Nk.pl na sprzedaż. Są zainteresowani. Kto kupi największy polski serwis społecznościowy?

pbor
29.10.2014 12:50
A A A
Onet może przejąć Nasza Klasę

Onet może przejąć Nasza Klasę (fot. mat. prasowe)

Jak dowiedział się portal Antyweb, serwis Nk.pl szuka nowego właściciela. Dawna Nasza Klasa jest już po audycie, a transakcja sprzedaży ma zostać lada chwila sfinalizowana.
Jak ustalił Antyweb wspólnie z portalem Biztok, kupującym może być grupa Onet w połączeniu z Ganymede - krakowskim producentem gier. Zainteresowanie zakupem Nk.pl miała w ostatnim czasie wyrazić również Wirtualna Polska.

Onet, Wirtualna Polska ani Nk.pl nie komentują spekulacji.

Po co Onetowi i Ganymede serwis Nk.pl? Jak podaje Antyweb, Onet cały czas rozgląda się za podmiotem, który ustabilizowałby jego przewagę w Megapanelu nad Wirtualną Polską. Włączony do Onetu serwis, który posiada wciąż 5,6 miliona realnych użytkowników, może tę przewagę zwiększyć. Dodatkową korzyścią będą nowe powierzchnie reklamowe.

Nasza Klasa została uruchomiona w 2006 r. Była jednym z najpopularniejszych polskich serwisów społecznościowych. Jeszcze w 2010 r. na portalu istniało ok. 14 mln kont użytkowników. Właśnie w tym roku portal przeszedł rebranding i dotychczasowa nazwa Nasza-klasa.pl została zastąpiona przez Nk.pl. W kolejnych latach serwis notował znaczne odpływy użytkowników, głównie na rzecz Facebooka.

Obecnie właścicielem 73 proc. udziałów jest zarejestrowana na Cyprze spółka Excolimp, a pozostałe udziały należą do Yamkako Holdings Co. Ltd, czyli założyciela serwisu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Pieniądze.gazeta.pl - polub nas na Facebooku >>>

Zobacz także
Komentarze (48)
Zaloguj się
 • Oceniono 403 razy 347

  K... mać. Jedyny powód, dla którego kliknąłem ten link, to pytanie w nim: "Po co". Oczekiwałem odpowiedzi. No więc pytam. Gdzie jest k... odpowiedź panie dziennikarzu? Nie ma? To po ch... ściągasz tu ludzi!

 • Oceniono 88 razy 78

  NK się skończyła gdy chciała być ja Facebook .Gdyby sie skupili na minimalnych ustawieniach 3 opcje na krzyż twoja szkoła,zdjęcia ,znajomi .Byliby nadal top,ale oni chcieli wodotrysków. Miliony opcji,ala face zabiły ten portal przekombinowali

 • tomson288

  Oceniono 53 razy 41

  może i trup ale przez okres świetności powstała całkiem zadowalająca baza wiedzy, informacji, zdjęć ludzi - ludzi którzy stanowią dość znaczny % społeczności polskiej - i właśnie to się kupuje.
  A nie jakiś tam zaprzeszły portal - kupuje się waszą osobę, informacje na wasz temat, które sami o sobie dostarczaliście.
  Wasze kontakty, znajomości, daty numery, konta, nazwy...
  A to już ma wartość, ogromną wartość, jeśli tylko ktoś będzie chciał to wykorzystać.

  Dziękuję

 • Oceniono 48 razy 32

  muszę się spieszyć, bo jeszcze nie założyłem profilu

 • zbycho52

  Oceniono 29 razy 27

  Nk.to przezytek,nic tam sie nie dzieje-wszyscy zaspokoili swoja ciekawosc co do znajomosci z dawnymi kalezankami,kolegami,nowi sie nie loguja,a starzy coraz czesciej sie wylogowuja-Nk.umiera smiercia naturalna.

 • tajemniczydonpedro

  Oceniono 18 razy 14

  Dawno już powinienem zlikwidować tam mój profil. Na tym portalu nie dzieje się nic, jest bez pomysłu, polotu, nie łączy ludzi, w wiadomościach najczęściej przychodzi spam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najważniejsze informacje