Nk.pl na sprzedaż. Są zainteresowani. Kto kupi największy polski serwis społecznościowy?

Onet może przejąć Nasza Klasę

Onet może przejąć Nasza Klasę (fot. mat. prasowe)

Jak dowiedział się portal Antyweb, serwis Nk.pl szuka nowego właściciela. Dawna Nasza Klasa jest już po audycie, a transakcja sprzedaży ma zostać lada chwila sfinalizowana.
Jak ustalił Antyweb wspólnie z portalem Biztok, kupującym może być grupa Onet w połączeniu z Ganymede - krakowskim producentem gier. Zainteresowanie zakupem Nk.pl miała w ostatnim czasie wyrazić również Wirtualna Polska.

Onet, Wirtualna Polska ani Nk.pl nie komentują spekulacji.

Po co Onetowi i Ganymede serwis Nk.pl? Jak podaje Antyweb, Onet cały czas rozgląda się za podmiotem, który ustabilizowałby jego przewagę w Megapanelu nad Wirtualną Polską. Włączony do Onetu serwis, który posiada wciąż 5,6 miliona realnych użytkowników, może tę przewagę zwiększyć. Dodatkową korzyścią będą nowe powierzchnie reklamowe.

Nasza Klasa została uruchomiona w 2006 r. Była jednym z najpopularniejszych polskich serwisów społecznościowych. Jeszcze w 2010 r. na portalu istniało ok. 14 mln kont użytkowników. Właśnie w tym roku portal przeszedł rebranding i dotychczasowa nazwa Nasza-klasa.pl została zastąpiona przez Nk.pl. W kolejnych latach serwis notował znaczne odpływy użytkowników, głównie na rzecz Facebooka.

Obecnie właścicielem 73 proc. udziałów jest zarejestrowana na Cyprze spółka Excolimp, a pozostałe udziały należą do Yamkako Holdings Co. Ltd, czyli założyciela serwisu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Pieniądze.gazeta.pl - polub nas na Facebooku >>>

Komentarze (48)
Nk.pl na sprzedaż. Są zainteresowani. Kto kupi największy polski serwis społecznościowy?
Zaloguj się
 • jibik

  Oceniono 403 razy 347

  K... mać. Jedyny powód, dla którego kliknąłem ten link, to pytanie w nim: "Po co". Oczekiwałem odpowiedzi. No więc pytam. Gdzie jest k... odpowiedź panie dziennikarzu? Nie ma? To po ch... ściągasz tu ludzi!

 • amgc63

  Oceniono 88 razy 78

  NK się skończyła gdy chciała być ja Facebook .Gdyby sie skupili na minimalnych ustawieniach 3 opcje na krzyż twoja szkoła,zdjęcia ,znajomi .Byliby nadal top,ale oni chcieli wodotrysków. Miliony opcji,ala face zabiły ten portal przekombinowali

 • tomson288

  Oceniono 53 razy 41

  może i trup ale przez okres świetności powstała całkiem zadowalająca baza wiedzy, informacji, zdjęć ludzi - ludzi którzy stanowią dość znaczny % społeczności polskiej - i właśnie to się kupuje.
  A nie jakiś tam zaprzeszły portal - kupuje się waszą osobę, informacje na wasz temat, które sami o sobie dostarczaliście.
  Wasze kontakty, znajomości, daty numery, konta, nazwy...
  A to już ma wartość, ogromną wartość, jeśli tylko ktoś będzie chciał to wykorzystać.

  Dziękuję

 • cezar85

  Oceniono 48 razy 32

  muszę się spieszyć, bo jeszcze nie założyłem profilu

 • zbycho52

  Oceniono 29 razy 27

  Nk.to przezytek,nic tam sie nie dzieje-wszyscy zaspokoili swoja ciekawosc co do znajomosci z dawnymi kalezankami,kolegami,nowi sie nie loguja,a starzy coraz czesciej sie wylogowuja-Nk.umiera smiercia naturalna.

 • koza_oddam

  Oceniono 45 razy 21

  po co komu trup?

 • tajemniczydonpedro

  Oceniono 18 razy 14

  Dawno już powinienem zlikwidować tam mój profil. Na tym portalu nie dzieje się nic, jest bez pomysłu, polotu, nie łączy ludzi, w wiadomościach najczęściej przychodzi spam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje