Greta Thunberg miała problem z pokonaniem Atlantyku. Hiszpania deklaruje pomoc finansową

Hiszpania najpierw pomogła Chile i przejęła od Santiago organizację szczytu COP25, a teraz deklaruje wsparcie dla Grety Thunberg. Młoda aktywistka także chce być na szczycie klimatycznym, ale planowała dotrzeć tam drogą lądową, teraz czeka ją pokonanie Atlantyku.

Już stało się jasne, że po rezygnacji Chile, na niecały miesiąc przed startem szczytu klimatycznego, to Hiszpania będzie organizatorem COP25. Wraz z tą zmianą - o czym pisaliśmy na Gazeta.pl - przyszły nieoczekiwane problemy dla klimatycznej aktywistki Grety Thunberg. 16-letnia Szwedka przebywa obecnie w USA, gdzie dotarła specjalnym, ekologicznym jachtem, by jak najbardziej ograniczyć wpływ swojej podróży na klimat.

Greta Thunberg miała na szczyt COP25 w Santiago w Chile dotrzeć lądem, ale wraz ze zmianą miejsca szczytu na Madryt, musiała zmienić plany. Na Twitterze zaapelowała o pomoc w dotarciu do Hiszpanii, żartując m.in., że "przepłynęła pół świata w złym kierunku". Kluczowe oczywiście pozostaje to, by podróż odbywała się środkiem transportu przyjaznym środowisku.

Hiszpania chce pomóc Thunberg "pokonać Atlantyk"

Apel nie przeszedł bez echa, ponieważ z pomocą pospieszyła Teresa Ribera, hiszpańska ministerka ds. ekologii. Jak zapewniła na Twitterze, Hiszpania pomoże Szwedce w dotarciu do Madrytu.

Droga Greto, to byłoby wspaniałe zobaczyć cię w Madrycie. Przebyłaś długą drogę i pomogłaś wzbudzić we wszystkich z nas troskę, otworzyć umysły i usprawnić nasze działania. Bylibyśmy zachwyceni, jeżeli moglibyśmy pomóc ci w pokonaniu Atlantyku

- oznajmiła Ribera.

Ochrona środowiska i katastrofa klimatyczna to sprawy zbyt ważne, aby pisać o nich tylko w Piątki. Na Gazeta.pl będziemy o nich pisać codziennie, wszystkie tematy znajdziecie w specjalnym dziale Środowisko.

Więcej o:
Komentarze (231)
Szczyt klimatyczny COP25. Hiszpania deklaruje pomoc dla Grety Thunberg w pokonaniu Atlantyku
Zaloguj się
 • talajot

  Oceniono 67 razy 27

  A czy ktoś to biedne chore dziecko może skierować do leczenia?
  Razem z rodzicami.

 • tematdnia

  Oceniono 32 razy 24

  Nie dziwię się że Katalończycy chcą się separować

 • saksalainen

  Oceniono 30 razy 24

  Powinna się zabrać jakimś statkiem handlowym z bananami albo avocado. Co prawda same statki ekologiczne nie są, ale zabranie dodatkowej osoby nie robi różnicy.

 • mazen17

  Oceniono 42 razy 22

  W tym artykule występują trzy nawiedzone baby: Greta "ekolożka", hiszpańska "ministerka", oraz redaktorka feminazistka. Nie wiem która z nich jest najbardziej chora umysłowo.

 • porque

  Oceniono 26 razy 20

  Gdyby to szurnięte dziecię dbało o klimat to poprosiłaby o video teleconference. Ale smarkatemu oszołomowi chodzi chyba o coś innego. Żeglowanie to fajna przygoda i jeszcze nie za swoje pieniądze...

 • ewropejczyk

  Oceniono 30 razy 20

  Lata/pływa po całym świecie, spotyka się z premierami/papieżem/młodzieżą/aktorami/..., jako celebrytka może już do końca życia nie pracować a nawet zarabiać miliony/miliardy jak Kardashianki/Lewandowska/Chodakowska itp. itd.
  Szkoda że mnie nikt nie okradał z takiego dzieciństwa.

  Wcześniej czy później Gracia będzie musiała powiedzieć coś od siebie, bez kartki i rozwiać wszelkie wątpliwości. Wówczas na idiotów nie tyle będzie wskazywana Grecja i jej rodzice, co ci wszyscy co dali się nabrać - zwłaszcza politycy.

 • carolina_reaper

  Oceniono 22 razy 20

  Ja widze tu duzo sprzecznosci poniewaz nawet jesli Greta dotrze do Hiszpanii w sposob ekologiczny to pytam sie jak na te konferencje dotra pozostali uczestnicy?

 • qeton

  Oceniono 22 razy 18

  Czy to ta idiotka, która zaoszczędzając jeden przelot samolotem funduje całej załodze jachtu latanie tam i z powrotem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX