Wyprawa na Bali i Sri Lankę na koszt podatnika? "Jak dają pieniądze, trzeba być głupkiem, żeby ich nie wziąć"

28-letnia, bezrobotna Brytyjka nieźle żyje na koszt podatników. Za pieniądze z zasiłku zorganizowała sobie 5-tygodniową podróż dookoła świata. "Jeśli dają pieniądze, trzeba być głupkiem, żeby ich nie wziąć".
Kay Bird z Gainsborough mogłaby pracować, ale zdecydowała, że nie będzie, żeby zajmować się swoją 10-miesięczna córką. Jest w o tyle dobrej sytuacji, że pieniądze na życie dostaje od swojej matki i ojczyma. Gdy dowiedziała się, ile dodatkowo może wyciągnąć od państwa, nie wahała się ani chwili. - Jeśli ktoś daje ci pieniądze i mówi, żeby je wziąć, trzeba być głupkiem, żeby tego nie zrobić - powiedziała Bird w rozmowie z "Daily Mail".

28-latka dostaje m.in. zasiłek na dziecko i zasiłek dla poszukujących pracy, do tego ma przeróżne ulgi. Rocznie od państwa na jej konto wpływa 8,5 tys. funtów. Ponieważ, jak przyznała, pieniądze te nie są jej niezbędne do życia, postanowiła wydać je na przyjemności. Wybór padł na podróże.

Kobieta ze swoją córeczką wyruszyła w styczniu w 5-tygodniową podróż, podczas której odwiedziły m.in. Sydney, Stambuł, Ateny, Dubai, Sri Lankę, Bali i Amsterdam. Wyprawa kosztowała ją w sumie 3 tys. funtów, czyli przeznaczyła na nią mniej więcej czteromiesięczne zasiłki.

- Nie żałuję tego i nie czuję się winna. Nie potrzebuję aż tak bardzo tych pieniędzy, tak jak wcale nie musiałam podróżować. Ale chciałam, więc to zrobiłam - mówi Bird. Dlaczego jej wakacje trwały akurat 5 tygodni? Gdyby podróżowała chociaż jeden dzień dłużej, straciłaby prawo do zasiłków. A na to nie może sobie pozwolić, planuje już bowiem luksusową wyprawę do Nowej Zelandii.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

POLUB NAS


ReklamaWięcej o:
Komentarze (145)
Wyprawa na Bali i Sri Lankę na koszt podatnika? "Jak dają pieniądze, trzeba być głupkiem, żeby ich nie wziąć"
Zaloguj się
 • his_dudeness

  Oceniono 939 razy 917

  Polski zasiłek pozwoliłby Polkom na podróż z jednego końca Pendolino na drugi.

 • his_dudeness

  Oceniono 421 razy 381

  Co na to Cameron?
  "Ta pani jest z pochodzenia Polką"

 • extrafresh

  Oceniono 288 razy 256

  Super!
  Baw się i nie bój nic.
  Od czasów kolonii nic się nie zmieniło.
  Emiganci zapierdzielają i płacą podatki.
  Tak ma być.
  Twój rząd jest mądry.

 • maxthebrindle

  Oceniono 137 razy 121

  Sydney, Stambuł, Ateny, Dubai, Sri Lanka, Bali i Amsterdam plus 5 tygodni pobytu dla matki z dzieckiem za 3 tysięce funtów?! Ktoś sobie jaja robi?!! Zwłaszcza, że typowa Brytyjka na zasiłku to ie jest ktoś, kto potrafi podróżować za grosze...

 • tomtg123

  Oceniono 119 razy 93

  Socjalistyczne państwo opiekuńcze, czyli historia o tym jak pracujący głupcy i frajerzy są dymani przez ludzi niepracujących i przez urzędników.

 • alfalfa

  Oceniono 91 razy 73

  Kiedyś to się nie nazywał "być głupkiem" tylko "mieć dla siebie szacunek".
  A.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX