Rosyjskie firmy zawyżały ceny paliwa? Służba antymonopolowa sprawdzi Łukoil, Rosnieft i Basznieft

W Rosji wszczęto dochodzenie w sprawie ustalania cen paliwa. Pod lupą służby antymonopolowej znalazły się największe spółki z branży paliwowej.
Federalna Służba Antymonopolowa poinformowała, że wiele umów zawartych między rosyjskimi firmami z branży paliwowej wygląda podejrzanie. Urząd postanowił zbadać takie spółki, jak: Łukoil, Rosnieft i Basznieft.

FSA napisała w oświadczeniu, że podejrzewa pewne manipulacje na giełdzie towarowej. "Ceny paliwa oferowanego kierowcom zaczynają spadać, ale nie tak bardzo, jak powinny, dlatego FSA zdecydowała o wszczęciu dochodzenia" - czytamy w komunikacie.

W Rosji trwa już inne postępowanie przeciwko Basznieftowi. Spółkę podejrzewa się o pranie pieniędzy, a jej właściciel Władimir Jewtuszenkow pozostaje od 16 września w areszcie domowym.

Rosja jest jednym z największych na świecie eksporterów ropy i gazu. Jej gospodarka mocno ucierpiała na skutek spadku światowych cen ropy. Zapaść potęgują również zachodnie sankcje, które ograniczają możliwość importu do Rosji usług i nowych technologii.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Pieniądze.gazeta.pl - polub nas na Facebooku >>>

Więcej o:
Skomentuj:
Rosyjskie firmy zawyżały ceny paliwa? Służba antymonopolowa sprawdzi Łukoil, Rosnieft i Basznieft
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX