Komentarze (277)
"Posępne" wyniki raportu ONZ. Różnica między celami a działaniami ws. klimatu to przepaść
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kaczkodan

  Oceniono 10 razy 2

  Kłamstwo powtórzone 1000 razy stało się prawdą.
  3.2 stopnia więcej to nie było nawet gdy mieliśmy 1700ppm-ów miliony lat temu.
  Zależność temperatury od ilości CO2 jest logarytmiczna, podwojenie ilości to w suchym pesymistycznym modelu 1.3 stopnia C.
  Nie jesteśmy w stanie realistycznie uzyskać więcej niż 600ppm ze względu na wyczerpywanie się paliw kopalnych. Taki wzrost koncentracji zwiększy temperaturę o maksymalnie 0.8 stopnia C, ale wszystko wskazuje że czułość klimatyczna na podwojenie CO2 jest niższa i wynosi około 0.7 stopnia, przy czym wciąż nie jesteśmy w stanie wykluczyć nawet 0 stopni z wysokim poziomem istotności. Teraz inna bajka - wzrost koncentracji CO2 zwiększył zbiory żywności na świecie o 20%, szczególnie w suchych biednych obszarach, i nikt się o tym nie zająknie słowem.
  Degeneracja człowieka postępuje, kilkadziesiąt lat temu snuto plany o kontroli pogody a teraz karzą ludziom klękać przed klimatem, który jest niczym innym jak wygładzoną średnią po stanach pogodowych. Ludzie w przyszłości sobie znakomicie poradzą, a teraz powinniśmy zająć się śmieciami wrzucanymi do oceanów i zbierać duże próbki DNA gatunków które chcielibyśmy zostawić przyszłym pokoleniom.

 • mazzinl890

  Oceniono 14 razy 2

  Ten raport nie jest "posępny" lecz podstępny, bo jego ''wyniki'' to nic innego jak luźne, szydzące z rozumu i nauki dywagacje cwaniaków z takich dywagacji żyjących.
  Żyjących po królewsku!

  www.youtube.com/watch?time_continue=58&v=yn7jfVuYpD8

 • snowbird1

  Oceniono 8 razy 2

  Posepne jest to, ze ONZ w ogole nie zdaje sobie sprawy z tego, ze mozemy byc na krawedzi powrotu do epoki lodowcowej.

 • twojeprawda

  Oceniono 12 razy 2

  Niech ONZ nadal wspiera rozmnazanie na szerokom skale ludzi w Afryce i sie dziwi, ze jest jak jest.

 • egalite11

  Oceniono 6 razy 2

  Nowoczesne diesle są bliskie ideałowi prawie zero emisji szkodliwych dla klimatu związków, benzyniaki są w tyle. Najprostsze rozwiązanie to rezygnacja z wielkich hodowli np świnia wytwarza 15x więcej nieczystości jak człowiek do tego potrzebuje ogrom energii i syfów w postaci antybiotyków i nawozów do uprawy żarcia. Nasz Bełchatów "produkuje" więcej dwutlenku węgla niż nasze wszystkie lasy, parki i drzewa mogą wchłonąć. Rząd powinien dopłacać przynajmniej 50% do fotowoltaiki zamiast budować kolejne bloki w elektrowniach węglowych. Samochody elektryczne to potężny problem z odpadami ogniw. Najlepsze rozwiązanie to turbina wodorowa.

 • hummer_my_vehicle

  Oceniono 5 razy 1

  A ja ma poczatku lat 70 tych bałem się że będziemy musieli wyprowadzić się do Czech bo lodowiec przyjdzie

 • menel13

  Oceniono 7 razy 1

  A w Rosji mrozy jak w 1941.

 • konradwallenrod

  Oceniono 19 razy 1

  Będę żarł mięso ile wlezie, będę jeździł moim starym śmierdzącym dieslem kiedy mi się tylko spodoba, będę się grzał śmieciami zimą nawet nie węglem bo węgiel jak i inne nośniki energii są za drogie. Będę to robił tak długo jak długo bogaci i wielcy tego świata nie wezmą się za ochronę środowiska na poważnie. Skoro mam iść na dno to pójdę ale nie sam. Pójdę na dno z Rothschildami, Billy Gatesem, Putinem i innymi bogaczami. Nie wystarczą mi tylko ich kłamliwe deklaracje. Nie dam się złapać na hasełka typu jedz trawę podczas gdy oni będą się bogacić na pseudo ekologii i konsumować każdy z osobna tyle co małe miasto.

 • hehno

  Oceniono 7 razy 1

  Według niektórych oszacowań przy 4 stopniach ocieplenia umieramy z głodu, przy 6 ci co przeżyli duszą się z braku tlenu. Także następne pokolenie raczej emeryturą nie ma co się przejmować, będą zajęci walką o przetrwanie.

 • k_r_m

  Oceniono 3 razy 1

  produkcja samochodów elektrycznych rośnie więc i prądu będzie potrzeba coraz więcej

 • next-mcgyver2

  Oceniono 7 razy 1

  W Gdańsku jest tak zimno teraz, a ci smęcą o globalnym ociepleniu. Na świecie będzie coraz cieplej bez względu na to czy coś z tym zrobimy czy nie. Dla mnie bardziej istotne, żeby powietrze było czystsze. Ograniczyć zużycie węgla, zamykać centra miast przed samochodami, stare diesle do utylizacji etc.

 • ton_y

  Oceniono 5 razy 1

  Czy oprócz Europy, tym się ktokolwiek przejmuje? Np taki Iran czy Arabia Saudyjska? Produkują tyle ropy i gazu, czyli na szkodę klimatu. Ile płacą kar, albo ile nasadzili drzew??

 • cob22

  Oceniono 25 razy 1

  Smieszne i smutne jest to ze wielu ludziom w komentarzach nawet statystyka przeszkadza. Przeciez nikt niczego od nich nie wymaga. No i takie komentarze jak "cieszmy sie ze zyjemy w Polsce" sa naprawde moralne. Czy to myslenie Polaka ? Katolika, Czlowieka ? napewno nie. Czy nie mozecie sobie wyobrazic ze tam gdzie ludzie juz teraz cierpia tez matki maja dzieci ? Czy tylko nasze dzieci sa warte zycia ? Wstyd mi za takich rodakow.

 • cymesgeszefciarz

  Oceniono 2 razy 0

  "Za palenie w piecu centralnym węglem i drewnem czeka go miesiąc odsiadki i prace społeczne ..." a za zwożenie toksycznych śmieci z całej europy i ich palenie nikogo adekwatnie ukarać nie potrafią ...

 • doomsday

  Oceniono 4 razy 0

  Uratować życie na ziemi może drastyczne obniżenie konsumpcji, a to z kolei nie da się osiągnąć żadnymi układami, deklaracjami i ruchami ekologicznymi, manifestami i nastolatkami typu Greta. Drastycznie obniżyć konsumpcję można tylko przez drastyczne zmniejszenie liczby ludności na Ziemi. Zdają sobie sprawę z tego politycy i wojskowi, generałowie, przywódcy największych potęg. Dla nich globalna wojna nuklearna jest szansą przeżycia katastrofy globalnego ocieplenia . Oni wiedzą, że większości z nich uda się przeżyć wojnę atomową. Mają nadzieję znaleźć się wśród tego 1% , który przetrwa. Kiedy z Ziemi zniknie 99 % ludzi, zniknie problem globalnego ocieplenia.
  Dlatego jestem pewien, że im bardziej będzie się robiło ciepło, któremu na pewno będą towarzyszyć ekstremalne zjawiska klimatyczne, tym bardziej należy się bać wybuchu globalnej wojny jądrowej.

 • unprofessional

  0

  A ja poproszę zmianę klimatyczną. Zimno jest. Wolałbym ocieplenie. O jakieś 5 stopni średnio poproszę.

  Tak że spalajcie, kochani, grzejcie mnie. Dziękuję bardzo.

 • lozanek

  Oceniono 6 razy 0

  Pierwsze wydanie ksiazki Antoniny Leńkowej "Oskalpowana Ziemia" ukazalo sie w 1961 roku.
  Od tego czasu minelo 58 lat. Ile pokolen pracownikow ONZ zajmowala sie w tym czasie tymi
  zagadnieniami? Ile odbylo sie konferencji, ile kupiono biletow lotniczych oraz hotelowych dób? Ile wyplacono ONZowskich, bardzo hojnych diet na delegacje? Ile....itd.?

 • wymagany_login

  Oceniono 8 razy 0

  Potem okaże się, że mimo redukcji emisji dwutlenku o 99%, klimat tego nie zauwazył i postanowił dalej się ocieplać. Co wtedy powiecie ludziom, których okradliście na grube miliardy "na walkę z ociepleniem"?

 • jml13060

  Oceniono 6 razy 0

  Ziemia przechodzi cykliczne zmiany. Kiedyś węgiel miał postać gazową CO2, potem rośliny w reakcji fotosyntezy zamieniły atmosferyczny CO2 na C + O2, przy czym C przeszło w postać węgla kopalnego, a tlen z reakcji wzbogacił atmosferę korzystnie przyczyniając się do rozwoju organizmów zwierzęcych. Teraz ludzie spalają C + O2 -> CO2 zabijając siebie i polepszając skład atmosfery dla roślin w kolejnym cyklu życia na Ziemi.

 • luzuj

  Oceniono 8 razy 0

  A u nas jak zwykle wszystko od d... strony. Np uwolnienie cen prądu dla gospodarstw domowych spowodowałoby wzrost cen prądu o około 30 %. Oznacza to z drugiej strony, że inwestycje w np w fotowoltaikę zwracały by cię o 30 procent szybciej. Za dwa lata mielibyśmy kilka milionów metrów kwadratowych paneli fotowoltaicznych, za 5 kilkanaście milionów bo każdy widziałby sens takich inwestycji. Prąd i paliwa nie mogą być zbyt tanie bo nie wymuszają innowacji i nie skłaniają do oszczędności.

 • voyteko

  Oceniono 10 razy 0

  kilka lat temu podniesli ceny na rope o wiecej niz 200% mowiac,ze ropa sie konczy i trzeba oszczedzac... Kazali ludziom kupowac malutkie samochodziki z jeszcze mniejszymi silniczkami...Lata minely,ropa sie leje lepiej niz woda cieknie z kranu i nie zanosi sie na koniec ropy. Odkrywane sa nowe zloza i eksploatowane stare...Nikt nie placze ,ze ropa sie konczy.Teraz moda na straszenie naiwnych ludzikow,ze za rok bedzie koniec swiata i trzeba powybijac krowy aby przestaly pierdziec CO2... Przestac ogrzewac mieszkania ,bo jest "cieplarniany efekt" i nie trzeba ogrzewac,bo o jeden stopien jest cieplej na swiecie . Nie latac samolotami bo za duzo spalaja, wysylac cala produkcje wszystkiego do Azji aby nie zabrudzac Europy... Mala Greta boi sie zajrzec do Chin,Pakistanu,Indii bo tam by zobaczyla kto tak naprawde wykancza Matke Ziemie... Nie jestem pewien czy by ja tam wpuscili a potem wypuscili zywo... Ekologowie wszystkich krajow stlencie sie... Zacznijcie od duzych a mali pojda ich przykladem...

 • ual123

  Oceniono 2 razy 0

  How derju!

 • 21252c3

  Oceniono 12 razy 0

  Nie zauważyłem banera "Daj stówkę na grynpica". Co się stało? To może być mylny sygnał, że nie trzeba ratować planety.

 • walkirrr

  Oceniono 8 razy 0

  oszczedzac, ograniczac a ludzi na bezrobocie niech zdychaja z głodu bo jest ich za duzo

 • konradwallenrod

  Oceniono 1 raz -1

  Niech producenci zaczną produkować porządne produkty a nie jednorazówki, które masowo lądują na śmietnikach. Ostatnim zakupionym prze ze mnie hitem jest specjalna farba do grzejników. Pomalowałem nią grzejnik rano a jak poszedłem wieczorem sprawdzić czy wysechł to zobaczyłem, że cały zardzewiał.

 • farcry3

  Oceniono 1 raz -1

  Tylko inwestycje w Afryce i Azji, ale nie w szpitale, studnie czy szkoły, tylko w antykoncepcję .Ludzi i aut jest za dużo. Ludzie zachodu żrą za dużo, mają za dużo komórek, samochodów, rtv etc. Co pół roku nowy model bo trzeba przyszpanować a gejtzsom, bezosom i innym cukenbergom muszą zostać do kont dopisane kolejne zera. Wińcyj, wińcyj, wińcyj ! Kupywać, kupywać kupywać w blakfrajdeje...

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 5 razy -1

  Szkoda tylko, że temperatura nie podąża za zmianami ilości gazów cieplarnianych w atmosferze i nigdy w historii ludzkości nie podążała.
  Bardzo zatem musi to być ambitny plan, by owa temperatura posłuchała ONZ.

 • giordano81

  Oceniono 1 raz -1

  A niech się ociepla, będzie niezła rozpierducha ! :-) I skończy się wreszcie ten gowniany swiat jaki teraz nas otacza i nadejdzie nowy. Ludzisków jest za dużo, jak zdechnie pare miliardów to reszcie, która przeżyje będzie się żyło zajebiście :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX