Lego otworzyło w Londynie biuro marzeń. Tam nawet szef nie ma swojego gabinetu

Lego, jedna z największych firm zabawkarskich na świecie, testuje nowy program, który ma podnieść kreatywność pracowników. Każdy ma mieć całkowitą dowolność miejsca pracy. Szefa możemy spotkać w kuchni, szeregowego pracownika na pufach z menedżerami. - Jeśli pracujecie dla dzieci, róbcie to jak dzieci - mówią przedstawiciele firmy.
Zobacz, jak wygląda nowe biuro Lego w Londynie>>>

"Nowe biuro ma zwiększyć kreatywność i poprawić współpracę między pracownikami" - czytamy w oświadczeniu firmy. Przestrzeń biurowa została podzielona na strefy, w których każdy może usiąść tam, gdzie chce. Nie ma stołów, pojedynczych biurek przypisanych konkretnym osobom. To przełom w podejściu do pracownika.

"Jedyne, co określa pracownika, to jego praca"

Do tej pory w podobnych korporacjach obowiązywał system open space, gdzie większość pracowników siedzi w boksach. -Teraz ma się to zmienić. Pracownicy muszą się przyzwyczaić do tego, że nie mają swojego stałego miejsca pracy. Jedyne, co ich określa, to praca, a nie dział, z którego są - mówi Bali Padda, wiceprezes Lego.

Jeśli np. projektanta klocków nie będzie w miejscu, gdzie pracował, dłużej niż godzinę, musi je posprzątać i przygotować dla innego pracownika. Projekt nowego biura ma sprzyjać również zawiązywaniu nowych znajomości w organizacji. - Dla nas jest to ruch w stronę zwiększenia różnorodności. Osoby z poszczególnych działów mogą dzięki temu uczyć się od siebie, podejmować wspólnie lepsze decyzje dla całej firmy. O to przecież chodzi - przekonuje Padda.

Nowe biuro Lego znajduje się w samym centrum Londynu w New Fetter Place na czterech wynajętych piętrach o łącznej powierzchni blisko 2,3 tys. m kw. Obecnie pracuje tam 120 osób od marketingowców, przez obsługę informatyczną, na kadrze finansowej kończąc.

POLUB NAS
Więcej o:
Komentarze (32)
Lego otworzyło w Londynie biuro marzeń. Tam nawet szef nie ma swojego gabinetu
Zaloguj się
 • wpgda

  Oceniono 196 razy 174

  Korporacja jak każda inna, tyle że każdy może postawić klocka gdzie chce.

 • simply_z

  Oceniono 91 razy 83

  Bzdura kompletna, każdy człowiek potrzebuje chwili intymności, tak już jesteśmy skonstruowani i każdy pracownik ołpensejsa o tym dobrze wie. O niczym się tak czasem nie marzy jak o własnym spokojnym biurku i gabinecie.

 • mistrzunio_swiata

  Oceniono 83 razy 53

  Mam jedno w życiu marzenie: Zapier**lać dla google albo lego. Więcej mi do szczęścia nie potrzeba. Tylko móc dla jednych albo drugich zapier**lać. Albo na dwie zmiany raz u jednych, raz u drugich.

 • cyniczny.komentator

  Oceniono 30 razy 26

  Kretyznizm. Ja mam odpowiedzialne stanowisko, muszę mieć miejsce, gdzie mogę w spokoju pomyśleć, porozkładać swoje papiery, porozmawiać z klientami czy współpracownikami, bez udziału osób trzecich. Nie wiem, jak bym miał tam pracować.

 • ferrment

  Oceniono 36 razy 24

  Jaki obłęd. Po takiej pracy będą wjeżdżać samochodami w ludzi na molo.

 • gringi

  Oceniono 32 razy 24

  bajzel jak u mnie w pokju

 • kalowiec

  Oceniono 21 razy 15

  walić wszystkie korporacje, równo, po kilkunastu latach pracy w korpo normalnym człowiekiem już nie będziesz, i te szczury które zabijają człowieczeństwo aby tylko polizać tyłek szefowi i excelowi (10% up every year)...

 • lennek

  Oceniono 14 razy 12

  Czy bzdura czy nie, się okaże. To nie jest zmiana systemu pracy we wszystkich biurach projektowych Lego, tylko eksperyment. Jak się powiedzie, to niech lepiej spróbują wprowadzić ten system w swoich chińskich zakładach produkcyjnych. Wtedy pogadamy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX