Komentarze (265)
Zakaz handlu w niedziele w Tesco. Sieć wyjaśnia, jak będą pracować jej sklepy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • pan_wafel_wielki

  Oceniono 11 razy 11

  Rząd to sobie może w nosie brudnym paluchem podłubać. Jak się Kowalskiemu w niedzielę przypomni, że nie ma chleba, wódki i obiadu, to zaraz się społeczeństwo ocknie i będzie trzeba, jak na Węgrzech, uchylić tę durną ustawę. Coraz mniej wolności w tej nasze wolnej i wstającej z kolan Wolsce jest...

 • draga79

  Oceniono 10 razy 10

  Zakaz handlu w niedzielę to jedna z głupszych decyzji .

  Niszczyć coś co bardzo dobrze funkcjonuje ,a wymaga jedynie drobnych korekt , możne dokonać tylko ,fanatyk , cynik , lub ktoś kto nie do końca rozumie jakie szkody wyrządza.

 • 6nine9

  Oceniono 10 razy 10

  "Minister Rodziny" - już to jest śmieszne że boki zrywać.
  Wydaje mi sie ze Rafalska to taka dobra, niezbyt rozgarnięta ciotka. Chce dobrze dla rodziny, a że niechcący ją wytruje muchomorami w pysznej grzybowej, to już tylko pech.

 • kac

  Oceniono 10 razy 8

  No i super, niech teraz za pracę od północy solidaruszki dziękują pisiorkom....

 • nieotake

  Oceniono 10 razy 8

  Przecież to jest dziecinnie proste: z zakazu handlu w niedzielę ustawodawca miłosiernie wyłączył dewocjonalia, wystarczy więc na wszystko poprzyklejać jezusicki, papieżyki lub święte Eustachy, a wtedy będzie się to podpadało pod "obrót dewocjonaliami".

  Wujek Dobra Rada (porucznik MO w stopniu sierżanta, a wcześniej hauptmann Abwehry)

 • moni_la

  Oceniono 8 razy 8

  Nie wszyscy dostają nagrody po 70 tys więc muszą pracować i dostosować się do pracodawcy.

 • fctheduck

  Oceniono 10 razy 8

  Tak to w państwie rządzonym przez idiotów biedni ludzie będą zapierniczać na nocną zmianę. A i tak część wyleci z pracy, bo wypada 12 godzin handlowych w tygodniu. Ci będą spędzać cały tydzień z rodziną, a pozostali w niedzielę odeśpią nieprzespaną sobotnią noc.

 • Darek Jeliński

  Oceniono 7 razy 7

  Jeśli generuje się nikomu nie potrzebne buble prawne (?), to trzeba przełykać żaby, które się w związku z tym lęgną.

 • matuniak2

  Oceniono 9 razy 7

  Czy Pisdzielce dadzą radę choć jedną ustawę porządnie napisać??? Póki co to albo złamią konstytucję, albo skłócą nas ze światem i ośmieszą, albo trzeba apelować do obywateli o przestrzeganie... żenada!

 • spyderman2

  Oceniono 9 razy 7

  czarnej mafii się wydaje że jak ludzie nie bedą łazić po sklepach to przyjdą do kościoła. takiego wała. kolaboracji sukienkowych z pisim nierządem totalnym Polacy nie wybaczą

 • aw_72

  Oceniono 7 razy 7

  Hahaha Ci zwiazkowcy to jednak de...e.Chca miec wolne niedziele a z pracodawcami Chca rozmawiac o podwyzkach.

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 7 razy 7

  „Rząd apeluje o przestrzeganie ustawy”
  3xTAK,
  czyli,
  co nie jest zabronione
  jest dozwolone.!

 • refio

  Oceniono 9 razy 7

  W tym kraju nie może być normalnie. Trzeba ustawy, żeby "motłoch" wiedział co robić

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 6 razy 6

  Markety powinny zwolnić 1/7 pracowników. Niech ich zatrudnią związkowcy. "Nawarzyli piwa" i teraz bredzą, że sieci winne. Jako konsument niekatolickojebliwy uważam ustawę o zakazie handlu w niedzielę za najczystszej wody kretynizm. Dlaczego w niedzielę mają pracować lekarze, pielęgniarki czy setki tysięcy innych pracowników?! Ostatecznie katolik nie powinien się leczyć u lekarza bo leczenie jest sprzeciwianiem się dopustowi wrednego, mściwego bytu nadprzyrodzonego!

 • hula.kula

  Oceniono 8 razy 6

  po pierwsze nie rusza mnie ta ustawa, bo przeżyję jeden dzień bez robienia zakupów.

  jednak- takie ustawianie, że teraz sklepy zaczną otwierać już o pierwszej w nocy jest PIĘKNE.
  na pewno pracownicy się ucieszą z wolnej niedzieli, skoro następnego dnia będą musieli o tak wczesnej porze zacząć pracę. połowa niedzieli z głowy, bo trzeba będzie wcześniej iść spać. :D

 • geraldine2015

  Oceniono 8 razy 6

  Polska i niektóre kraje afrykańskie, to kraje, gdzie na politykę wewnętrzną największy wpływ ma Kościół Katolicki.

 • red.bmx

  Oceniono 5 razy 5

  Do pracy chodzę na 6-tą rano.
  Jak kurdupel do 12.00 spac nie mogę.
  Gdzie kupię w poniedziałek np. chleb?
  Bo ten kupiony w sobotę nie będzie już pierwszej swieżości.
  Gdybym mieszkał na Nowogrodzkiej to oficerowie ochrony już w nocy jechaliby z bułkami np. z Berlina.

 • aforembs

  Oceniono 5 razy 5

  Dziekujemy ci PiSie. Teraz pracownicy Hiper i Supermarketow beda przez was zapieprzac od polnocy w Niedziele. Ale ulga uff!

 • matts06

  Oceniono 9 razy 5

  Niech opozycja teraz uderza w sztandarowy program PiSu czyli Mieszkanie+, który okazał się jedną wielką lipą i dotowaniem deweloperów. To jest świetna okazja, by zaatakować PiS. Ludzie liczyli na ten program, a będą z niego nici, można to świetnie wykorzystać i pokazać ludziom głosującym na PiS, że w rzeczywistości ich okłamali i mają ich w d... Tylko czy jest w opozycji ktoś kto może po to sięgnąć? PO, Nowoczesna? Raczej niestety nie, bo przecież im to jest na rękę, że ten program nie wypalił i że deweloperzy na tym zarobią.

 • aagaj

  Oceniono 7 razy 5

  Rząd apeluje i pluje, bzdety wyślą Duda P,, a Duda A. podpisuje !

 • autonomy

  Oceniono 5 razy 5

  To tylko potwierdza starą wolnorynkową zasadę, że każdy, nawet najbardziej zmyślny zakaz wprowadzony przez państwo odbija się na tych najsłabszych i najbiedniejszych. Wszak te sieroty co siedzą całymi dniami przy kasach w supermarketach przez ten zakaz będą teraz musiały chodzić do pracy na nocki. Owszem, nasza troskliwa socjalistyczna władza może wpaść na pomysł zamknięcia tych sklepów, tylko wtedy ci ludzie stracą pracę i będą jeszcze bardziej stratni.

 • estrim

  Oceniono 6 razy 4

  Ale o co ból tyłka? Nocki były zawsze, praca zmianowa była zawsze, a do pracy w niedzielę nikt nie goni... Źle, że w poniedziałek do pracy?

 • biedronatozlo

  Oceniono 3 razy 3

  Pracuję w Biedronce- będziemy pracować od 00:15. Niestety przez zakaz handlu mamy gorzej, nie wyobrażam sobie pójścia do pracy na tę godzinę.

 • single_malt

  Oceniono 3 razy 3

  kazdy zawod ma swoja specyfike - zawod sprzedawcy tez. Zakaz handlu to kpina z ekonomii i zdrowego rozsadku.
  Samoobslugowe myjnie samochodowe tez beda zamkniete ?

 • hdtvpolska

  Oceniono 3 razy 3

  Nam młodym sprzedawcom chodzi o to, żeby w sobotni wieczór pobawić się przy alkoholu (itp.) z kolegami i koleżankami do oporu. Obecnie musimy przepraszać ok. godziny 24.oo że jutro mamy zmianę na hali od 6.oo i musimy pójść już spać.
  Teraz będzie luzik !!! Dziękujemy NSZZ. Kilku kolegów straciło pracę i już nie podlega pod NSZZ bo są bez pracy. NSZZ zajmuje się tylko osobami mającymi pracę.

 • nieotake

  Oceniono 3 razy 3

  Jak wy biedro-chytrusy z suwerenną władzą ludową chcecie sobie jak równy z równym pogrywać, to w ramach retorsji Rafalska, dwie dudy i Kacperek zreformują kalendarz na adriański: niedziela będzie zaczynała się o 16:45 w sobotę, a kończyła w poniedziałek o 5:45.
  I co Tesco na to wykombinuje?

 • Aneta Dymowska

  Oceniono 3 razy 3

  Wymyślili sobie ustawę pzecież taki pracujący w handlu idąc do pracy w niedziele miał za to wolne w inny dzień. A teraz ograniczając to tylko posypia sie etaty nie wszędzie pewnie ale napewno nie da się wykluczyć tego zupełnie....

 • lukask73

  Oceniono 5 razy 3

  Może ktoś powie konkretnie: czego ta ustawa zabrania: organizowania pracy pracowników sklepu czy handlowania? Jeżeli tylko tego drugiego, to mogą rozkładać na półkach i przesuwać palety non-stop. I komu to było potrzebne?

 • swerd

  Oceniono 2 razy 2

  sklepy powinny być otwarte od poniedziałku do piątku od 7:30 do 15:30. tak samo jak pracują urzędy.
  przecież bez sensu żeby nie mieć czasu dla rodziny jak np mąż/żona pracuje w biurze

 • kkdg.2000

  Oceniono 2 razy 2

  ,, w celu zapewnienia dostępności towaru dla naszych klientów, zorganizowania na czas dostawy na dział świeżej żywności ,,
  A olejcie to ! po co walczyć z PISlamskim fundamentalizmem ? mówią że naginacie prawo i gonicie za zyskiem, więc po wolnej niedzieli otwórzcie sklepy w poniedziałek o godz.11:00 ,pracownicy niech rozpoczną pracę o godz. 6:00 i niech przez 5 godzin przygotowują sklep do otwarcia i do ''zapewnienia dostępności towaru dla naszych klientów, zorganizowania na czas dostawy na dział świeżej żywności'' . Nic tak klientów sklepów nie "ucieszy" jak po zamkniętym sklepie w niedzielę ,otwarcie sklepu nastąpi dopiero w poniedziałek rano o godz.11:00, ani związki nie rząd nie będzie mógł powiedzieć że sklepy nie przestrzegają prawa, a jak powiedział rząd : "niedopuszczalne jest naginanie czy omijanie prawa podyktowane wyłącznie chęcią zysku" ,a dzięki temu że sklepy zostaną otwarte w poniedziałek o 11;00 to klienci odczują na własnej skórze jakie są konsekwencje ustawy o zakazie handlu w niedzielę i będą "bardzo wdzięczni' PIS-owi za tak wspaniałą ustawę

 • Stefan Burczymucha

  Oceniono 2 razy 2

  Na debilne ustawy trzeba szykować idiotyczne rozwiązania. Pislam rządzi i dookoła obciach w Polsce i za granicą.

 • X X

  Oceniono 2 razy 2

  Mam takie pytanie do Tesco czy Biedronka . Czy to by było zgodnie z prawem i np teraz jest Market Tesco a zmienić nazwę na Piekarnię Tesco i w tedy w Niedziele chyba by mógł nadal być otwarty w Niedziele
  Albo czy sklepy które są całodobowe tez muszą być zamknięte w te Niedzieli . Jak nie to zrobić wszystkie Markety Tesco czy Biedronki całodobowe i każdy by sobie miał otwarte w każą niedziele i by było super

 • Jan Nowak

  Oceniono 6 razy 2

  przecież to dotyczy tych sklepów Tesco , które dotychczas był otwarte całodobowo w niedzielę. Żadna biedronka czy Netto nie otworzy sklepów w poniedziałek o godz. 00:15 bo to się zwyczajnie nie opłaca -- brak klientów. No ale rabanu trzeba narobić, a praca przy odbiorze towarów i tak obecnie często zaczyna się o 4 rano bo tak zjeżdżają dostawcy.

 • starszy-65

  Oceniono 4 razy 2

  To mi się podoba bo praca może trwać do północy w piątek i od północy w "święto" i wszystkim a szczególnie związkom musi pasować - brawo pracodawcy !!!

 • 20portal

  Oceniono 1 raz 1

  A może ta ustawa - podobnie jak ustawa o IPN - została ogłoszona, ale ... nie będzie obowiązywać?
  Jak długo jeszcze ciemnota będzie głosowała na PiS?

 • bkrr

  Oceniono 1 raz 1

  ja mam przestrzegać ustawy a wy co wy możenie nie diekuje bardzo za takie prawo, wy bedziecie ja tez bede a tak to sie bujać, jestem lylko cikawa czy latem wszyskie sklepiki wakacyjne beda zamkniee i pojedziesz nad morze i lemoniady nie kupisz i byłki dzicku tez bo bedzie sklep zamknety to debilizm totalny

 • szybka.konopia

  Oceniono 1 raz 1

  "Jednak niedopuszczalne jest naginanie czy omijanie prawa podyktowane wyłącznie chęcią zysku."
  Sieci handlowe działają dla zysku i taki jest ich główny cel.
  Prawo powinno być natomiast przejrzyste i ograniczać możliwość swobodnej interpretacji.
  Tu - mam takie wrażenie - jest wprost odwrotnie, nie sądzę jednak,
  że duzi gracze zdecydują się na siłę dopasowywać model biznesowy tak, by móc w niedzielę sprzedawać.

 • tomasz.rze

  Oceniono 1 raz 1

  Wersja rządowa:
  " niedopuszczalne jest naginanie czy omijanie prawa podyktowane wyłącznie chęcią zysku".
  Wersja właściwcieli sklepów:
  " niedopuszczalne jest naginanie czy omijanie prawa podyktowane wyłącznie chęcią porzypodobania się elektoratowi PiS".
  Wersja klientów:
  "a dajcie nam wszystkim święty/świecki spokój!".

 • koenzymq10

  Oceniono 3 razy 1

  Ja bym wolal,zeby markety w nocy wypakowywaly towar na polki,ze jak przyjde do marketu,to zebym nie zastal alejek zakupowych zas..r.anych paletami z towarem.

 • meff

  0

  Jeszcze trochę, za rok może dwa albo szybciej wycofają się z tego zakazu, polecą zwolnienia, ruszą meliny zatrzyma się wzrost gospodarczy itd. Prędzej czy później rząd dostanie za to rachunek.

 • krystiel

  0

  Pyta się babcią wnuczka. Jasiu byłeś z mamą w niedzielę w kościele. Tak babciu byłem. A w którym wnusiu kościele. ..W carrefourze babciu..☺

 • krystiel

  0

  A czy ktoś zapytał pracowników czy chcą wolne niedzielę ?Nieme...I wozem drabiniastym nikt nikogo nie zaciągnie do kościoła. ..

 • lozanna

  0

  I bardzo dobrze. Niedziela nie jest od siedzenia na kasie.
  Najbardziej śmieszą mnie ludzie którzy naprawdę wierzą że zakaz handlu w nd jest pomyslem pisu. We Francji, Belgii czy Niemczech jakoś pis nie u władzy.

 • rggg

  0

  Nazywanie prawem ustawy którą już zamierzają nowelizować to czysta kpina - zapewne będą ją nowelizować jeszcze z 5 razy w tym roku ( przypominam, że ustawę o tzw "trybunale konstytucyjnym" PiS nowelizował w ciągu roku 6 razy! A i tak wybrali Porębską niezgodnie ze swoją ustawą!). I chcą aby obywatele szanowali takie prawo?

 • statystyczny_polak

  0

  Jestem za tym by wszystkie, absolutnie wszystkie biznesy jak i lekarze i urzedy byly otwarte 7 dni w tygodniu ale by ludzie pracowali 5 dni w tygodniu, wtedy kazdy bedzie mogl znalezc czas na zakupy, wizyte u lekarza a nawet zalatwienie spraw urzedowych bez brania wolnego z pracy.

 • statystyczny_polak

  0

  a nie lepiej rozdac wszystkim pracownikom po jednej ulkamkowej czesci akcji danego przedsiebiorstwa i jako wspolwlasciciele beda mogli stac za lada w niedziele tak jak wlasciciele malych sklepow?

 • sarton

  Oceniono 2 razy 0

  i jak tesko wyobraża sobie dojazd pracowników do pracy na 12 w nocy ?? będą zwracać za taksówki czy każą w taka niedzielę aby pracownicy przyjechali ostatnim autobusem gdzieś o 11 i warowali godzinę pod drzwiami ?? a jak zmiana będzie się kończyła o 11,45 , jak wrócić do domu ??? nie każdy ma samochód.. zresztą za pensje tesco mało kogo stać na auto i paliwo a często pracownicy tesco mieszkają wiele kilometrów od sklepu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX