Wiadomo, co było przyczyną śmierci tygrysa przewożonego z Włoch

Główny Inspektorat Weterynarii poinformował, że przyczyną śmierci tygrysa była niedrożność przewodu pokarmowego spowodowana błędami żywieniowymi w trakcie transportu z Włoch.

Przypomnijmy, że tygrysy były transportowane z Włoch do Dagestanu. Pod koniec października ciężarówka wraz ze zwierzętami utknęła przy granicy Polski z Białorusią. Podczas transportu jedno ze zwierząt padło, a pozostałe 9 trafiło do poznańskiego zoo. Główny Inspektorat Weterynaryjny poinformował właśnie o jego prawdopodobnej przyczynie śmierci.

Śmierć tygrysa. Znamy prawdopodobną przyczynę

Transport zwierząt rozpoczął się 22 października z włoskiej miejscowości Latina. W Polsce znalazły się one po dwóch dniach, kiedy to ciężarówka zatrzymała się w Koroszczynie ok. 5 km od granicy z Białorusią. Następnego dnia Graniczny Inspektorat Weterynaryjny przeprowadził jedyną kontrolę transportu, oceniając stan zwierząt jako dobry. Mimo to, po kilku dniach jedno ze zwierząt padło. Informacja ta została przekazana GIW 27 października przez Ambasadę Włoch, a nie właściciela tygrysów.

Sekcję zwłok zwierzęcia przeprowadził lekarz weterynarii Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu Jarosław Przybylski, 29 października o godzinie 20.00 - w protokole informuje o dobrej kondycji zwierzęcia i że powodem śmierci była mechaniczna niedrożność przewodu pokarmowego wynikająca z błędów żywieniowych w trakcie transportu

- czytamy w oficjalnym komunikacie Głównego Inspektoratu Weterynaryjnego.

Obecnie tygrysy cały czas dochodzą do siebie. Ich stan fizyczny oceniany jest na dobry, wiele z nich przeżywa jednak szok pourazowy. Rinat V. odpowiedzialny za transport zwierząt został aresztowany na trzy miesiące. Prokuratura rozpoczęła dochodzenie ws. znęcania się nad tygrysami. 

Czytaj także: Graniczny Inspektorat Weterynarii twierdził, że tygrysy "mogły kontynuować podróż". Teraz się tłumaczy

Więcej o:
Komentarze (21)
Sekcja zwłok tygrysa przewożonego z Włoch. GIW podał prawdopodobną przyczynę
Zaloguj się
 • dk2017

  Oceniono 40 razy 34

  Zabrońmy hodowli dzikich zwierząt, zabrońmy prywatnemu handlowi.
  Obrońcy życia? gdzie jesteście? Kaja Godek czy życie nie jest życiem?

 • kociba

  Oceniono 18 razy 18

  Dziękuję ludziom z poznańskiego ZOO, że nie pozostawili zwierząt na pewną śmierć.
  Dziękuję za profesjonalizm, poświęcenie. Kto się przyłączy?

 • ktos2014

  Oceniono 10 razy 6

  CZY DALEJ DZBAN GŁÓWNY LEKARZ WETERYNARII TWIERDZI ŻE TYGRYSY MOGŁY DALEJ JECHAC ? PO PROSTU SZKOK CO TEN FACET WYGADUJE, CZY PIS JEST W STANIE WSZYSTKO ZNISZCZYC ?

 • melmakianin

  Oceniono 5 razy 3

  Przyczyną śmierci był za pewne niezdrowy tryb życia (nie koniecznie z własnej woli)

 • an_ma_o

  Oceniono 4 razy 2

  Karmili d*ebile kurczakami tygrysa ...i jescze bezczelnie twierdzą że to dobra karma proponuję aby do konca życia w3.14erdalali polski drób.

 • oelefante

  Oceniono 5 razy 1

  A temu "weterynarzowi" zostaną postawione zarzuty? Powinien co najmniej stracić prawo do wykonywania zawodu.

 • miron-2

  Oceniono 2 razy 0

  Powinno się teraz dawać coś żywego do jedzenia. Polowanie je zrelaksuje i odciagnie od traumatycznych wspomnień. Poważnie, tak uważam i nie skakać tu zaraz na mnie.

 • spraw343

  Oceniono 6 razy -2

  Jak zamordowano w 2011 r. Andrzeja Lepera nikogo to nie obchodziło ,zdechł jeden tygrys a pompowana jest afera w mediach jak by zmarło pół miasta ludzi -szukanie sensacji na siłe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX