PKP Cargo zatrudniło 466 nowych maszynistów i wstrzymało rekrutację. "Ze względu na ograniczone możliwości szkoleniowe"

PKP Cargo przyjęło w tym roku 466 nowych maszynistów. Musiało jednak wstrzymać rekrutację ze względu na ograniczone możliwości szkoleniowe związane ze szczytem przewozowym. Kandydaci na pracowników nie muszą jednak się martwić. Rekrutacja ruszy ponownie od połowy 2015 roku - podał serwis isbnews.pl
- Rekrutacja prowadzona jest od połowy stycznia 2014 r. Dotychczas w ramach prowadzonego procesu spółka zdecydowała się zatrudnić 466 osób. Część z nich (nieco ponad 70 osób) stanowią doświadczeni pracownicy gotowi do natychmiastowego rozpoczęcia pracy, ale największą grupę stanowią kandydaci bez doświadczenia. Osoby te dopiero wezmą udział w kilkunastomiesięcznym szkoleniu, po którym uzyskają odpowiednie świadectwa uprawniające do prowadzenia lokomotyw - czytamy w komunikacie.

Prezes spółki Adam Purwin powiedział, że akcja rekrutacyjna cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem . - To nasza inwestycja w przyszłość spółki, element długoterminowego planowania i uzupełniania luki pokoleniowej - podkreślił prezes, cytowany w komunikacie.

Najwięcej pracy w Warszawie i Katowicach

Do tej pory najwięcej, bo 138 osób, zostało zatrudnionych w Warszawie. Na drugim miejscu znalazł się Zakład Południowy w Katowicach, który zatrudnił 97 osób - podało isbnews.pl

21 mln zł na szkolenie maszynistów

PKP Cargo planuje wydać łącznie 21 mln zł na szkolenie nowych maszynistów.

- Dotychczasowe działania rekrutacyjne i szkoleniowe pozwolą spółce na uzupełnienie stanu grupy maszynistów o kolejnych 280 wyszkolonych maszynistów, a w 2016 roku - o kolejnych 160 nowych maszynistów przeszkolonych przez PKP Cargo. Rekrutacja jest prowadzona między innymi we współpracy z Powiatowymi Urzędami Pracy, a cały program uzyskał patronat Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej - konkluduje spółka.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Pieniądze.gazeta.pl - polub nas na Facebooku >>>

Więcej o:
Skomentuj:
PKP Cargo zatrudniło 466 nowych maszynistów i wstrzymało rekrutację. "Ze względu na ograniczone możliwości szkoleniowe"
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX