Saudyjski minister ds. ropy: "Nie obchodzi mnie, czy ceny spadną do 20 dol. za baryłkę. Nas to nie rusza"

- Nie obchodzi mnie to - tak saudyjski minister ds. ropy Ali al-Naimi skomentował spadające ceny tego surowca na rynku. Al-Naimi powiedział, że przekonał członków OPEC do utrzymania wydobycia na dotychczasowych poziomach. - Nie rusza nas, czy cena ropy spadnie spadnie do 40, 50 czy 20 dol. za baryłkę - przekonywał w wywiadzie dla magazynu "Middle East Economic Survey".
- Arabia Saudyjska przekonała swoich kolegów z OPEC (Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową -przyp. red.), że cięcia w produkcji ropy naftowej nie są w naszym interesie, bez względu na to, jak nisko spadnie cena surowca - powiedział saudyjski minister ds. ropy Ali al-Naimi w rozmowie z "Middle East Economic Survey".

To oznacza podtrzymanie dotychczasowej tendencji spadków. Od kiedy kilka tygodni temu OPEC ogłosiła, że nie ograniczy produkcji ropy naftowej, ceny surowca drastycznie pikowały."Nas to nie rusza"

Saudyjski minister w jasny sposób dał wyraz temu, co sądzi o kolejnych obniżkach surowca. - Nie obchodzi mnie, czy cena ropy spadnie do 60, 50, 40 czy 20 dol. za baryłkę. Nie rusza mnie to - powiedział w wywiadzie.

Wygląda na to, że ceny ropy nadal będą spadać, co z pewnością nie sprawi radości państwom, których gospodarka opiera się na ropie, np. Rosji. W tamtym tygodniu rubel przeżywał ciężkie chwile. W tej chwili rosyjska waluta łapie oddech, jednak po słowach Ali al-Naimiego jej los może znowu zawisnąć na włosku.

POLUB NAS
Więcej o:
Komentarze (253)
Saudyjski minister ds. ropy: "Nie obchodzi mnie, czy ceny spadną do 20 dol. za baryłkę. Nas to nie rusza"
Zaloguj się
 • chateau

  Oceniono 433 razy 367

  IS za swoją ukradzioną ropę też dostanie mniej.

  PS. Panie Putin, powiedz pan jak to jest dostać w pysk od Wahabitów. I to rykoszetem :-)

 • zwid

  Oceniono 204 razy 144

  I to jest perspektywiczne myślenie.
  Putlera trzeba wdeptać w ropę. On nie ma możliwości technologicznych, zeby choćby zmniejszyć wydobycie, bo takie próby rozwalają jego przestarzałe instalacje. Zaczął sięgać po złoża arktyczne, wysyła tam okręty dla pilnowania tych złóż, a jak by mu się to udało, to Arabowie straciliby dużo więcej, niż teraz.

  Topiąc Putlera w jego własnej ropie, załatwiają problem długoterminowo. Warto trochę pocierpieć, żeby zapewnić sobie dobrobyt na przyszłość.
  :)))

 • cwetan

  Oceniono 119 razy 97

  I teraz sowieci muszą gdzieś "wylatać" to paliwo

 • psyhodelic

  Oceniono 75 razy 69

  Ropa staniała. A transport? , A żywność. Jak ropa poszła w górę to wszystko poszło . Piekarze tłumaczyli że mąkę trzeba dowieź, a paliwo podrożało . To jak to jest

 • vomitorium1

  Oceniono 80 razy 66

  amerykanie też się cieszą
  bo mają więcej pieniedzy
  na świąteczne prezenty
  (za wyjątkiem producentów ropy z łupków (fracking))

 • johnylukier

  Oceniono 82 razy 60

  Panowie koledzy towarzysza z kremla, może już czas aby nagle ciężko zachorował? lub złapał poślizg na skórce od banana?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX