Ikea przenosi się do internetu? W Polsce powstanie e-sklep z meblami szwedzkiego giganta

DSZ
15.09.2014 14:06
A A A
IKEA odnosi sukcesy

IKEA odnosi sukcesy (Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta)

Ikea przenosi się do internetu. - Pracujemy obecnie nad nowym, kompleksowym rozwiązaniem sprzedaży internetowej, która będzie dostępna na terenie całego naszego kraju. W Polsce zamierzamy uruchomić sprzedaż internetową w 2016 r. - mówi nam Katarzyna Balashov z Ikea Retail Poland.
- We wszystkich 27 krajach, w których działają jej salony, Ikea chce uruchomić lokalne sklepy internetowe - informują wirtualnemedia.pl. Firma podkreśla, że plany nie ominą także Polski.

Obecnie meble szwedzkiego giganta można kupić przez sieć w 13 krajach, między innymi w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie. Jak tłumaczy Katarzyna Balashov, od 2016 roku również Polacy na terenie całego kraju będą mieli możliwość zakupów w e-sklepie z dostawą prosto do domu.

Ikea w ten sposób odpowiada na światowy trend - coraz większa liczba użytkowników (ponad 1,5 mld) odwiedza stronę internetową firmy niż stacjonarne, tradycyjne sklepy (ok. 684 mln). - Faktycznie duża część naszych klientów odwiedza stronę przed wizytą w sklepie - mówi nam Balashov. Także niejako naturalnym rozwiązaniem jest uzupełnienie oferty szwedzkiego giganta o sprzedaż online.

W 2013 roku dochód netto całej grupy Ikea wzrósł od 3,1 proc. do 3,3 mld euro, a firma zwiększyła swój udział w rynku prawie we wszystkich krajach, w których działa. Odnotowano znaczny wzrost sprzedaży w Chinach, Rosji i w Stanach Zjednoczonych.

W naszym kraju wartość sprzedaży wzrosła o 9 proc. w porównaniu z 2012 rokiem i wyniosła ponad 2 mld zł. - Polska jest zaraz po Chinach i Rosji trzecim najdynamiczniej rosnącym rynkiem na świecie - oświadczyła Ikea.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Pieniądze.gazeta.pl - polub nas na Facebooku >>>Zobacz także
  • IKEA odnosi sukcesy Ikea przenosi się do internetu? W Polsce powstanie e-sklep z meblami szwedzkiego giganta
Komentarze (71)
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najważniejsze informacje