17-latek zarobił 72 mln dol. na inwestycjach w ropę i złoto? Mohammed Islam: To fikcja

?Mohammed Islam ma 17 lat i zarobił 72 mln dol. na inwestowaniu na giełdzie w ropę i złoto?. Taką informację podawały jakiś czas temu zagraniczne media. Teraz okazuje się, że to plotka. Islam faktycznie zarobił 78 mln dol., ale tylko w wirtualnym programie.
POLUB NAS


Mohammed Islam, uczeń jednego z liceów na Manhattanie w USA, na inwestycjach w ropę i złoto zarobił aż 72 mln dol. Twierdził, że ma apartament w luksusowej dzielnicy Nowego Jorku, ale "jego rodzice nie pozwalają mu w nim mieszkać do ukończenia 18. roku życia", oraz jest szczęśliwym posiadaczem BMW, którym nie może jeździć, ponieważ nie ma jeszcze prawa jazdy. Brzmi jak historia z bajki? Bo nią jest.

Okazuje się, że 17-latek inwestował na giełdzie, ale wirtualnie, używając do tego programu komputerowego. I faktycznie zarobiłby 72 mln dol., gdyby inwestował prawdziwe pieniądze. Tak jednak nie było. Sprytny nastolatek postanowił ubarwić trochę rzeczywistość i o swoim wyczynie poinformował "New York Timesa". W ciągu kilkunastu godzin stał się sławny.

- Nie spodziewaliśmy się takiego szumu medialnego - powiedział przyjaciel Islama Damir Tulemaganbetov "Business Insiderowi". A ten, od kiedy wyszło na jaw, że miliony na koncie Mohammeda Islama są fikcją, wzrósł jeszcze bardziej.

"Ojciec chciał się mnie wyrzec"

Dziennikarz "Observera" w wywiadzie z Islamem zapytał o reakcję rodziców chłopaka, kiedy przeczytali o nim w największym magazynie Nowego Jorku. - Ojciec chciał się mnie wyrzec, a matka powiedziała, że już nigdy więcej się do mnie nie odezwie. Oni wiedzieli, że to fikcja, a ich moralność podpowiadała im, że kiedy kłamię, oni nie mogą mi już zaufać - powiedział w "Observerze". Powiedział też, że w przyszłości zamierza inwestować prawdziwe pieniądze.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!Więcej o: