32-letni Rosjanin usłyszał zarzut znęcania się nad dziesięcioma tygrysami. Grożą mu 3 lata więzienia

Zarzut znęcania się nad dziesięcioma tygrysami usłyszał 32-letni obywatel Federacji Rosyjskiej. - Mężczyźnie postawiono zarzut zorganizowania transportu zwierząt z Włoch do Rosji w niewłaściwych warunkach - mówi Agnieszka Kępka rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Tygrysy były przetrzymywane w klatkach ograniczających ich swobodę, bez zapewnienia odpowiedniej ilości pokarmu i dostępu do wody oraz w sposób powodujących ich cierpienie i stres. W wyniku tego jedno ze zwierząt padło. Agnieszka Kępka z Prokuratury Okręgowej w Lublinie zaznacza, że jeżeli padnie kolejne zwierzę, to zarzut może zostać zmodyfikowany. 

Prokuratura: 32-letni obywatel Rosji usłyszał zarzuty

Mężczyźnie grozi do trzech lat więzienia. Jest pierwszą osobą zatrzymaną w sprawie. Dziesięć tygrysów zamkniętych w klatkach w ciężarówce wyjechało 22 października z Włoch do Dagestanu w Rosji. Jedno ze zwierząt nie przeżyło transportu. Pozostałe dziewięć tygrysów od soboty przebywało na granicy polsko-białoruskiej w Koroszczynie. Wcześniej strona polska przepuściła transport. Cofnęła go strona białoruska z powodu braku dokumentów weterynaryjnych. Pomimo dostarczenia w środę dokumentów, graniczny lekarz weterynarii - widząc zły stan zwierząt - nie zgodził się na ich wjazd na Białoruś. Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie znęcania się nad zwierzętami.

Tygrysy po udzieleniu im doraźnej pomocy, zostały przetransportowane do ZOO w Poznaniu i do Sieroczyna koło Człuchowa. Ich stan jest ciężki - są wychudzone, odwodnione, mają zapadnięte oczy i futra obklejone odchodami.

Więcej o:
Komentarze (38)
32-letni Rosjanin usłyszał zarzut znęcania się nad dziesięcioma tygrysami. Grożą mu 3 lata więzienia
Zaloguj się
 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 27 razy 23

  Podziękowanie należy się służbom białoruskim, bo prawdopodobnie oni uratowali tym zwierzętom życie.

 • morgenroth

  Oceniono 14 razy 8

  Może w ramach rewanżu pozwolić, żeby tygrysy poznęcały się trochę nad 32-latkiem?

 • cy.nick

  Oceniono 8 razy 6

  Pomijam stan zwierząt, ale nawet zdrowe nie miały prawa przejechać bez sterty stosownych papierów.
  Chyba że celnik akurat się buduje co ściśle koreluje z "brakiem" czasu i ochoty na drobiazgowe kontrole.

 • ola1840

  Oceniono 12 razy 4

  Dokładnie, jak to się stało, ze nasze służby wpuściły je w takim stanie?

 • a.k.traper

  Oceniono 7 razy 3

  Akurat to nie ten człowiek miał na tym zarobić, jemu tylko by zapłacili za przewóz, gdyby to robiła firma profesjonalna to by się nie podjęli , zażądali dokumentów i większej kasy, Włosi sa znani z kombinatorstwa i oszustw.

 • senseiek

  Oceniono 3 razy 3

  ...one były w dobrym stanie jak wyjeżdżały z Włoch .. tyle ze to było 22 kiedy wjeżdżały do Polski... a później cały tydzień spędziły tak jak tirowcy na odprawach granicy Schengen.

 • thadd

  Oceniono 13 razy 3

  Dlaczego polaki nie pomogli, dlaczego pchneli tygrysy dalek na Bialorus, dlacvzego nie zajeli sie zwierzetami po cofnieciu ich przez strone bialoruska. Polaki, dl was zqwierzeta to nic nie znaczaca "rzecz" jak psy prezy zagrodach , katowane konie i krowy. Wstyd
  "bracia wieksi".

 • carolina_reaper

  Oceniono 3 razy 3

  Przeciez za tym procederem stoi nie jeden czlowiek, ten kierowca jest tylko pionkiem. Prawdopodobnie to nie pierwszy taki transport, ten akurat sie nie udal.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX