Wiemy już, ile Amazon będzie płacił Polakom. Stawki nie zachwycają

Firma Amazon otworzy do 2015 roku trzy wielkie centra logistyczne. Inwestycja ma przynieść ok. 6 tys. miejsc pracy - informowały jakiś czas temu media. Teraz poznaliśmy także stawki za godzinę pracy. Nie zachwycają.
- 12,50 zł brutto za godzinę pracy we Wrocławiu i 13 zł brutto w Poznaniu - na takie stawki mogą liczyć nowi pracownicy amerykańskiego giganta. Plus jest taki, że Amazon obiecuje także umowy na stałe.

Firma poinformowała również, że rozpoczęła właśnie rekrutację do swoich polskich oddziałów. Na razie pracę znalazło kilkadziesiąt osób na stanowiskach kierowniczych, a także w działach HR i finansów. Teraz firma szuka pracowników do swoich hal logistycznych.

Jak czytamy w komunikacie spółki, stawki godzinowe wahają się w ich przypadku od 12,50 do 13 zł brutto. To przy 40-godzinnym tygodniu pracy daje od ok. 2 tys. zł brutto miesięcznie. Warto zaznaczyć, że płaca minimalna w Polsce wynosi 1680 zł.

Amazon zapewnia jednak, że sama płaca to nie wszystko, na co mogą liczyć pracownicy. - Dodatkowo wypłacane będą premie w wysokości do 15 proc. standardowego wynagrodzenia. Firma oferuje także szereg dodatkowych korzyści, w tym ubezpieczenie na życie i prywatną opiekę medyczną dla wszystkich pracowników - stwierdza się w komunikacie.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu w budowie naszych obiektów. Zdążymy z ich otwarciem jeszcze przed planowanym wcześniej terminem oraz na czas przed sezonem świątecznym - mówi Tim Collins, cytowany w informacji spółki.

Pieniądze.gazeta.pl - polub nas na Facebooku >>>

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (1)
Wiemy już, ile Amazon będzie płacił Polakom. Stawki nie zachwycają
Zaloguj się
  • krytek-7

    Oceniono 2 razy 2

    Placa jak placa.Niech sie jeszcze polscy chetni zapytaja niemieckich pracownikow jakie to
    pracodawca "zyczy" sobie wymagania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX