Zrób sobie sam nawigację po budynku. Wystartowała pierwsza platforma wykorzystująca beacony i smartfon

Nawigacja w budynku za pomocą smartfona? Dzięki platformie Geos deweloperzy mogą szybko i sprawnie udostępnić taką usługę użytkownikom w dowolnym miejscu. Wystarczy kilka beaconów, mapa pomieszczenia i chwila wolnego czasu.
Geos to platforma internetowa, za pomocą której dowolna osoba może bezpłatnie uruchomić w wybranym miejscu nawigację opartą na beaconach. System pozwala na dodawanie pięter, stref i ścieżek przejścia oraz definiowanie inteligentnych informacji kontekstowych wyświetlanych na telefonach użytkowników, kiedy ten znajdzie się w określonym miejscu. Co ważne, Geos to pierwszy CMS dla beaconów działający całkowicie w trybie drag&drop. Do jego obsługi nie są wymagane umiejętności programistyczne.

Dzięki temu do minimum ograniczony został czas potrzebny na implementację usług opartych na beaconach. Uruchomienie mikronawigacji sprowadza się do rozstawienia w pomieszczeniu beaconów, a następnie naniesienia ich na mapę pomieszczenia oraz wyznaczenia tras przejścia.

Integralnym elementem Geosa jest bezpłatna aplikacja mobilna dostępna w App Store, za pomocą której można przetestować nawigację natychmiast po jej zaprojektowaniu. Dodatkowo twórcy platformy udostępnili SDK dla iOS i Androida, na bazie którego możliwe jest stworzenie własnej dedykowanej aplikacji mobilnej obsługującej nawigację. Sama platforma wyposażona jest również w prosty system analityczny pozwalający na analizę ruchu użytkowników aplikacji mobilnej.

Twórcą platformy jest polska spółka Ifinity wdrażająca kompleksowe usługi oparte na beaconach. Z wszystkich funkcjonalności Geosa można korzystać bezpłatnie. Komercyjna instalacja usług opartych na beaconach i platformie w więcej niż jednym miejscu wymagać już będzie wykupienia abonamentu w wysokości 60 dol. miesięcznie.

Oto, jak działa usługa:Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

POLUB NAS


Więcej o:
Komentarze (1)
Zrób sobie sam nawigację po budynku. Wystartowała pierwsza platforma wykorzystująca beacony i smartfon
Zaloguj się
  • matriksa

    Oceniono 2 razy 0

    Samemu tez można wystawiać FV na podstawie paragonu, powstało mobilne fakturowanie,e-fakturomat. pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX