Puste hasło. Wystarczy poczytać np. posty lib-demokratów na tym forum albo pierwszy z brzegu art. polityczny tej opozycyjnej gazety by wiedzieć, że żadnego "zjednoczenia" nie będzie.
  A.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX