BlaBlaCar wprowadza opłaty za rezerwację. W systemie zapłacimy punktami

BlaBlaCar.pl, czyli platforma do wspólnych przejazdów, wprowadziła na niektórych trasach system rezerwacji miejsc z punktami za kurs. Czy to początek wprowadzenia opłat w serwisie? Na to wygląda.
Chcemy pojechać z Warszawy do Gdańska. Wchodzimy na platformę wspólnych przejazdów BlaBlaCar, żeby zobaczyć, czy jest jakiś wolny kierowca. I zaskoczenie. Zanim dostaniemy jego kontakt, musimy zarezerwować miejsce. Za rezerwację na tej konkretnej trasie płacimy 10 punktów, czyli według serwisu 7,80 zł.

Każdy użytkownik ma własną pulę punktów na początek. Za wypełnienie swojego profilu, dodanie zdjęcia, preferencji itd. otrzymujemy po pięć punktów. Za każdy wystawiony i dodany przez innych użytkowników na nasz temat komentarz zdobywamy jeden punkt. Kiedy wyczerpie się ich pula, będziemy musieli zapłacić. Punkty mają być dostępne w pakietach w imię zasady: czym więcej, tym taniej. Podobny system rezerwacji działa już we Francji i Hiszpanii.

Do tej pory, logując się do serwisu, od razu mieliśmy dostęp do danych kontaktowych kierowcy, a jedyna opłata dotyczyła samego przejazdu, a nie rezerwacji.

Za chwilę opublikujemy rozmowę z Michałem Pawelcem z BlaBlaCar.pl

POLUB NAS


Więcej o:
Komentarze (172)
BlaBlaCar wprowadza opłaty za rezerwację. W systemie zapłacimy punktami
Zaloguj się
 • kultureprofessoren

  Oceniono 588 razy 574

  Prawie 10 zl za sam kontakt do kierowcy? To ja za 19 zl mam pewny bilet na przejazd z krk do wawy polskim busem...Upadliscie na glowe w tym bla bla car??

 • gabriel

  Oceniono 360 razy 356

  LOL. To będzie pogrzeb, dla tego serwisu.
  Czasami te 8 PLN, to jest różnica pomiędzy przejazdem załatwionym na bla bla, a tym z pomocą busa.

 • luck_36

  Oceniono 152 razy 142

  Chciwość kroczy przed upadkiem...
  żegnaj Bla Bla Car
  właśnie straciliście klienta

 • rasta-mw

  Oceniono 137 razy 131

  Rozumiem, że chcą zarabiać ale blisko 8 zł za kontakt to zdecydowanie za dużo, 2-3 zł każdy da bez mrugnięcia okiem. Wysokimi cenami uwalą †en system, który bardzo dobrze się sprawdza. Szkoda.

 • texeira

  Oceniono 107 razy 105

  Przecież Blablacar to tak naprawdę polska franczyza francuskiego portalu. Francuz kazał - Polak musiał. W FR 1,5 euro to nic, ale jak się jeszcze w PL te 7,80 zł doda do benzyny na trasie do Gdańska...no to Polski Bus już jest konkurencyjny. Jeszcze trochę tych opłat i franczyza padnie. I to byłoby na tyle w kwestii carpoolingu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX