Komentarze (94)
Komisja Europejska wydaje walkę elektrośmieciom, jest nowa dyrektywa. "To kamień milowy"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tojuzchyba10konto

  Oceniono 1 raz 1

  Dla mnie ta dyrektywa ma ogromne znaczenie informacyjne. Dziś nie da się zebrać wiarygodnych opinii o sprzęcie, bo połowa z nich jest sponsorowana. Informacja o ruchu w częściach zamiennych dobrze będzie informować o jakości danego sprzętu.

 • ja_prostak

  Oceniono 3 razy 1

  więcej sklepów "wszystko za 1,50zł" są niezbędne do przeżycia

 • stalowy_jez

  Oceniono 5 razy 1

  Dyrektywa to za malo. Trzeba powolac specjalna komisje sejmowa.

 • stefffon

  Oceniono 5 razy 1

  nic to nie da, niby w Europie wszytko ma mieć 2 lata gwarancji, a Apple dalej sprzedaje wszystko tylko z 1 rokiem i ma unię i klientów gdzieś

 • fafarafafafa

  Oceniono 2 razy 0

  Z jednej strony, pogoń za cięciem kosztów, więc podzespoły coraz słabsze i mniej wytrzymałe. Z drugiej strony, optymalizacja produkcji, więc komponenty, których nikt o zdrowych zmysłach nawet nie próbuje rozbierać (choćby dlatego, że nawet do samego producenta sprzętu od kooperantów przychodzą w postaci całych modułów). Z trzeciej z kolei, tendencja do minimalizacji sprzętu, przez co wiele urządzeń jest łatwa do zmontowania, ale prawie niemożliwa do późniejszego rozebrania bez zniszczenia (wszelkiego rodzaju połączenia klejone, albo zatrzaski).
  Pamiętam jeszcze czasy, kiedy w komplecie ze wzmacniaczem Unitry dostawało się schemat w instrukcji obsługi i każdy średnio ogarnięty elektronik po technikum był w stanie sobie go naprawić. Ale to był wzmacniacz, który miał ok.40% sprawności (strzelam, że pracował w klasie A) i był prosty jak budowa cepa i opierał się na szeroko (jak na tamte czasy) dostępnych standardowych częściach. To się ma kompletnie nijak do np. wzmacniaczy w klasie D, albo w ogóle sprzętu elektronicznego pracującego głównie na ASIC-ach.
  To, co kiedyś w magnetowidach robiło się magicznymi układami kółek, pasków, dźwigienek i ogólnie mechaniką, obecnie robi się prostym siłownikiem, czy dwoma, a sterowanie ogarnia się elektronicznie.
  Coś się upraszcza, żeby skomplikować się mogło coś innego.

 • krzych.ayanami

  0

  Elektrośmieci są złe - a z drugiej strony weź człowieku sprzedaj 10 letnią plazmę :D .

 • jan.go

  Oceniono 6 razy 0

  No jakoś nie wierzę Komisja w dobrej wierze produkuje buble prane jak mówią jedni I dziurawe prawa przedyskutowane z lobbystami jak mówią drudzy a tych lobbystów jest wielokrotnie więcej zatrudnionych niż urzędników i posłów razem wziętych

 • malgojb

  Oceniono 3 razy -1

  Czyli z powrotem będzie można sam akumulator wymienić a nie kupować nową komórkę?
  No i czy UE jawnie przyznaje, że recyklingu nie będzie, lepsza będzie wycinka lasów na słomki?

 • kac

  Oceniono 8 razy -8

  Dyrektywa... i po problemiku... yesss europejska biurwokracja rozpływa się w samozadowoleniu.

 • prawdziwy.tebe

  Oceniono 8 razy -8

  "Technik Christopher Olk w skupieniu wyjmuje z odtwarzacza płyt DVD zepsuty napęd i wkłada go z powrotem. - Jeżeli to jakieś uszkodzenie mechaniczne albo usterka w elektronice, to dam sobie z tym radę. Ale jeśli uszkodzony został układ scalony albo system chłodzenia, to nic się już nie da zrobić. Nie mam tu potrzebnej aparatury i części zamiennych - mówi 26-latek, który doktoryzował się w Akwizgranie z technologii akumulatorowej."

  Technik, ale z doktoratem. Odtwarzacz DVD, ale z zaawansowanym systemem chłodzenia. Stek ekofaszystowskich bzdur.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX