Play z bardzo dobrymi wynikami finansowymi. Miliard zysku i 12 mln klientów

Play ma powody do zadowolenia. W zeszłym roku z sieci korzystało 12,3 mln Polaków. Firma zanotowała ponad 4 mld zł przychodów i powiększyła zasięg szybkiego internetu LTE do 73 proc. populacji Polski. - Play ma za sobą bardzo pomyślny rok pod względem komercyjnym i finansowym - powiedział Jorgen Bang-Jensen, prezes sieci.
Play 2014 rok może zaliczyć do udanych. Firma na wielu polach osiągnęła wzrosty i okrzepła w świadomości Polaków, co przełożyło się na liczbę klientów korzystających z fioletowego operatora. Jest już ich dokładnie 12,3 mln, co stanowi 21 proc. wszystkich abonentów usług mobilnych w naszym kraju. - W tym czasie do naszej sieci przeszło 800 tys. osób - dowiadujemy się w biurze prasowym.

Jednak to, co może cieszyć prezesa Play najbardziej, to liczba klientów zainteresowanych abonamentami w sieci. W zeszłym roku takich osób było aż o milion więcej niż dwa lata temu. Wyraźnie więc widać, że spoty w telewizji z celebrytami pokroju Kuby Wojewódzkiego czy Krzysztofa Hołowczyca, reklamującymi różne formuły abonamentowe, przyniosły zamierzony skutek.

Więcej klientów, więcej pieniędzy

Wzrost użytkowników pociągnął za sobą większe przychody firmy. Te w 2014 r. wyniosły łącznie 4,4 mld zł, w tym od samych użytkowników - 3,5 mld zł, co stanowi wzrost o 21 proc. rok do roku. Zysk EBIDTA (po odliczeniu kosztów, a przed m.in. podatkami i odsetkami z kredytów) wyniósł dokładnie 1,072 mld złotych.

Sieć może pochwalić się również szybkim rozwojem internetu 4G LTE. - Jest już nim objęte 73 proc. populacji Polski - informuje firma.

POLUB NAS


Więcej o:
Komentarze (132)
Play z bardzo dobrymi wynikami finansowymi. Miliard zysku i 12 mln klientów
Zaloguj się
 • zqredzik

  Oceniono 240 razy 212

  Mówta co chceta, ale gdyby nie Play i była prezes UKE pani Anna Streżyńska, to dzisiaj, płacilibyśmy krocie za wszystko co związane z telefonią komórkowa. Tzw święta trójca, czyli T-Mobile, Orange i Plus, strzegłaby nas kasy aż miło.

 • smiki48

  Oceniono 183 razy 135

  jestem w Play nie z powodu reklam, tylko po przeanalizowaniu oferty.Play pod względem jakości świadczonych usług jest jedną z gorszych sieci, natomiast jest konkurencyjny pod względem ceny. I to był mój świadomy wybór. Nie najlepsza jakość, ale niska cena.

 • mercu23

  Oceniono 192 razy 130

  Przecież Play ma najlepszą ofertę na rynku.Sami celebryci tego nie wypracują ,bo każdy potrafi kalkulować bez potrzeby innych.Jestem od początku w play i nie ma takiej oferty konkurencja by w ogóle mnie zainteresowała jakakolwiek oferta,co dziwi bo to nic wielkiego stworzyć podobny pakiet plus coś na przebitkę.Jednak pazerność nie ma granic, wszystko lub nic?taką dewizę głoszą konkurencji.

 • Oceniono 127 razy 121

  Jestem w Play, ale tylko ze względu na warunki. Ilość gwiazd w reklamach WCALE mnie nie zachęca, a niektóre wręcz irytują - vide: Mucha i jej "stan ciążowy".

 • toshiro32

  Oceniono 114 razy 92

  Ja mam odwrotne wrazenie. ZAtrudnianie gwiazd raczej powoduje odejście klientów. Jak jest z Playą to nie wiem. Ale np. odszedłem z banku WBK, który angażuje najwiesze gwiazdy amerykańskiego kina bo wiem że płaca im z moich pieniędzy. Nasze gwiazdy są pewnie tańsze

 • zdziwiony1980

  Oceniono 85 razy 75

  tak , to na pewno przez tzw "gwiazdy" , a nie ofertę Play ma takie wyniki ,
  za kogo Wy macie Polaków ?

 • rabingoldblatt

  Oceniono 78 razy 68

  Akurat celebryci w ogóle nie wpłynęli na to, że moja firma migruje do PLAY.

  Od lekko licząc dekady byliśmy związani z PLUSEM, współpraca układała się dobrze więc nie było zmian. Aż do końca zeszłego roku gdzie okazało się, ze przy nowych umowach za te usługi z których korzystaliśmy do tej pory mamy płacić od 12 do 17 PLN więcej miesięcznie. Przy ponad 20 aktywnych kartach zaczęły się z tego robić rocznie tysiące złotych różnicy w rachunkach. Okazało się, że możemy dostać to samo w PLAY w cenach bardzo zbliżonych do tych, które płaciliśmy. Więc wybór był oczywisty. Mnie nie interesuje telefon z milionem bajerów za "złotówkę" tylko jasne i uczciwe rozliczenia biznesowe.

  Więc drogi Zygmusiu ....bye bye

 • wacek321

  Oceniono 84 razy 68

  Trzeba na łepetynę upaść pisząc,że pokazanie gęby tego czy innego celebryty ( a zwłaszcza tak zakazanej jak ta wspomniana) powoduje rewelacyjne przyrosty abonentów.Niech tylko dorównają cenami do innych operatorów i wtedy to piszą,Teraz tylko cena abonamentu ( 13 zł +Vat za nielimitowane do PLAY i stacjonarne + 300 min do pozostałych) powstrzymuje mnie ,pomimo beznadziejnej jakości , od opuszczenia tej sieci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX