Odzieżowy gigant ze Skandynawii rusza na podbój Polski. Czy Lindex powtórzy sukces H&M?

Kiedy inni opuszczają polski rynek, Lindex szuka swojej szansy między Odrą a Bugiem. W planach szwedzka sieć ma dziesiątki sklepów w naszym kraju.
Sklep Lindex w Londynie Sklep Lindex w Londynie fot. Lindex/Materiały Prasowe

Lindex w Polsce

Szwedzki koncern odzieżowy Lindex działający w 18 krajach ma konkretne plany mocnej ekspansji w Polsce. Wprawdzie ma on już w naszym kraju kilka sklepów (na Śląsku), a pierwszy z nich otwarto już w 2010 roku, jednak dotychczas nie miał planów podbijania polskiego rynku. Jednak wraz z nową strategią pojawiły się i plany podboju serc Polek.

Sklep Lindex w Londynie Sklep Lindex w Londynie fot. Lindex

Początki ekspansji już jesienią 2018

Sklepy marki Lindex, które działają obecnie w Polsce, otwarte zostały przez czeski oddział koncernu. W pewnym sensie marka wciąż nie jest więc w pełni w Polsce obecna. Johan Isacson odpowiadający za franczyzę w koncernie, zdradził jednak, że wiosną rozpoczną się poszukiwania masterfranczyzobiorcy.

- Chcielibyśmy, żeby jesienią mógł uruchomić biznes. Mówimy o dziesiątkach sklepów w dłuższej perspektywie - ile będzie ich dokładnie, to kwestia uzgodnień właśnie z nim - cytuje Isacsona "Puls Biznesu".

Dotychczas działające placówki miałyby być zarządzane przez nowego partnera. Lindeksowi zależy na lokalnym partnerze, niekoniecznie z branży modowej, ale mającemu wiedzę o tym, jak funkcjonować na polskim rynku. Model z masterfranczyzobiorcą sprawdza się Lindeksowi w takich krajach, jak Serbia czy Albania i Kosowo.

Sklep Lindex w Londynie Sklep Lindex w Londynie fot. Lindex

Lindex tylko dla kobiet (i dzieci)

W Polsce Lindex przymierza się do ekspansji w większych miastach, przy czym lokalizacjami sklepów mogą być zarówno centra handlowe, jak i ulice handlowe. Koncern jest w stanie wyróżnić się na polskim rynku sieciówek, gdyż w ofercie nie ma ubrań dla mężczyzn, a cenowo porównywalny jest do H&M (również pochodzącego ze Szwecji koncernu). W ubrania marki Lindex ubiorą się tylko panie (i dzieci). W ofercie firmy są również kosmetyki.

Lindex jest szwedzką marką odzieżową istniejącą od lat 50-tych XX wieku. Początki marki, to sprzedaż bielizny. Od ponad 10 lat Lindex należy do fińskiej grupy Stockmann. Twarzami marki Lindex były Gwyneth Paltrow, Kate Hudson czy Izabella Scorupco.

Sklep Lindex w Londynie Sklep Lindex w Londynie fot. Lindex

Lindex rusza na podbój Polski

Sklep Lindex w Londynie

Sklep Lindex w Londynie Sklep Lindex w Londynie fot. Lindex

Lindex rusza na podbój Polski

Sklep Lindex w Londynie

Więcej o:
Komentarze (12)
Sieć odzieży Lindex rusza na podbój Polski
Zaloguj się
 • Harald Wessling

  Oceniono 10 razy 10

  Jeżeli LINDEX będzie zatrudniał takie mistrzynie kultury, obycia i intelektu, jakie 2 lata temu zatrudniał H&M w Piotrkowie Tryb, to czarno to widzę. :( LINDEXIE pamiętaj, skandynawska jakość dużo traci, jeżeli mają nią handlować nierozgarnięte polskie baby z bazaru. To ważne.

 • lucusia3

  Oceniono 18 razy 6

  I dobrze. Oni byli całkiem dobrej jakości.Ciekawe, czy dalej i dla nas będą. Jak nie będą, to znikną, jak wielu ich poprzedników. Wallisowi się nie udała strategia kolonialna z perkalem, na niedorośnięte z biedy klientki. Pewnie jeszcze kilku innym, którzy dogorywają, lub już zeszli, tez nie poszło. Trzymam kciuki za Lindex, może on zauważy, że Polki, jak Szwedki, są wysokie i mają biust a niekoniecznie wielki tyłek.

 • go-ya

  Oceniono 11 razy 5

  Doobra wiadomość-to moja ulubiona marka dziecieca. Fantastyczne wzornictwo i naprawde dobra jakosc!

 • czemrok

  Oceniono 4 razy 2

  Szyją w Nepalu czy Burkina-Faso.

 • dtoxxx

  Oceniono 1 raz 1

  to co dzieje sie na rynku to rozpatrz i nędza jakość materiałów w H&M czy innych krzyczy pomste do nieba taki materiał kiedyś był używany jako ścierki a to i tak wysoko oceniłem . Zwiekszanie zysku kosztem jakości . pozostaje juz tylko TKMAX

 • spyderman2

  Oceniono 3 razy 1

  wszyscy uciekają z wolski objętej reżimem pisiego nierządu totalnego, gdzie nie przestrzegana jest konstytucja a pisi nierząd prawo zmienia o 4 w nocy. chyba mają słaby wywiad że się ładują do tej dziczy. tu tylko pisowskie oligarchy żyją dostatnio, premie, sute pensje, sztuczne kierownicze stanowiska i luksusowe NIEMIECKIE limuzyny do dyspozycji

 • ankawwa

  0

  Kupować, kupować, kupować i nie żądać żadnych praw dla siebie ! Na to głupi polaczek się zgodził.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX