Tesco zaciska pasa. Zamieni okazałą siedzibę na mniejszy kompleks biurowy. Co z pracownikami?

Tesco ma spore kłopoty finansowe. Firma zamyka 43 sklepy w Wlk. Brytanii i zmienia siedzibę z imponującego wielkością biurowca na dużo mniejszy kompleks biurowy. To tylko część wielkiego planu naprawczego.
Największa w Wlk. Brytanii sieć supermarketów Tesco poinformowała o planach zamknięcia 43 sklepów i wycofaniu się z zaplanowanych inwestycji w dalszych 49. Firma chce zmniejszyć swoje koszty o 30 proc.

- Zwyczajnie nie stać nas na działalność w takim zakresie, jak dotychczas - powiedział mediom nowy dyrektor generalny Tesco Dave Lewis. Zapowiedział również, że główna siedziba Tesco w Cheshunt w Hertfordshire zostanie zamknięta, a część pracowników uznanych za niezbędnych zostanie przeniesiona do drugiego biura spółki w Welwyn Garden City. Lewis nie ujawnił, jak decyzje te przełożą się na poziom zatrudnienia. Przeprowadzka ma mieć miejsce w przyszłym roku.

Tak wygląda dotychczasowa siedziba w Cheshunt:A tak wygląda biuro Tesco w Welwyn Garden City, które w 2016 r. stanie się główną siedzibą koncernu:Zamknięcie części sklepów i wyprowadzka do mniejszej siedziby to część ogłoszonego przez Tesco w ubiegły czwartek wielkiego planu naprawczego. W wyniku cięcia kosztów roczne oszczędności sieci mają wynieść nawet 230 mln funtów.

Policyjna komórka ścigania przestępstw finansowych na dużą skalę (Serious Fraud Office) prowadzi dochodzenie przeciwko firmie w związku z nieprawidłowościami księgowania, których efektem było uszczuplenie zysków o 263 mln funtów. W związku z aferą w ubiegłym roku zawieszono w czynnościach czterech wysoko postawionych dyrektorów Tesco.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

POLUB NAS


Więcej o:
Komentarze (8)
Tesco zaciska pasa. Zamieni okazałą siedzibę na mniejszy kompleks biurowy. Co z pracownikami?
Zaloguj się
 • steamtrain

  Oceniono 33 razy 25

  Tesco zaciska pasa głównie na obsłudze.
  przerzucanie obsługi na kasy automatyczne (z których połowa nie działa), notoryczny brak kasjerek - kolejki po 20 minut do kas niezależnie od pory - dziękuje nie-postoje - pojade do konkurencji mimo, że Tesco mam pod bokiem.

 • nostalgiczna.emigrantka

  Oceniono 11 razy 9

  Co z pracownikami? Normalnie: na zielona trawke. A prezio dalej dostanie premie. Ktos ma pytania?

 • cezar85

  Oceniono 7 razy 7

  every little helps

 • ta_ruda

  Oceniono 7 razy 5

  nie stac ich? Oczyiwscie ze ich stac, zyski maj azawsze, tylko ze te zyski zamiast isc do zwyklegoo pracownika ida do kieszeni 'italentowanego' prezesa ktory zas woj 'talent' musi byc wynagrodzony...hahaha

 • muminos1975

  Oceniono 1 raz 1

  a maja związki ?

 • jinx112

  Oceniono 11 razy 1

  Od dawna nie robię zakupów w tych molochach. Zwłaszcza w naciągającym na każdym kroku sklepie na literę T.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX