InPost dostarczy przesyłki z KRUS. Operator wygrał przetarg wart ponad 22 mln zł

InPost wygrał przetarg na obsługę przesyłek KRUS o wartości 22,71 mln zł. Dwuletnia umowa, która wejdzie w życie od 1 stycznia 2015 r., obejmuje dostarczanie przesyłek zwykłych, rejestrowanych, ekspresowych oraz za potwierdzeniem odbioru, jak również paczek i przesyłek kurierskich.
Usługa będzie realizowana na rzecz 273 jednostek terenowych KRUS. Łącznie w ciągu dwóch lat InPost zrealizuje dla KRUS około 22,5 mln przesyłek.

- KRUS już od kilku lat stosuje mądrą strategię dopuszczania do przetargów publicznych kilku oferentów i niewprowadzania ograniczających czy wręcz zaporowych zapisów w SIWZ. Dzięki temu wybiera najkorzystniejsze oferty na podstawie zdrowej konkurencji i tym samym oszczędza miliony złotych w ramach środków publicznych - komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Brzoska podaje przykład ZUS, gdzie w przetargu startował tylko jeden oferent ze względu na ograniczające zapisy SIWZ. Stawka za jeden przekaz sięgnęła w tym przypadku aż 5,95 zł! Tymczasem w tych przetargach, gdzie składanych jest kilka konkurencyjnych ofert, cena za jeden przekaz obniża się nawet do 2,70 zł.

Grupa Integer.pl od kilku lat świadczy także usługi dostarczania przekazów pieniężnych na rzecz regionalnych oddziałów KRUS - m.in. w Łodzi, Gdańsku, Warszawie, Rzeszowie, Częstochowie.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Pieniądze.gazeta.pl - polub nas na Facebooku >>>

Więcej o: