Roma Tower: w nowoczesnej wieży w centrum Warszawy powstanie sześciogwiazdkowy hotel. Współudziałowcem Archidiecezja Warszawska

Roma Tower to najnowszy projekt BBI Development realizowany na gruntach należących do Archidiecezji Warszawskiej. W wysokiej na 170 m wieży usytuowanej na skrzyżowaniu ul. E. Plater i ul. Nowogrodzkiej powstanie między innymi ekskluzywny, sześciogwiazdkowy hotel. Budowa ma ruszyć w 2020 roku i trwać ponad trzy lata.
Wizualizacja Roma Tower (BBI Development) Wizualizacja Roma Tower (BBI Development)

Anonimowe sześć gwiazdek

BBI Development na razie nie zdradza, która z wiodących firm hotelarskich zdecydowała się na inwestycję w Warszawie. Oficjalne ogłoszenie marki ma nastąpić w ciągu najbliższego roku.

Wiadomo jednak, że sześciogwiazdkowe hotele, które swoim luksusem wykraczają poza ogólnie stosowaną w branży skalę, należą m.in. do Four Seasons, Ritz-Carlton lub Waldorf-Astoria.

Wizualizacja Roma Tower (BBI Development) Wizualizacja Roma Tower (BBI Development)

Hotel ma posiadać ok. 200 pokoi

Jak podaje enjoyyourstay.pl luksusową markę dla Roma Tower pozyskała firma doradcza Hotel Professionals, która 10 lat temu próbowała ściągnąć do Polski Four Seasons, ale światowy kryzys gospodarczy wymusił na sieci luksusowych hoteli wstrzymanie inwestycji. 

Wizualizacja Roma Tower (BBI Development) Wizualizacja Roma Tower (BBI Development)

Wielofunkcyjna wieża

Wieżowiec Roma Tower wzbije się na 170 m i będzie liczył 41 pięter nadziemnych. Na powierzchni 55 tys. metrów kwadratowych poza hotelem znajdą się luksusowe biura, apartamenty pod najem długoterminowy oraz lokale usługowe.

Koszt inwestycji szacowany jest na 150 mln euro.

Wizualizacja Roma Tower (BBI Development) Wizualizacja Roma Tower (BBI Development)

Zgodę na budowę musiał wydać Watykan

Ponieważ Roma Tower powstanie na gruncie należącym do Archidiecezji Warszawskiej, zgodę na wybudowanie komercyjnego budynku musiał wydać m.in. Watykan.

To nie jedyne utrudnienie. Starania o rozpoczęcie inwestycji trwają od blisko siedmiu lat. Działka położona jest w ścisłym centrum w otoczeniu zabytkowych kamienic i strzelisty, nowoczesny budynek może nie tylko zaburzyć architektoniczny ład, ale również uprzykrzyć życie okolicznym mieszkańcom. 

Więcej o:
Komentarze (209)
Roma Tower: w nowoczesnej wieży w centrum Warszawy powstanie sześciogwiazdkowy hotel. Współudziałowcem Archidiecezja Warszawska
Zaloguj się
 • glencok

  Oceniono 245 razy 231

  rozumiem że całe zyski z hotelu archidiecezja w całości przekaże na pomoc potrzebującym i zabezpieczenie swoich sakralnych zabytków które w różnych częściach kraju popadają w ruinę

 • justas32

  Oceniono 150 razy 144

  Konkordat powinien zostać natychmiast rozwiązany, a wszystkie nieruchomości leżące poza terenem budynków kościelnych - znacjonalizowane i przywrócone państwu ...

 • donmarek

  Oceniono 112 razy 100

  I Watykan jest FAKTYCZNYM właścicielem sporej części Polski. I to on(watykan) decyduje o tym, co się stanie z tymi nieruchomościami !!!

 • natenczas_wojski

  Oceniono 100 razy 94

  Noclegownia dla ubogich i dom opieki dla dzieci upośledzonych, narodzonych mocą ustawy.
  Twarz prawdziwie miłujacego Kościoła. Skromny, pomocny, opiekuńczy. jak kazał Chrystus i głosi Franciszek.

 • Oceniono 80 razy 78

  Podziękujmy panu Millerowi za powołanie komisji kościelnej ,która pół Polski rozkradła, twierdząc ,że jest jej własnością.
  Takich przekrętów , jak podczas działania tej komisji,to w całym świecie nigdzie nie było.
  Teraz kler ma wszystko, ziemię, kasę od piSSlandu i jeszcze uzurpuje sobie prawo do decydowania o NASZYM ŻYCIU.
  KLER zapomina, że XXI mamy, że to nie średniowiecze, gdzie ludziom każdą ciemnotę można było wcisnąć.
  A swoją drogą, to niezwykle intrygujące, że obecnie rządzącym, ingerencja UE tak bardzo przeszkadza, ale gdy watykańscy panowie w czarnych sukieneczkach wtrącają się w nie swoje sprawy , nikt nie protestuje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX