Biedronka wycofuje stek z rekina. "Przekroczony dopuszczalny poziom rtęci". Tesco usuwa oliwę

pbor, pap
17.04.2015 14:39
A A A
Wycofane produkty z Tesco i BIedronki

Wycofane produkty z Tesco i BIedronki (fot. gazeta.pl)

Biedronka i Tesco wycofują partie produktów. Państwowa Inspekcja Sanitarna wydała ostrzeżenie dotyczące partii mrożonego steku z rekina sprzedawanego w Biedronce. Przekroczony w niej został dopuszczalny poziom rtęci. Przestrzega też przed partią włoskiej oliwy z sieci Tesco.
PIS podkreśla, że z uwagi na przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu rtęci w partii mrożonego steku z rekina nie powinien on być spożywany. "Wskazany w ostrzeżeniu produkt należy zwrócić do miejsca zakupu lub zniszczyć" - podano. Jak informuje inspekcja, chodzi o partię produktu o numerze 5051. Data jego minimalnej trwałości mija 20 sierpnia 2016 r.

Biedronka wycofuje steki

Jak zapewnia w piśmie przesłanym PAP Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska SA, właściciela sieci sklepów Biedronka, wskazana przez PIS partia steku z rekina została niezwłocznie wycofana ze sprzedaży. Firma poinformowała o tym dostawcę i poprosiła o wyjaśnienia. Jak czytamy w przesłanym piśmie: "Wyniki badania mięsa, z którego wytworzono steki z rekina oferowane w naszej sieci, nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Niezależnie od tego kontynuujemy szczegółowe badania zakwestionowanej partii".

Firma podała, że zakupione produkty ze wskazanej partii można zwracać w dowolnym sklepie sieci po okazaniu paragonu.

Tesco wycofuje oliwę

Inspekcja sanitarna wydała także ostrzeżenie dotyczące "Oliwy z wytłoków z oliwek GOCCIA D'ORO" sprzedawanej w sieci Tesco w litrowych opakowaniach. Ostrzeżenie dotyczy jednej partii tego produktu, o numerze L.056/14 311, której data minimalnej trwałości została ustalona na listopad 2016 r.

Jak informuje PIS, oliwa nie powinna być spożywana ze względu na przekroczenie dopuszczalnego poziomu sumy benzo(a)pirenu, benz(a)antracenu, benzo(b)fluorantenu i chryzenu. Osoby, które kupiły oliwę ze wskazanej partii, powinny oddać ją do sklepu. Rzecznik prasowy Tesco Polska Michał Sikora poinformował PAP, że oliwa ze wskazanej partii została wycofana ze sprzedaży natychmiast po otrzymaniu informacji o przekroczeniu poziomu określonych produktów. Zapewnił również, że pozostałe partie oliwy są dostępne w sprzedaży "jako produkty bezpieczne dla kupujących".

Polub i bądź na bieżąco!

Zobacz także
Komentarze (67)
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najważniejsze informacje