Dziennikarz doprowadził do zamknięcia 89 lokali Burger Kinga. W tym tygodniu ponowne otwarcie 26 z nich. Jest nowy administrator

Niemieckie restauracje Burger Kinga, które zostały zamknięte w zeszłym miesiącu po interwencji dziennikarza Güntera Wallraffa, zostaną ponownie otwarte w tym tygodniu - donosi Reuters. Sieć będzie miała nowego administratora.
POLUB NAS


Przypomnijmy: Wszystko zaczęło się w maju bieżącego roku, kiedy Günter Wallraff, dziennikarz niemieckiej stacji telewizyjnej RTL, wyemitował reportaż o skandalicznych warunkach higienicznych, jakie panują w lokalach Burger Kinga.

Kilka miesięcy później postanowił przeprowadzić powtórne śledztwo. Okazało się, że do złych warunków sanitarnych dołączyły kolejne przypadki łamania prawa. Yo-Ki Holding, niemiecki franczyzobiorca części amerykańskiej sieci, naruszał prawa pracowników poprzez potrącanie płatnych urlopów i premii oraz pieniędzy należnych w trakcie odbywania zwolnień lekarskich.

W efekcie zamknięto aż 89 placówek Burger Kinga. Więcej przeczytasz tutaj >>>

Ponowne otwarcie

Yo-Ki Holding, niemiecki administrator sieci Burger King, złożył w zeszłym tygodniu wniosek o ogłoszenie upadłości. Teraz restauracjami będzie zarządzać Marc Odebrecht, który otrzymał od władz Burger Kinga tymczasową licencję na korzystanie z placówek oraz dofinansowanie na prowadzenie biznesu.

Jak podaje Reuters, wczoraj zostało otwartych 26 z 89 placówek, a jutro ponowne otwarcie kolejnych.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Skomentuj:
Dziennikarz doprowadził do zamknięcia 89 lokali Burger Kinga. W tym tygodniu ponowne otwarcie 26 z nich. Jest nowy administrator
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX