Sieciówka sprzedaje materiał z symbolami, którymi oznaczano gejów w obozach koncentracyjnych? Klienci oburzeni

Amerykańska firma odzieżowa Urban Outfitters sprzedawała tkaninę z symbolami przypominającymi te wykorzystywane przez nazistów do identyfikacji gejów w obozach koncentracyjnych. Klienci oburzeni, a to nie pierwsza wpadka firmy.
W sklepach sieci pojawiła się tkanina w szaro-białe pasy z nadrukowanym różowym trójkątem. Połączenie symboli od razu wywołało skojarzenie ze strojem, w który odziewano gejów w niemieckich obozach koncentracyjnych. Homoseksualiści, w celu ich identyfikacji, zmuszani byli do noszenia na piersi różowej odznaki.Amerykańska Liga Przeciwko Zniesławieniu (ADL) wysłała do firmy pismo, w którym wyraziła swoje zaniepokojenie i oburzenie. Szef ligi i ofiara Holocaustu Abraham H. Foxman napisał, że wykorzystany przez firmę wzór jest wyjątkowo obraźliwy i nie powinien być traktowany jako element popkultury. Zaapelował, aby firma natychmiast usunęła produkt ze swojej oferty.

Nie pierwszy raz

W sklepie internetowym sieci nie ma już śladu po tkaninie, która wywołała takie zamieszanie. Business Insider poprosił producenta o komentarz, którego - jak dotąd - się nie doczekał.

To już kolejna wpadka wizerunkowa amerykańskiej firmy odzieżowej Urban Outfitters. Nie tak dawno do oferty wprowadziła splamioną krwią bluzę z logo uniwersytetu w Kent, która według części klientów prowokacyjnie nawiązywała do masakry sprzed 44 lat, kiedy to na terenie uczelni zostało zabitych czterech studentów.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

POLUB NAS


Więcej o:
Komentarze (67)
Sieciówka sprzedaje materiał z symbolami, którymi oznaczano gejów w obozach koncentracyjnych? Klienci oburzeni
Zaloguj się
 • jm131

  Oceniono 140 razy 84

  hehe, znowu są Naziści zamiast Niemców.
  Brakuje jeszcze "polskich obozów koncentracyjnych"

 • bezkontownik

  Oceniono 70 razy 66

  przecież to nie jest "wpadka", tylko celowy chwyt marketingowy.
  - Co zrobić, żeby zaczęły o nas pisać gazety, brukowce, śmieciowce i internety na całym świecie?
  - Obraźmy kogoś.

 • scythe_sharpening_stone

  Oceniono 81 razy 49

  Mam nadzieję że nie napisali "w polskich obozach koncentracyjnych".

 • alex_hildemberg

  Oceniono 30 razy 28

  Te prowokacje żałosnych korporacji które zrobią wszystko żeby tylko w mediach o nich mówiono, to jest dno i powinniśmy w ogóle o nich nie dyskutować bo im tylko o to chodzi.

 • mallerco

  Oceniono 27 razy 13

  **Klienci oburzeni**
  Niesamowicie wykształcone jest to społeczeństwo amerykańskie, mają rozległą a jednocześnie bardzo dogłębną wiedzę.
  Jakżeż mamy zatem wierzyć własnym oczom i uszom, gdy widzi się Amerykanina, który nie wie jak nazywa się stolica Hiszpanii, kto to był Eiffel, nie jest pewien, czy Szwajcaria na pewno nie ma dostępu do morza, jedyną znaną mu postacią historyczną z Europy jest Ben Hur.

 • fajny_zajety

  Oceniono 31 razy 13

  Odwrócony trójkąt oznacza męski kibel.

 • pasikonik_pospolity

  Oceniono 32 razy 8

  Taa, a w szkołach uczą dzieci matematyki za pomocą symboli, które wykorzystywał Hitler przy planowaniu operacji militarnych... :/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX