Drugie spotkanie z cyklu Startup Fest MeetUp już 18 listopada. Tematy przewodnie: sport i rekreacja

We wtorek 18 listopada br. odbędzie się drugie spotkanie z cyklu Startup Fest MeetUp, które będzie doskonałą okazją do poznania potencjalnych inwestorów oraz autorytetów z branży. Tematami przewodnimi wydarzenia będą sport, rekreacja oraz aktywne formy spędzania czasu wolnego. Zgłoszenia start-upów przyjmowane są do piątku, 7 listopada. Projekt jest realizowany wspólnie z funduszem Innovation Nest, a partnerem wspierającym imprezę jest Benefit Systems.
Startup Fest MeetUp to cykliczne spotkania, które mają na celu zbliżenie świata start-upów z ekspertami związanymi z konkretną branżą. - Zależy nam na wprowadzeniu nowej jakości do wydarzeń związanych ze start-upami w Polsce. W czasie MeetUp-ów projektodawcy mogą zaprezentować pomysł, przedyskutować go z wybitnymi przedstawicielami branży, w której działają, a czasem wręcz od razu podjąć z nimi współpracę - mówi Mateusz Tułecki, szef projektu Startup Fest i menedżer inwestycyjny w Agorze.

Najbliższe wydarzenie poświęcone start-upom związanym ze sportem, rekreacją i aktywnym spędzaniem czasu wolnego odbędzie się we wtorek, 18 listopada br. w siedzibie Agory w Warszawie. Przedstawiciele funduszu Innovation Nest oraz SPIN - Szkoły Przedsiębiorczości Innovation Nest - poprowadzą pierwszą część spotkania, czyli warsztaty oparte na metodologii "Customer Development".

Druga część to sesje mentorskie z udziałem przedstawicieli firm z branży. - Uczestnicy będą mogli zweryfikować podstawowe założenia swojego modelu biznesowego i wspólnie zastanowić się, czy proponowany produkt lub usługa adresują rzeczywisty oraz istotny problem lub oczekiwanie wybranej grupy odbiorców - mówi Marek Kapturkiewicz, partner w funduszu Innovation Nest.

Pierwsza edycja była bardzo udana

W pierwszej edycji Startup Fest MeetUp, związanej z branżą motoryzacyjną, uczestniczyli m.in. Clouto.com, Konfigo.pl i Motoraporter.com. Wśród mentorów znaleźli się przedstawiciele m.in.: Google'a, Castrola, PZU czy Inter Cars, a także osoby odpowiedzialne za rozwój biznesu w Agorze. Uczestnicy mieli możliwość zweryfikowania swoich tez i modeli biznesowych oraz nawiązania kontaktów, które zaprocentują w przyszłości. - Zarówno warsztaty, jak i rozmowy z ekspertami podczas sesji mentorskiej okazały się dla nas bardzo wartościowe - mówi Wojciech Kaczor z Konfigo.pl. - Zakładam, że obecni na sali specjaliści również byli zadowoleni z zaprezentowanych pomysłów - dodaje.

Na kolejne miesiące zaplanowane są następne cztery spotkania z cyklu Startup Fest MeetUp, których tematyka dotyczyć będzie m.in. mody i designu, zdrowia, usług oraz hardware'u.

Więcej informacji o Startup Fest MeetUp: http://startupfest.pl/

Startup Fest Agora to więcej niż coroczny festiwal najciekawszych start-upów. Organizowane od 2010 roku wydarzenie przyciągnęło do tej pory ponad 800 start-upów i na stałe wpisało się w kalendarz imprez wspierających innowacyjność w biznesie.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Pieniądze.gazeta.pl - polub nas na Facebooku >>>

Więcej o: