Lux Express rozszerza ofertę. Rywal pendolino i Polskiego Busa prezentuje nowe trasy

Czym Lux Express chce przyciągnąć klientów? Klimatyzacja, tablety w zagłówkach, darmowy internet i dużo miejsca na nogi - takimi wygodami kusi Polaków estoński przewoźnik. Na początku marca rozpoczął kursy na trasie Warszawa - Kraków. Teraz informuje o kolejnych kierunkach, które zamierza wprowadzić do oferty.
Zobacz, jak wyglądają autokary Lux Express>>>

Autokary Lux Express estońskiego przedsiębiorcy Hannesa Saarpuu wjechały do Polski w marcu, kiedy przewoźnik uruchomił siedem kursów dziennie w obie strony z Warszawy do Krakowa. Do tej pory na tej trasie przewiózł ok. 20 tys. pasażerów.

Teraz firma poinformowała o swych planach na najbliższe miesiące. Wśród nich jest otwarcie kolejnych tras krajowych do Kielc, Rzeszowa i Tarnowa, zwiększenie częstotliwości kursowania na trasie Warszawa-Kraków oraz otwarcie pierwszej międzynarodowej trasy: Warszawa-Wilno.

Tablety, internet i dużo miejsca na nogi

Lux Express chce kusić Polaków przede wszystkim wygodą i komfortem podróży. W autokarach jest dużo miejsca na nogi, darmowe wi-fi, możliwość wykupienia koca lub poduszki oraz tablety w zagłówkach z grami komputerowymi i filmami. Pod każdym siedzeniem znajdziemy również gniazdka z prądem. Ponadto wszystkie wozy mają być klimatyzowane i wyposażone w WC.

Lux Express Grupp chwalił się jakiś czas temu, że wydał na nowe autokary w ostatnich latach 3,2 mln euro. Obecnie estońska firma ma 65 wozów. W Polsce od czerwca będzie ich miał 15, a w ciągu 4-5 lat chce mieć w naszym kraju flotę 70-80 autokarów.

Lux Express konkurencją dla pendolino i Polskiego Busa?

Do tej pory firma obsługiwała połączenia z regionu basenu Morza Bałtyckiego. Autokary kursowały do Petersburga, Moskwy i Mińska oraz do Pragi, Helsinek czy Berlina.

W Polsce firma konkuruje na trasach przejazdów m.in. z pendolino oraz Polskim Busem, z którym od pewnego czasu prowadzi prawdziwą wojnę cenową.

POLUB NAS
Więcej o:
Komentarze (87)
Lux Express rozszerza ofertę. Rywal pendolino i Polskiego Busa prezentuje nowe trasy
Zaloguj się
 • part_of_the_game

  Oceniono 113 razy 91

  Na debiut wybrali trasę na której pociągi są nie do pobicia czasowo :)

 • pruch15

  Oceniono 62 razy 42

  Rolnicy zablokują drogi i będzie po ptakach.

 • wychodze

  Oceniono 43 razy 37

  Spoko na pewno znajdzie rzesze oddanych klientow brawo!

 • frostu

  Oceniono 55 razy 29

  Pociągi muszą walczyć czasem przejazdu. Na trasach Pendolino jest do urwania jeszcze po 20-30 min, inne pociągi wraz z końcem bardzo długich remontów torów też przyspieszą. Pociągi zawsze będą droższe od autobusów, szczególnie w Polsce gdzie dostęp do torowisk jest jeden z najwyższych w Europie, dlatego muszą one wygrywać czasem przejazdu i komfortem. Z drugiej strony Pendolino poza szczytami jeżdżą pustawe, przydałoby się więcej tanich biletów na te pociągi.

  Gdyby Pendolina w Polsce były dotowane jak w Czechach i kosztowały tyle co np. TLK to busiarnia mogłaby zwinąć interes.

 • ladychapel

  Oceniono 22 razy 20

  Jeżdżę Simplexpressem - to ta sama grupa co Luxexpress. Zawsze czysto, wygodnie i od kilku lat z tabletami w zagłówkach :-) Takie auta od dawna kursują na trasie Wilno - Warszawa - Berlin. Brawo Estonia!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX