Na wiosnę ceny biletów Ryanaira będą tańsze o 10 proc. Wszystko dzięki lepszym prognozom zysku

Ryanair podniósł swoją prognozę zysku o 18 proc. Wszystko przez dużą liczbę rezerwacji w okresie zimowym. Firma zapowiedziała też, że na wiosnę ceny biletów będą niższe o 10 proc., aby zwiększyć swój udział na europejskim rynku lotów krótkodystansowych - podaje ?Business Insider?.
Irlandzkie linie lotnicze powiedziały, że do marca 2015 r. bilety zakupiło o 2,2 mln pasażerów więcej, niż przewidywano. Ryanair spodziewa się, że do marca jego linie wybierze 89 mln osób.

Firma chce także obniżyć ceny biletów na krótkodystansowych trasach o 10 proc. Ma nadzieję, że w ten sposób zwiększy swój udział na rynku europejskim.

Ryanair przewiduje, że dzięki temu roczny zysk po opodatkowaniu wyniesie 750-770 mln euro. To o ok. 130 mln euro więcej w porównaniu z poprzednią prognozą - czytamy w "Business Insiderze ".

Akcje spółki drożeją. Dzisiaj o blisko 8 proc. Od początku roku kapitalizacja Ryanaira wzrosła aż o 25 proc.

Konkurencja irlandzkich linii ma się czym martwić. Zarówno Lufthansa, jak i Air France musiały obniżyć swoje prognozy zysku, przede wszystkim z powodu kosztów strajków pilotów Lufthansy, którzy nie zgadzają się na podniesienie wieku emerytalnego do 61 lat.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Pieniądze.gazeta.pl - polub nas na Facebooku >>>

Więcej o: