Grecja nad przepaścią wciąż się waha. Oto wyniki najnowszego sondażu przed referendum

Grecy są podzieleni jak nigdy dotąd. W niedzielnym referendum 44,8 proc. mieszkańców Hellady zagłosowałaby za porozumieniem z UE, 43,4 proc. jest przeciw - wynika z najnowszego sondażu greckiego dziennika "Ethnos".
Wyniki badania przeprowadzonego przez instytut opinii publicznej ALCO opublikował w piątek niezależny grecki dziennik "Ethnos"; rezultaty potwierdzają tendencję z wcześniejszego sondażu.

W badaniu zleconym przez konserwatywną gazetę "Eleftheros Tipos", którego wyniki ogłoszono w czwartek, 47,1 proc. ankietowanych opowiedziało się za przyjęciem warunków pomocy oznaczających dalsze zaciskanie pasa i reformy. Przeciw takiemu rozwiązaniu było 43,2 proc. Pozostali nie mieli zdania.

Tymczasem w opublikowanym w środę sondażu zleconym przez lewicową gazetę "Efimerida ton Syntakton" przewagę mieli jeszcze zwolennicy powiedzenia "nie" w referendum.

Premier Grecji Aleksis Tsipras wieczorem tego dnia ponownie wezwał Greków do głosowania na "nie", twierdząc, że można będzie w ten sposób wynegocjować lepsze porozumienie i że odrzucenie warunków kredytodawców w referendum nie będzie oznaczało wyjścia Grecji ze strefy euro.

Minister finansów Grecji Janis Warufakis powiedział w czwartek, że jeśli w niedzielnym referendum Grecy przyjmą propozycję międzynarodowych wierzycieli, to możliwa jest dymisja rządu.Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o:
Komentarze (16)
Grecja nad przepaścią wciąż się waha. Oto wyniki najnowszego sondażu przed referendum
Zaloguj się
 • mysl.iwy

  Oceniono 33 razy 29

  Zaadoptuj Greka. Będzie za Ciebie robił to, na co nie masz czasu. Będzie spał do 11, przesiadywał w kawiarniach i na plaży a wieczorem pił wino z przyjaciółmi. A Ty będziesz mógł skupić się na pracy. A to wszystko za jedyne 500 €. Pieniądze prosimy przekazywać za pomocą Komisji Europejskiej.

 • m.godwin

  Oceniono 34 razy 28

  Grecy przynajmniej mają jakieś konkretne pytanie w referendum.

 • wmc-33

  Oceniono 33 razy 21

  SYRIZA potrzebowała 5 miesięcy na ostateczne zatopienie dziurawej greckiej krypy. A ile czasu zajmie to pisorom?

 • paseo

  Oceniono 24 razy 14

  A Pis z szydlo ma wciaz wieksze poparcie i to teraz,gdy Polska rozkwita ...
  glupota Polakow jest bezdenna.

 • starszy-65

  Oceniono 13 razy 9

  Panią Szydło mógłby poprzeć Prezydent Elekt (no i J. Kaczyński bo najważniejszy i ma pełnię władzy) i razem mogli by się dopisać w greckim referendum na temat przynależności do Europy i strefy euro - byłoby ważne i PIS mógłby opuścić Europę może do Azji???.

 • v.prl.pisiorow

  Oceniono 5 razy 3

  głosujcie na naszych populistów - kukiza i PIS

  tez bedziemy mieć ciekawe sondaże

  i tez bedzie ZA PÓŹNO

 • Seba Kowalski

  Oceniono 4 razy 0

  dziwie się że jeszcze ktokolwiek łudzi się że to grecy wybierają w referendum. Decyzje i tak podejmą NIEMCY I INNI z UE

 • jacek_elche

  Oceniono 12 razy -6

  nawet nie czytam artyluku! wszedlem tylko, aby napisac ze w du..ie mam te wasze sondaze! one tyle sa warte co zeszloroczny snieg!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX