Sukces polskiego producenta gier. Po premierze "This War of Mine" ceny akcji niemal 500 proc. w górę

Sukces kolejnego polskiego producenta gier. Po bardzo dobrym przyjęciu na całym świecie tytułu "This War of Mine", wartość 11 bit studios skoczyła z 9 do ponad 43 zł za akcję.
11 bit studios to studio z Warszawy tworzące gry wieloplatformowe dostępne na całym świecie. Ich tytuły zdobyły wiele prestiżowych nagród, w tym Apple Design Award, Best of Pax czy IGN Editor's Choice. Najnowsza gra "This War of Mine" miała swoją światową premierę 14 listopada. Już zaraz po tym wydarzeniu ceny akcji spółki wzrosły o 60 proc.

Nowa polska gra spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem zagranicznych graczy i recenzentów. Jak podają twórcy, sprzedaje się bardzo dobrze. - Na platformie Steam jest cały czas na różnych miejscach w Top 5 - cytuje Pawła Miechowskiego z 11 Bit Studios "Dziennik Gazeta Prawna". Międzynarodowy sukces tytułu spowodował nagłe zainteresowanie inwestorów warszawską spółką. Ceny akcji wzrosły z 9 do aż 43 zł."This War of Mine" prezentuje niespotykane dotąd spojrzenie na temat wojny. Po raz pierwszy gracz wciela się nie w żołnierza, ale cywila starającego się przetrwać w oblężonym mieście.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

POLUB NAS
Więcej o:
Komentarze (23)
Sukces polskiego producenta gier. Po premierze "This War of Mine" ceny akcji niemal 500 proc. w górę
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 76 razy 74

  i bardzo dobrze ;-) tak trzymać

 • cezar85

  Oceniono 37 razy 31

  no i git

 • bmiara

  Oceniono 43 razy 15

  Obecna wycena spółki jest kosmiczna. Przy przychodach rzędu 5 mln rocznie jest wyceniana na ok 90 mln. Nic nie wydając, nie posiadając żadnych kosztów, musiała by zarabiać przez 18 lat aby zarobić na obecną wycenę.

 • ssamiec

  Oceniono 11 razy 11

  Nie przyjęto pozytywnie TYTUŁ gry, ani tytuły gier nie zdobyły prestiżowych nagród (no chyba, że w konkursach lingwistycznych).
  Po co piszecie „tytuł” gdy można po prostu napisać „gra"? Programy użytkowe też nazywacie tytułami? Może konsekwentnie piszcie „tytuł firefox traci na popularności na korzyść tytułu chrome” :)

 • gosia Łyczba

  Oceniono 6 razy 6

  Brawo gra genialna , daje popalić i zmusza do myślenia , nie dziwi mnie światowy sukces.

 • mieszkoi

  Oceniono 2 razy 2

  Brawo chłopaki. Miło przeczytać jak nasi coś w świecie osiągają. A kryje się za tym kreatywność i gigantyczny wysiłek. Tak trzymać

 • protoplasta.czempionow

  Oceniono 102 razy -78

  A TO SIĘ JAKOŚ WIĄŻE Z ODKRYWANIEM LEKÓW NA RAKA? CZY TO TYLKO KOLEJNA PUSTA ROZRYWKA?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX