Komentarze (215)
Zakaz handlu w niedziele. Forum Obywatelskiego Rozwoju podsuwa pomysł na ominięcie. Z automatami
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • donmarek

  Oceniono 8 razy 6

  Tępa PiS-dzielska hołota, co dotknie to, spieprzy. zasadniczo w niedzielę nie robię zakupów. Ale w niedzielę zawsze coś robię na działce. I niemal zawsze czegoś mi braknie. Mam pod bokiem i castorame, leroya i centrum ogrodnicze. A teraz ... przerwać pracę i po niedzieli kupić to co brakowało i w następną niedzielę ... od początku. A jak braknie piwa na popołudniowego grilla? Na stację orlenu, wspomóc PiS-dzielców, bo ceny u nich ze 100% przebiciem. A centra ogrodnicze? Tam niedziela to największe obroty !!! NA POHYBEL PiS-dzielcom !!!

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 8 razy 6

  Nie juest istotne czy ustawa ma dziury czy nie ............ istotne jest to ze mamy coraz wiecej ustaw ograniczajacych prawa "jednostki" i narzucajacych "jednostce" okreslone zachowanie a wymuszanie okreslonego zachowania to chyba przemoc.

 • xsawer

  Oceniono 5 razy 5

  Gdyby autorom ustawy chodziło o dobro pracowików to by ustalili, że np. należą się dwa wolne weeckendy miesiącu, a tutaj mamy do czynienia tylko ideologią.

 • kermitwawa

  Oceniono 7 razy 5

  moja żona pracuje w sklepie. Dowiedziała się, że będzie miała wolne niedziele, ale tylko niedziele. wszystkie soboty i poniedziałki będą pracujące. Tak więc z jednego całego weekendu w miesiącu wolnego dostała wolne niedziele. Żeby mieć wolną sobotę, będzie musiała przyjść do pracy na noc z piątku na sobotę. BRAWO DOBRA ZMIANA, jak cos spie.... to po calosi

 • jeak

  Oceniono 4 razy 4

  Gdyby chodziło tylko o wolne dla pracowników, to zamiast zakazu handlu w niedziele, powinny być ustawowo zapewnione dwie wolne niedziele dla pracownika w miesiącu ... ale, wiadomo, chodzi o frekwencję kościelną.

 • ikar.ka

  Oceniono 4 razy 4

  Tu biedne rodziny, a z drugiej strony darmowe nadgodziny, praca w niedzielę, 48-godzinny tydzień pracy, goły etat lub samozatrudnienie? Mam nadzieję, że jeśli wprowadzą, to handel ten "prezent" też przyjmie z otwartymi rękami, bo skoro już robią często nadgodziny, to może jednak za darmo? Oczywiście złośliwość z mojej strony, ale handel znam dobrze na własnej skórze. Co oni kombinują? Ale tak naprawdę, ostatecznie? Bo na świecie kombinują, że 6 godzin dziennie to czas najbardziej efektywnej pracy, a u nas prawie 10? I niedziele nie wg grafiku, tylko wedle "zapotrzebowania", czyli: "pani Krysiu, pani przyjdzie jutro". Pani Krysia musi się zgodzić, ale wszyscy wiemy jak łatwo odmawia się pracodawcy. Zwłaszcza w działach, gdzie pracownik nie jest jakimś niezastąpionym specjalistą albo szef jest tyranem?

 • horatio_valor

  Oceniono 3 razy 3

  Gdyby rządzącym zależało na poprawie warunków pracy, wzięliby się choćby za doszczelnianie przestrzegania Kodeksu Pracy. Zakaz pracy w niedziele ma wyłącznie znaczenie prokościelne.

  Gdyby im faktycznie zależało, gdyby coś faktycznie zdziałali w tym kierunku, sam bym ich pochwalił. Ale póki co nie widzę żadnych pozytywnych efektów rządów PiS-u.

 • seroo1

  Oceniono 5 razy 3

  Niedziela, 11 lutego 2018r., godz. 21.30, Lizbona (stolica jednego z bardziej religijnych krajów w Europie) - wychodzimy z Lidla z torbami pełnymi zakupów.
  I jak się to ma do lansowanego przez pislamski nazizm hasła o powszechnym zakazie niedzielnego handlu w Europie?
  Jakby co, to w Mediolanie dwa tygodnie wcześniej też bez problemu odwiedziłem w niedzielę dwa markety dwóch różnych sieci.

 • as3232

  Oceniono 3 razy 3

  Jeśli autorom chodziło o odpoczynek dla pracowników to wystarczyło zagwarantować dwa wolne wekeendy

 • grzdom5785

  Oceniono 2 razy 2

  Zamiast niepotrzebnej ustawy,prosty zapis w kodeksie pracy:,,każdy pracownik ma prawo do dwóch wolnych niedziel w miesiącu ,,
  Dzięki temu prawo do wolnych niedziel mieliby wszyscy zatrudnieni ,a nie tylko pracownicy handlu.

 • kka69

  Oceniono 2 razy 2

  Dobrym pomysłem jest też szczątkowe rozdanie akcji pracownikom.
  Będą wtedy współwłaścicielami sklepu i mogą pracować w niedzielę.

 • Adam Traczyk

  Oceniono 4 razy 2

  No to juz żenada, drodzy Forowicze. Jasne jest, że jak ktos zechce, to będzie sprzedsaweał nie tylko przez automat, ale przez telefon - zadzwoniśz że chcesz pół litra (mleka), i przyjedzie goniec i ci przywiezie. Chodziło nie o to żeby zakazać handlu, ale żeby zamknąć duże sklepy (i to najlepiej wszystkie naraz - a dlaczego - a po to żeby mali sklepikarze mieli monopol na handel i się odkuli w niedzielę za swój brak konkurencyjności przez cały tydzień i nareszcie sprzedali te swoje nędzne, psujące się ochłapy).

 • babusiajagusia1

  Oceniono 4 razy 2

  przepis o zakazie handlu jest niekonstytucyjny, czy ktoś coś z tym ma zamiar zrobić?

 • uutek

  Oceniono 4 razy 2

  U nas Biedronka zainstalowała kasy samoobsługowe - nie potrzeba zwiększać zatrudnienia (może nawet się zmniejszy) w stosunku do obrotów...

 • hunkyyankee

  Oceniono 2 razy 2

  PiSS to antymidasy. Wszystko czego dotkną w stolec się obraca. Brunatny piSSowski stolec.

 • antykaczysta40

  Oceniono 4 razy 2

  Życie w szariacie dla dobijających do Europy Polaków i Polek nie jest optymalne. Powinno się znosić zakazy a nie je w nadmiarze niepotrzebnie eksploatować, tam, gdzie w ogóle nie są potrzebne a wręcz ekonomicznie fatalne.
  Problem będzie taki, że wielu w zimie ludzi na wsi, popije w soboty zdrowo i w niedzielę wstanie dopiero o 14 na rosół i kotleta, bo nie mają po co jechać do miasta. A później znowu zaczną chlać.

 • Oceniono 2 razy 2

  Proponuję, zamiast zakazów, wprowadzić , dla posłów, senatorów, polityków , ze szczególnym potraktowaniem PREZESA ( J.K.) obywatelski NAKAZ myślenia o obywatelach i ich potrzebach, przy uchwalaniu ustaw , naruszających nasze, Polaków , niezbywalne prawa do decydowania o sobie. Tacy "troskliwi" ojcowie narodu już byli , i co? Nawet kamienie po ich pomnikach zniknęły ( z pewnymi wyjątkami /) ( niejacy"Ijlicze, Soso, słońce Karpat, Duce, czy sąsiad zza Odry - ten z wąsikiem).

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 4 razy 2

  Zamknąć Żoliborz.
  Na zawsze.
  Na dożywocie.

 • borsuk07

  Oceniono 4 razy 2

  super myślenie jak obchodzić prawo ale pewnie to pozostałość po ...... .

 • cameel.m

  Oceniono 4 razy 2

  A jakby każdego pracownika marketu na czas zatrudnienia robić wspólnikiem/współudziałowcem z udziałem wartym np. 1zł?

 • bmarten

  Oceniono 1 raz 1

  Do tych kato-bolszewickich szubrawców, przygłupów i nieudaczników pasuje jak ulał powiedzenie, którym nieodżałowany Stefan Kisielewski określił komuchów-głupków za czasów Gomułki:
  "Oni są jak król Midas, tylko czego on się dotknął - zamieniało się w złoto; zaś czegokolwiek oni się dotkną - zamienia się w gó...."

 • norton2

  Oceniono 7 razy 1

  A ja w niedzielę chcę kupić podpaski dla klempy i Pawłowicz. Więc nie kupię. Jestem bardzo tym zmartwiona !!!
  Co robić ?????

 • Maciej Zdobych

  Oceniono 1 raz 1

  Żenada kto pisze te artykuły? Jakie „ominięcie” przepisów zastosuje Radamco? W każdej galerii w Polsce będą otwarte kina bo zakaz ich nie dotyczy, ale nie Radamco ominęło przepisy i otworzą kina i kawiarnie.

 • log314

  Oceniono 5 razy 1

  Zamiast sklepu otworzyć kościół, i sprzedawać z kościoła. Bo kościół to nie placówka handlowa! HAHAHAHA, ale curwa kyrk! Po flaszkę też będą lecieć w niedzielę rano do kościoła!!! HAHAHAHA, na kaca, po wolnej sobocie!

 • nikifor666

  Oceniono 3 razy 1

  Unibail-Radamco jest tez wlascicielem Wroclavii - slynnej galerii, ktora dworzec PKS sprowadzila do podziemi i kompletnie go uwalila. Za to maja podkladke - Wroclavia to dworzec PKS, wiec mimo wszystko moze byc czynna.

 • 13sw

  Oceniono 1 raz 1

  Nie wolno prowadzić w myśl ustawy handlu, czyli wymiany pieniędzy na towar, ale można wymieniać towar na inny towar, np. na żetony albo punkty na karcie. Je jednak musi kupić sobie klient dzień wcześniej :).

 • dio62

  Oceniono 5 razy 1

  a kiedy księża zaczną w końcu spędzać niedziele ze swoimi rodzinami zamiast tracić czas na zabawianie dewotów i dewotki

 • rekin.finansjery

  Oceniono 15 razy 1

  Oj Polactwo Polactwo, kombinujta dalej.

 • mamitka67

  Oceniono 2 razy 0

  Jeżeli wprowadza się jakiś zakaz to powinien dotyczyc wszystkich. Wszystko powinno bć pozamykane w niedzielę łacznie z Kosciołami.

 • niezalany

  Oceniono 2 razy 0

  jest mi to kompletnie obojętne!
  przeżyłem czasy kiedy nawet w sobotę sklepy były zamknięte, więc wiem że wystarczy wiedzieć wcześniej, zaplanować, i da się przeżyć. martwi mnie tylko jedno - styl w jakim jest to robione, a raczej jego brak...

 • a100

  Oceniono 2 razy 0

  W Holandii w niedziele sklepy są zamknięte, ale za to w centrach miast rozwijane są bazary, bardzo estetyczne i mają super towar od małych niszowych dostawców. Nie tylko żywność, ale także rękodzieło. Super mówię wam. Alkohole też są.

 • aronia0

  Oceniono 2 razy 0

  Obawiam sie, niestety, ze jesli wiekszosc sklepow bedzie w galeriach zamknieta, to do tych galerii przyjdzie o wiele mniej ludzi. Mam tylko nadzieje, ze po wprowadzeniu w zycie tej durnej ustawy konsumpcja tak w Polsce spadnie, ze sami rzadzacy odejda od tego pomyslu (tym bardziej, ze do budzetu panstwa trafia kasa wlasnie z konsumpcji).

 • draga79

  Oceniono 4 razy 0

  To To tylko potwierdza głupotę i zawiść , tych co wprowadzają tą ustawę .

  Z jednej strony zamykają w niedziele coś co wzorowo funkcjonuje ,a wymaga jedynie niewielkich korekt w zakresie czasu pracy i płacy ,a chce rozszerzyć działalność handlową na nieprzygotowanych do tego stacjach paliw i i ośrodkach kultu religijnego .

  Wynika z tego jasno ,ze jest to jedynie walka z tym co ma rozległe bezpłatne parkingi , czyste bezpłatne toalety , klimatyzację , miłą obsługę , oraz wiele innych atrakcji do spędzania czasu z całą rodziną , na rzecz przaśno buraczanego handlu rodem z PRL. tylko potwierdza paranoję tych

 • Oceniono 4 razy 0

  jednego nie da się powiedzieć o obecnej władzy-ze jest rozumna-ideologia w gospodarce sprawdzano w zsrr przez 70 lat,u nas też były podróbki,a teraz jest chińszczyzna-ciekawe?taki komuchowaty kraj odrzucił ideologie w gospodarce-a U NAS NA ODWRÓT-

 • hunkyyankee

  Oceniono 2 razy 0

  Piecze tyłek trollerstwo sponsorowane przez piSS.

 • anka.pano

  Oceniono 2 razy 0

  Kurdupel przesypia niedziele ze śmierdzacymi kocurami i narzuca innym swój styl! !!

 • kmrp

  Oceniono 2 razy 0

  Akurat pomysł otwierania w niedzielę samych korytarzy galerii popieram. W Niemczech jest tak samo: galerie otwarte, ale nic konkretnego nie kupisz. Można co najwyżej coś zjeść i iść do kina.

 • sly.pl

  Oceniono 3 razy -1

  "Pomysł z automatami to dowód na kreatywność osób, które poszukują sposobu na ominięcie zakazu handlu w niedziele" czy raczej pomysł cwaniaczków i "januszów biznesu"

 • lieft

  Oceniono 1 raz -1

  dobre, dobre

 • rownowaznik

  Oceniono 3 razy -1

  Przecież to są dni wolne od pracy dla ludzi a nie dla maszyn ?!?

 • garpo

  Oceniono 3 razy -1

  a czy uczynienie pracowników współwłaścicielami /np. przez podarowanie np 1 akcji/ też może pomóc ominąć ten bzdurny zakaz :D :D :D

 • kralik111

  Oceniono 5 razy -1

  Banda zidiocialych zlodzieji, oszustow i nierobow nawet najprostrzej ustawy napisac nie potrafi. 🤣

 • ebom

  Oceniono 5 razy -1

  Kurczę, też nie jestem zwolenniczką zakazu, ale ta histeria już się robi śmieszna. Naprawdę myślicie, że sieci będą do tego stopnia stawać na głowie, żeby go obejść? W tylu krajach sklepy są w niedzielę zamykane, a ludzie wciąż żyją i kupują. Żaden sklep nie wprowadzi specjalnie całkowicie nowego trybu sprzedaży, kiedy w ciągu kilku tygodni klienci się przyzwyczają do nowego rytmu i zaczną robic zakupy spożywcze w piątek wieczorem, a do centrów handlowych jeździć w sobotę. Sklepy pozwalaniaja częśc załogi dla obcięcia kosztów, a nie zainwestują w ryzykowne drogie rozwiązania.

 • si.vis.pacem.para.bellum

  Oceniono 3 razy -1

  "Trudno jednak stwierdzić, czy luka wskazana przez FOR na pewno jest luką, którą da się prawo ominąć. Na pewno będzie można to stwierdzić dopiero wtedy, gdy zapadnie pierwsze rozstrzygnięcie w sądzie w sprawie sklepu lub sieci handlowej, która podejmie ryzyko sprawdzenia tego pomysłu w praktyce. Jeżeli, oczywiście, ktokolwiek takie ryzyko podjąć zechce."
  I to właśnie najbardziej wku...a mnie w polskim prawie od 29 lat. nieważne czy uchwalanym przez SLD, PO AWS, PiS i inne ku....
  WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI POWINNO ROZSTRZYGAĆ SIĘ NA KORZYŚĆ OBYWATELA, a nie jakieś ku... interpretacje przez urzędasów, sądy, czy inne "instancje". "Bo nie to ustawodawca miał na myśli" TO JAK KU... NIE MIAŁ TO MÓGŁ TO NAPISAĆ WPROST! DO CH...A PANA!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX