Komentarze (77)
Szwedzcy naukowcy: kobiety są lepszymi szefami. Mężczyźni muszą nadrobić "soft skills"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • maaac

  Oceniono 5 razy 5

  Niestety ale u kobiet zbyt często sprawy emocjonalne biorą górę nad celem firmy/organizacji. Panowie potrafią łatwiej ustawić między sobą i utrzymywać porządek dziobania. Kobieta szef to nieustanna psychologiczna wojna podjazdowa. W której często ważniejsze jest "bo nie powiedział dzień dobry" od tego jak wydajny jest pracownik.
  Oczywiście to prawda statystyczna. Każdy wskaże nie jedną kobietę lepszego szefa od wielu mężczyzn. Jednak biorąc 1000 mężczyzn i kobiet szefów. To z mężczyznami łatwiej pracować. Także nigdy nie powinno być to podstawą decyzji kogo uczynić szefem ani na minus na kobiet ani na plus.

 • leszlong

  Oceniono 7 razy 5

  Mobbing w korporacjach. "Gdy szefowa brała na rozmowę, zadawała dziwne pytania i wyliczała błędy - braliśmy xanax" autorstwa Katarzyny Bednarczykówny -

  warszawa.wyborcza.pI/warszawa/7,54420,25459410,mobbing-w-korporacjach-gdy-szefowa-brala-na-dwugodzinna-rozmowe.html#s=BoxOpLink

  To są lepszymi szefami czy też nie? Osobiście miałem kilka szefowych. Niektóre były dobre w zarządzaniu ludźmi, a niektóre nie. Wszystko zależy od człowieka, a nie płci.

 • digital_dictator

  Oceniono 4 razy 4

  Kobiety sa lepsze w tym, tamtym, siamtym. Pełno takich artykułów - "naukowych". A mezczyzni to są w czyms lepsi? czy moze kazde takie stwierdzenie to z definicji seksizm? A moze kobiety sa we wszyskim lepsze i wlasnie w naukowy sposob nam sie udowadnia, ze mezczyzni to gorsi podludzie. i to jest dopiero politycznie poprawne.

 • jac_l_w

  Oceniono 4 razy 4

  Ponieważ na wysokich szczeblach szefów samców jest wielokrotnie więcej niż szefów samic, porównawcze wyniki badań są nic nie warte. Analogicznie, w Polsce osoba z wykształceniem wyższym z czasów komuny miała zdecydowanie wyższe kwalifikacje, niż osoba z wykształceniem wyższym zdobytym w ostatniej dekadzie. Przyczyną nie jest spadek predyspozycji młodzieży, ale upowszechnienie wyższego wykształcenia, obejmującego obecnie znacznie większy procent populacji, a więc również tych, którzy kiedyś do wyższego wykształcenia nawet się nie przymierzali. A co do szwedzkich naukowców, to wynik ich badań nie dziwi - gdyby wyniki były odwrotne, naukowcy mieliby bardzo poważne kłopoty.

 • elegancja_francja

  Oceniono 8 razy 4

  Ale pierdoly. Z mojego doswiadczenia kobiety-szefowie to kliki panius nastawionych na wpychanie znajomek na stanowiska, branie kasy za nic i glupie “treningi”.

 • magickiller

  Oceniono 6 razy 4

  Dla szwedzkich naukowców kobiety są lepszymi mężczyznami niż mężczyźni.

 • korollaq

  Oceniono 6 razy 4

  Tylko że szef nie jest od tego, żeby go wszyscy lubili, tylko od skutecznego kierowania ludźmi, tak, żeby były wyniki. Co zresztą nieźle wychodzi kobietom, które same zdobyły stanowiska, jest ich po prostu mniej, bo mniej kobiet się do kierowania ludźmi nadaje. Nie nadaje się też każdy mężczyzna. Tacy ludzie nie chcą odpowiedzialności, więc się do niej nie pchają, nie róbmy inżynierii społecznej.

 • haha-to-ja

  Oceniono 5 razy 3

  soft skills a co to? mataczenie, dwulicowość, kłamanie i dobra mina do zlej gry???

 • ciastkozaur

  Oceniono 5 razy 3

  Moje osobiste doświadczenia mówią zupełnie co innego, jednak nie jest to argument w dyskusji, bo próbka jest niewielka :) n=7.

 • helwiusz

  Oceniono 7 razy 3

  Czy to możliwe, żeby w postępowej Szwecji publicznie stwierdzono nierówność talentów między płciami w jakiejś dziedzinie?

  W 2006 r. ówczesny rektor Harvardu Lawrence Summers w odpowiedzi na skargi feministek na relatywnie małą reprezentację kobiet w wydziałach matematyki i fizyki odrzekł, że jest to wynik nierównego rozkładu talentów między płciami w tych dziedzinach. Feministki urządziły awanturę na całą Amerykę i Summers stracił stanowisko, choć przecież gołym okiem widać, że merytorycznie gość miał rację. Oficjalnie jednak na dzisiejszym Zachodzie obowiązuje doktryna, że żadnych różnic w uzdolnieniach między płciami, wyjąwszy różnice w krzepie fizycznej, nie ma i być nie może. Wszelka próba publicznego poddania tego aksjomatu krytycznej analizie jest natychmiast dyskredytowana jako crimethink. I nagle w innym wiodącym w politpoprawności zachodnim państwie objawiają się socjologowie stwierdzający, że jednak różnice są - kobieta jest mianowicie „lepszym szefem”. I co, nikt heretyków do pionu nie postawi?

 • druga_wieza

  Oceniono 7 razy 3

  To dlaczego im wyższe stanowiska, tym radziej zajmuje je kobieta?
  Dlaczego różnej maści "postępowcy" wymyślają parytety, czyi przymus wciskania kobiet tam gdzie ich jest mniej?

 • prawdziwy.tebe

  Oceniono 4 razy 2

  "Szwedzcy naukowcy"

  Kiedyś w tej ;) roli występowali ich radzieccy koledzy ;).

 • piort.najsztub

  Oceniono 2 razy 2

  Wygląda na to, że właściciele mejnstrimowych mediów doskonale znają rezultaty badań prof. Calhouna na myszach (97.5% 'pokrewienstwa' DNA - polecam przypomnieć sobie lub zaznajomić się) i w najlepsze sączą inżynierię społeczną.

 • zap_gritzky

  Oceniono 6 razy 2

  "Szwedzcy naukowcy" i wszystko jasne.
  Ja bym dodał że lepsze są lezbijki z hidżabem na głowie, weganki bez samochodu itd.
  Boże, co za upadły i skundlony naród, nie dziwa że rodacy i nawet rodowici Szwedzi uciekają do normalniejszych państw, m.in Polska

 • aria.pura

  Oceniono 4 razy 2

  Szwedzcy naukowcy zajmują miejsce naukowców radzieckich. Tych, którzy w wyniku wnikliwych badań stwierdzili, że po urwaniu szóstej nogi mucha straciła słuch.

 • qawsedrftg

  Oceniono 4 razy 2

  Trzeba się pospieszyć zanim w Szwecji zostanie wprowadzone prawo szariatu :)

 • vader2010

  Oceniono 4 razy 2

  Nie znam kobiety która wolałaby mieć za szefa inną kobietę.
  Takie zespoły to wieczne podchody, plotki i narzekania na "szefową". Doświadczone osobiście. Do tego spróbujcie powiedzieć szefowej że "nie ma racji"...

 • coalesce

  Oceniono 1 raz 1

  A ja myślałem, że kobiety i mężczyźni są równi.

 • kisssmyass

  Oceniono 1 raz 1

  gown prawda. Nie ma reguły. Kobiety szefowie staraja się naśladować samców i bywają jeszcze okrutniejsze niż mężczyźni. A poza tym raz pracowałem u sióstr zakonnych, zarządzających klasztorem, ogólniakiem dla dziewcząt i domem starców. Co jedna to boss, za grosz organizacji, chaos i sprzeczne wymagania. Pożal się boże!

 • bezidei

  Oceniono 1 raz 1

  Kobiety są bardziej emocjonalne. One myślą, że krzyk do pracownika mężczyzny to wyrażenie męskich cech.

 • Oceniono 1 raz 1

  Moja prezes jest najlepsza nie dlatego ,że należy do PIS lecz jest lepsza od byłego szefa( a to przypadek że był z PO) jest sprawiedliwa I nie daje nam krzywdy zrobić to napisałem ja Jarząbek

 • disneyland_after_dark

  Oceniono 3 razy 1

  ale bzdety... płeć nie ma tu nic do rzeczy. albo się umie zarządzać albo się nie umie...

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 3 razy 1

  >Szwedzcy naukowcy: kobiety są lepszymi szefami.

  Politpoprawność ogłupia.

 • krypthos

  Oceniono 5 razy 1

  Femisizmu ciąg dalszy. Ta na siłę wciskana teza o supremacji kobiet wszędzie gdzie się tylko da, zakrawa już na prarnoję. Przypomina to bolszewicki ZSRR. Dyktatura wagin. Kto źle coś powie, albo przytoczy fakty, to od razu mizogin, seksista i trzeba go zwolnić. Narracja taka sama, jak za czasów inkwizycji, nazizmu, czy komunizmu. Tylko kary inne. Mże ktoś zbierze przykłady niepokornych mężczyzn zwolnionych za fakty, pawdę i sprzeciw i zestawi, będzie widać jak na dłoni, do czego prowadzi waginowłaztwo i dyktatura kobiet.

 • kolektywnie

  Oceniono 5 razy 1

  Czyli szwedzcy naukowcy udowodnili że są różnice między płciami?! Czy to nie jest seksizm w czystej postaci?
  A co z dogmatem że płeć to wymysł cywilizacji i jest ich co najmniej kilkadziesiąt a nie tylko dwie?

 • tomki_boy

  0

  U mnie w łóżku rządzi kobieta

 • gonzoe

  Oceniono 2 razy 0

  "kobiety są lepszymi szefami"
  Tak może twierdzić tylko osoba, która nie miała kobiety szefa.
  Poza tym - kobiety i empatia??? Kobiety są totalnie jej pozbawione! Wystarczy popatrzeć jak się zachowują, gdy ich mąż złapie jakąś okrutną grypę, taką że go kompletnie rozłożyła i nie jest on w stanie funkcjonować - narzekaniom, drwinom i udowadnianiu, że gdy one złapią byle przeziębienie, to wszystko normalnie robią, nie ma końca.

 • mojamagna

  Oceniono 2 razy 0

  do takich wniosków doszli tylko szwedzcy naukowcy. Natomiast szwedzkie naukowczynie mają mają na ten temat odwrotną opinie.

 • polakpl

  Oceniono 2 razy 0

  Typowe lewactwo, a tutaj przedstawienie białych mężczyzna jako nieatrakcyjnych: www.youtube.com/watch?v=VCrE9OtyLXo

 • bratjolki

  Oceniono 2 razy 0

  : ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX