Czy dostaniesz swoją paczkę na czas? Kurierzy się spinają. Poczta Polska działa w weekend, InPost wysyła Mikołajów

Kurierzy są już na ostatniej prostej. Za parę dni Gwiazdka. Poczta Polska ma o połowę więcej pracy niż zazwyczaj, a InPost pod paczkomaty wysyła mobilnych Mikołajów. Bój o klienta trwa. Czy każdy dostanie swój prezent na czas?
W Polsce wiele firm walczy o nasze paczki. Okres przedświąteczny to dla nich prawdziwy test krwi. My pochylamy się nad dwiema największymi. Poczta Polska i InPost muszą się ostro wziąć do pracy. W ostatnich latach lawinowo rośnie liczba rodaków, którzy robią zakupy przez internet. W czerwcu, wg danych CBOS, co druga osoba korzystała z tego typu usług.

Poczta pracuje w weekend

- Polacy wysłali między 8 a 14 grudnia prawie 66 proc. więcej paczek niż w zwykłym okresie tego roku - informuje nas Poczta Polska. Utrzymująca się tendencja wzrostowa pieczętuje nowe zwyczaje zakupowe - internet jest już pierwszym wyborem przy przedświątecznych zakupach.

Co to zmienia dla Poczty? - Kurierzy doręczają przesyłki także w soboty i niedziele - czytamy w oświadczeniu firmy. A co zamawiamy? - Wśród najczęściej zamawianych w sieci prezentów znajdą się w tym roku kosmetyki (56 proc.), słodycze (49 proc.), zabawki (45 proc.) - mówią nam przedstawiciele Poczty i dodają: "Połowa badanych deklarowała, że kupi w prezencie dla bliskich książki". Nie ma także opóźnień w dostarczaniu przesyłek. - Jeśli się zdarzają to są to pojedyncze przypadki. Nie przewidujemy żadnych poślizgów - dowiadujemy się w biurze prasowym.

InPost wysyła Mikołajów

- Z naszych szacunków wynika, że liczba dostarczonych przez nas przesyłek w Polsce jest trzykrotnie większa niż w okresie letnim - mówi nam Maciej Padjas, dyrektor marketingu InPostu.

Jak przekonują przedstawiciele firmy, paczki, które nie zmieściły się do zwykłego paczkomatu, trafiają do "mobilnego paczkomatu", czyli samochodu kuriera, lub punktu obsługi klienta w pobliżu paczkomatu. Kurier z czapką Mikołaja wydaje przesyłki do godz. 21. Następnego dnia rano, jeśli nie zdążymy odebrać prezentu, paczki trafiają w pierwszej kolejność do paczkomatu stacjonarnego. - Jeśli mimo wszystko się nie mieszczą, zostają w punkcie odbioru - tłumaczy nam Padjas.

Czy zdążymy z prezentami przed gwiazdką?

Większość sklepów nadaje paczki zaraz po zaksięgowaniu przelewu na konto (zazwyczaj trwa to jeden dzień), bądź jeszcze tego samego dnia, jeśli zadeklarujemy zapłatę przy odbiorze (każdy sklep ma swoją własną politykę; trzeba ją sprawdzić przed zakupem). Ale ile minie czasu zanim prezent trafi do naszych rąk? - W ciągu 1 dnia roboczego od momentu nadania paczki, przesyłka znajdzie się w paczkomacie - czytamy na stronie InPostu.

To oznacza, że jeśli zdecydowalibyśmy się na zakup upominku jeszcze dzisiaj, zdążymy go odebrać przed gwiazdką. Gorzej, jeśli zamówimy go przez internet w weekend albo w poniedziałek. Szanse, że prezent znajdzie się pod choinką na czas są wtedy nikłe. Tak samo jest z Pocztą Polską. - Paczka ekonomiczna do 10 kg dojdzie do nas najpóźniej w trzecim dniu roboczym po dniu nadania - brzmi komunikat Poczty.

Kto więc wygra ten wyścig o klienta? Podsumowania możemy się spodziewać zapewne dopiero na początku przyszłego roku. Jednak już widać, że kurierzy robią wszystko, żeby nie stracić naszego zaufania.

POLUB NAS


Więcej o:
Komentarze (27)
Czy dostaniesz swoją paczkę na czas? Kurierzy się spinają. Poczta Polska działa w weekend, InPost wysyła Mikołajów
Zaloguj się
 • pasjonatx

  Oceniono 50 razy 40

  A ja podziękuję miłym chłopakom z DHL,którzy zawsze do mnie docierali przez cały rok,nawet przed godziną 19 w piątek.Jesteście wielcy,życzę Wam spokojnych,radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

 • tom_aszek

  Oceniono 50 razy 38

  "A co zamawiamy? - Wśród najczęściej zamawianych w sieci prezentów znajdą się w tym roku kosmetyki (56 proc.), słodycze (49 proc.), zabawki (45 proc.) - mówią nam przedstawiciele Poczty"

  Tak z ciekawości: skąd ci "przedstawiciele Poczty" wiedzą co jest w paczkach, które dostarczają?!

 • pintonek

  Oceniono 26 razy 22

  Mam nauczkę z zeszłego roku kiedy czekałem na paczkę tydzień i bąbel dostał prezent niestety po gwiazdce. W tym roku zamówiłem dwa tygodnie wcześniej, problem z głowy :)

 • srull

  Oceniono 21 razy 19

  Nie mam zastrzeżeń. Wysłana w tę środę przesyłka dotarła do mnie następnego dnia. Co prawda priorytetem ale z drugiego końca Polski. Wynik ekstra:-)

 • ireneusz50a

  Oceniono 16 razy 12

  powinno się wprowadzić rejonizacje świat, nap; województwa południowe 15 grudnia, centralna polska 24 i północna polska 7 stycznia, oczywiście terminy mogą być elastyczne. . ,

 • p-cisowski

  Oceniono 21 razy 3

  Kurierzy zdąrzą, to firmy prywatne, świetnie zorganizowane, dostraczające najlepszą jakość za najlepszą cenę, a robią tak ponieważ muszą konkurować między sobą o klienta, muszą mu "dogadzać". Co innego monopole rządowe. Np taki Tauron - Pozycja monopolisty gwarantowana przemocą rządową pozwala na utrzymywanie najwyższych cen prądu na kontynencie. Traci na tym całe społeczeństwo polskie, utrzymywanie przywileju monopolu jest dla pracowników Taurona żyłą złota, żyją z obkradania reszty rodaków a pomaga im w tym rząd. Obsługa klienta arogancka i gburowata, rodem PRL. Czas podłączenia zasilania do domu średnio około roku (wciąż w tym bagnie biorą łapówki, jak u lekarzy). Tauron to biurokracja, prymitywizm i zwykłe łobuzerstwo. Dobrze, że rynek usług telekomunikacyjnych i przesyłek udało się chociaż częściowo uwolnić, w telekomunikacji i przesyłkach ceny spadają, jakość usług rośnie, coraz lepsza oferta dla klientów dzięki wzmożonej konkurencji. Telekomy i kurierzy spełniają wszystkie zachcianki klientów, czas podłączenie 1 minuta, kablowe 24 godziny, paczka max 24h, bez żadnych łapówek w przyjaznej atmosferze. Utrzymywanie niewydolnych monopoli pogrąża cały kraj, panowie politycy, uwolnijcie ten rynek i pozwólcie cieszyć się Polakom tanim prądem, miłą obsługą i możliwością wyboru dostawcy, pohamujcie swoje zapędy do zmuszania przemocą do określonego dostawcy.

 • molly_wither

  Oceniono 12 razy 2

  Bardzo wspolczuje kurierom,ale tez sobie. Takie wieta,jak w tym roku przypadaja raz na kilka lat. Praktycznie 5 dni wolnego,a terminy sa nieublagane. Sory,ale mam dosc. Prosze o likwidacje II dnia swiat i likwidacje swieta Trzech Kroli. Co z tego,ze tyle wolnego kiedy trzeba to w trojnasob wypracowac! Ktory kraj w Europie tyle swietuje? ZADEN! Nasz Sejm- od jutra wolne do 15 stycznia!!!!Jakim prawem?

 • Lilla My

  0

  Dosyć często wysyłam coś za granicę i na szczęście zawsze wszystko było dostarczone na czas. :) Polecam stronę globport.com, jak ktoś szuka kuriera. :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX