Kim jest przeciętny bogacz? Z 2,3 tys. miliarderów tylko 286 to kobiety [WYKRES DNIA]

Najwięcej miliarderów jest w USA

Najwięcej miliarderów jest w USA (CC BY-SA 3.0)

Zastanawialiście się kiedyś, kim jest przeciętny bogacz? Welth-X razem z UBS przeprowadzili badania, z których wynika, że większość miliarderów ma ok. 60 lat, ponad 3,1 mld dol. na koncie, a pierwszego miliarda dorobił się dopiero po czterdziestce. Co ciekawe, spośród 2,3 tys. osób posiadających tak wielki majątek tylko 286 to kobiety.
Najwięcej miliarderów jest w USA - aż 492 - oraz w Chinach - 152. Powyżej 100 bogaczy jest jeszcze tylko w Rosji - 111. Jacy więc są przeciętni posiadacze kilku miliardów dol.? Raport "Billionaires Census" pokazuje, że prawie 90 proc. z nich ma żony/mężów oraz dwójkę dzieci. Poza tym lubią się spotykać z podobnymi sobie - jeżeli w towarzystwie znajdzie się 9 osób, 3 są miliarderami. Aż 87 proc. mężczyzn doszło do fortuny "od pucybuta do milionera". Tym samym może się pochwalić zaledwie 35 proc. kobiet. Reszta zdobyła majątek w drodze dziedziczenia.

Ponadto każdy bogacz posiada przynajmniej 4 nieruchomości. Każda z nich ma wartość ok. 23 mln dol. Dodatkowo 35 proc. osób ma swoje fundacje charytatywne, a 1 na 30 jest właścicielem drużyny sportowej lub konia wyścigowego. Co ciekawe, wykształcenie nie zawsze przyczyniało się do zdobycia pieniędzy. Okazuje się, że 35 proc. miliarderów nie ma nawet tytułu licencjata.

Tylko 6 Polaków może się pochwalić majątkiem powyżej miliarda dol. Są to: Jan Kulczyk(3,5 mld dol.), Zygmunt Solorz-Żak (3,3 mld dol), Leszek Czarnecki (2,2 mld dol.), Michał Sołowow (2,1 mld dol.), German Efromovich (1,1 mld dol.) i Dariusz Miłek (1 mld dol.)Miliarderzy mają też swoje ulubione miasta, w których się osiedlają. Aż 103 z nich mieszka w Nowym Jorku, 85 w Moskwie i 82 w Hongkongu.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Jak myślą ci, którzy odnieśli sukces? Co ich łączy? Przeczytaj w książce "Łowcy milionów">>

Pieniądze.gazeta.pl - polub nas na Facebooku >>>

Komentarze (102)
Kim jest przeciętny bogacz? Z 2,3 tys. miliarderów tylko 286 to kobiety [WYKRES DNIA]
Zaloguj się
 • krystoff2

  Oceniono 260 razy 140

  Feministki powinny zażądać wprowadzenia parytetów. Bo przecież jest to jawny seksizm

 • kostuh

  Oceniono 179 razy 111

  A to wszystko dla tego, że rodzice kupowali Lego Technic synom a nie córkom. I chłopców ubierali w niebieskie ubranka a dziewczynki w różowe.

 • botwicz

  Oceniono 218 razy 88

  286 to kobiety z czego połowa pewnie "odziedziczyła swój majątek" he he he :)

 • wmc-33

  Oceniono 82 razy 66

  Moskwa na drugim miejscu pod względem liczby miliarderów! Cholera, to musi być stolica jakiegoś niezwykle bogatego, wolnego i wspaniale rządzonego kraju. No bo przecież wszyscy rosyjscy bogacze nie kradną? Chyba.

 • kostuh

  Oceniono 91 razy 63

  Najbogatsze kobiety
  Christy Walton
  Liliane Bettencourt
  Alice Walton
  Jacqueline Mars
  Georgina Rinehart
  Susanne Klatten

  Wszystkie swój majątek zbudowały dziedzicząc go :)

 • smith81

  Oceniono 61 razy 43

  99% całego bogactwa posiada 1% ludzi....99% ludzi posiada resztę....85 najbogatszych ludzi posiada majątek większy niż 3.5 miliarda najbiedniejszych...

 • drwal

  Oceniono 42 razy 40

  Współczuję polskim miliarderom. Stale muszą się obracać w tym samym towarzystwie (na 9 osób troje jest ciągle z tej samej szóstki...).

 • remislanc

  Oceniono 42 razy 34

  "Na świecie jest 2,3 tys. miliarderów.'

  To oficjalnie. A razem z szarą strefą ?

 • ao.a

  Oceniono 28 razy 28

  Czyli jeszcze wszystko przede mną. Ulżyło mi :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje