Allegro sprzedało Bankier.pl. Portale grupy kupił wydawca "Pulsu Biznesu"

Bonnier Business Polska, wydawca dziennika "Puls Biznesu", podpisał z Grupą Allegro umowę zakupu 100 proc. udziałów Grupy Bankier.pl. Allegro skupi się teraz na biznesie e-commerce.
Bankier.pl zadebiutował w 2006 r. na warszawskiej giełdzie, a od 2009 r. był częścią Grupy Allegro, należącej do Naspers Ltd. Jego sprzedaż jest elementem strategii Allegro zakładającej koncentrację na podstawowym biznesie e-commerce. Do Grupy Bankier.pl należą portale pit.pl, vat.pl, twoja-firma.pl, prnews.pl, mambiznes.pl oraz powstały w 2000 r. portal bankier.pl.

Bonnier Business Polska należy do szwedzkiej Grupy Bonnier - jednego z największych na świecie koncernów medialnych posiadającego 175 firm w 16 krajach. W Polsce wydaje dziennik gospodarczy "Puls Biznesu".

- Razem z Bankierem zyskujemy doświadczony zespół menedżerów, dziennikarzy i handlowców oraz świetny i rozpoznawalny brand. Jestem dumna, że nasze media dostarczają wiarygodnych informacji przedsiębiorcom, którzy doskonale poradzili sobie z kryzysem i dzięki którym polska gospodarka zyskuje systematycznie na znaczeniu - komentuje Patricia Deyna, prezes Bonnier Business Polska.

- Traktujemy zakup Bankiera jako kolejny krok do jeszcze mocniejszego rozwoju w Polsce, w której z sukcesem funkcjonujemy już od 18 lat i którą postrzegamy jako jeden z kluczowych rynków naszej grupy w następnych latach - dodaje Anders Eriksson, szef segmentu Business to Business w skandynawskim koncernie medialnym.

- Cieszę się, że możemy wnieść do Bonnier Business doświadczony zespół i rzadki na polskim rynku know-how w zakresie zarówno dostarczania wysokiej jakości treści redakcyjnych, jak i zdolności do generowania wysokich przychodów w obszarze finansowej sieci afiliacyjnej - komentuje transakcję Maciej Klepacki, dyrektor zarządzający Grupy Bankier.pl.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

POLUB NAS


Więcej o: