Volkswagen zwiększa tempo elektromobilności. 75 nowych modeli i 60 mld euro na inwestycje

Koncern Volkswagena przyśpiesza zmianę profilu swojej produkcji. Firma planuje wyprodukować w ciągu 10 lat aż 75 nowych modeli aut elektrycznych. Zmiany będą wymagały także redukcji etatów.

Volkswagen przyśpiesza zmiany profilu swojej produkcji  w kierunku elektromobilności. W najbliższych pięciu latach (2020 do 2024) światowy potentat branży samochodowej z Wolfsburga chce zainwestować 60 mld euro w ekologiczne rodzaje napędu i cyfryzację. Decyzję w tej sprawie podjęła rada nadzorcza w piątek (15.11.2019).

Volkswagen. Budżet inwestycyjny stanowi ponad 40 proc. wszystkich planowanych  wydatków.

33 mld euro przeznaczone będą na elektromobilność. – Poprzez nasze inwestycje w następnych latach jeszcze bardziej zwiększymy tempo – zaznaczył szef rady nadzorczej Hans Dieter Poetsch. – Chcemy wykorzystać zalety wynikające z naszej wielkości i osiągnąć jak największą synergię – dodał. 

>>>> Zobacz też wideo: Volkswagena ID.3. I w świecie motoryzacji ma wybuchnąć rewolucja

W ciągu 10 lat koncern planuje wypuszczenie na rynek do 75 modeli o napędzie elektrycznym.

Do tej pory Volkswagen planował, że do roku 2028 wyprodukuje około 70 modeli o napędzie elektrycznym. Środki na inwestycje Volkswagen chce w dalszym ciągu pozyskiwać samodzielnie: pochodzić mają one z zysku operacyjnego oraz programu oszczędności. Oznacza to także redukcję miejsc pracy, ponieważ nakład pracy przy produkcji samochodów o napędzie elektrycznym jest znacznie mniejszy niż w samochodach z silnikami spalinowymi.

Artykuł pochodzi z Deutsche Welle

Więcej o:
Komentarze (8)
Volkswagen zwiększa tempo elektromobilności. 75 nowych modeli i 60 mld euro na inwestycje
Zaloguj się
 • cacadux

  Oceniono 11 razy 9

  Czytasz to Morawiecki ? Tak się robi elektromobilnośc : kilkadziesiąt miliardów euro, kilkuset najwyższej klasy inzynierów, kilka lat pracy, znana marka.
  I wtedy można liczyć na sukces. A ty mitomanie możesz produkować hulajnogi co nawyżej i sprzedawać po pińcet plus..

 • jacbedo

  Oceniono 8 razy 6

  Ta informacja wyznacza jaki jest poziom bredni tego mitomana Morawieckiego (1 mln aut elektrycznych bezinwestycyjnie)

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 3 razy 3

  Prywatna firma chce zainwestować 60 miliardów Euro w nową technologię.
  Ale zanim oni zaczęli prezes Morawiecki powiedział, że stawia na tą technologię. powstaną auta. Nowe i solidne jak jego rząd. To było już parę lat temu. Czas płynie i kanału nie ma, wraku nie ma, karoserii nie ma...

 • angelus-silesius

  Oceniono 10 razy -2

  A jak po 2 latach wysiądą akumulatory, to 90 tysięcy na stół i masz nowe, zaś matka natura ma duuuużo odpadów szczególnie szkodliwych dla środowiska., czyli Sondermüll zawierający wszelkiej maści toksyny.

  Przelej wypłatę na GreenPIC, to się uratujesz

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX