GTA 6 wróci do Vice City? Fani znaleźli wskazówki co do premiery i miejsca akcji nowej części gry Rockstar

GTA 6 wciąż nie zostało oficjalnie zapowiedziane, ale jest pewne, że gra powstaje. Fani doszukują się wskazówek od studia Rockstar, które mogłyby zdradzić choćby najmniejszy szczegół. I taką wskazówkę udało im się odszukać.

Mało, która gra rozgrzewa wyobraźnie fanów tak bardzo jak seria Grand Theft Auto. Od premiery poprzedniej części minęło już sześć lat, więc fani niecierpliwią się coraz bardziej. Ich oczekiwanie może zostać jednak zakończone już niedługo. Wiemy, że kolejna część GTA powstaje, ponieważ jeden z deweloperów z indyjskiego oddziału Rockstara wygadał się, że jego zespół tworzy pomniejsze elementy do gry. Potwierdził w ten sposób plotki, które krążyły po sieci już dość długo.

O dacie premiery wspominał z kolei aktor głosowy, wcielający się w poprzedniej części w Trevora. Fani zaczęli w związku z tym wszystkim intensywnie poszukiwać wskazówek od twórców. Pierwsze z nich wskazywały na Amerykę Południową jako miejsce akcji, co wywnioskowano z krótkiego wideo zapowiadającego nową aktualizację do GTA Online. Nowa wersja wraz z nową misją trafiła już do graczy, którzy znaleźli w niej kolejne podpowiedzi.

Data premiery GTA 6 i miejsce akcji przepowiedziane w nowej misji GTA Online

W nowej misji naszym zadaniem jest włamanie do kasyna, wzorowane na tym z Ocean's Eleven. Przemierzając rzeczone kasyno, uważni obserwatorzy mogli ujrzeć korytarz, który na pierwszy rzut oka wydawał się niczym nie wyróżniać.

embed

Początkowo uwagę zwrócił nietypowy napis z prawej strony, co narodziło pytanie - czemu proste słowo SERVICE, rozdzielono na dwie części? Z drugiej strony widać z kolei numer pokoju - 510. Niby nic, ale jednak Vice City to jedna z najbardziej ikonicznych lokalizacji w serii. Ktoś więc wpadł na pomysł, że może napis rozdzielono na dwie części, właśnie po to by wyróżnić słowo Vice? Numer pokoju może być więc datą premiery - 5.10. Ponadto ten ciekawy easter egg, znajduje potwierdzenie u Madam Nazar, jednej z nowych postaci, które pojawiły się wraz z aktualizacja. Ta powtarza różne ciągi cyfr, w pewnym momencie mówi:

Widzę liczby 5,1,0,2,0

To łatwo z kolei przełożyć na 5.10.20, czyli 5 października 2020 roku. Być może twórcy wodzą fanów za nos, ale teoria wydaje się mieć sporo sensu. Jeśli okaże się prawdziwa, to już niedługo Rockstar powinien zaserwować fanom dużą dawkę informacji.

Więcej o:
Komentarze (6)
GTA 6 wróci do Vice City? Fani znaleźli wskazówki co do premiery i miejsca akcji nowej części gry Rockstar
Zaloguj się
 • mysl.iwy

  Oceniono 1 raz 1

  Dopiero 5.10? Szkoda, liczyłem na wcześniejszy termin.

 • dra-h

  0

  W USA zapisują daty inaczej niż w Europie i 5.10.20 to będzie 10 maja 2020. Osobiście uważam że jeśli już to prędzej będzie to data zapowiedzi niż premiery GTA 6. O ile w ogóle ma to jakikolwiek związek.

 • hatek87

  0

  Jak już to 10 maj 2020 :)

 • haha-to-ja

  0

  Al poważny dział biznes i technologie zagłebil się w SEO w grupie 6-12. Bravo redakcjo:>

 • mario.wario

  0

  W sieci wrze.

 • xxc

  0

  Tylko tyle, że data amerykańska ma inny format, niż Polska...., na pewno studio wyprodukowało to z myślą o nas...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX