123 osoby wygrały konsole, a Sony przez przypadek skasowało listę zwycięzców. Teraz przeprasza

Sony ogłosiło jubileuszowy konkurs i przez pomyłkę skasowało listę zwycięzców. 123 osoby miały dostać specjalną edycję konsoli, a dostaną... przeprosiny.
W grudniu marka Playstation obchodziła swoje 20. urodziny. Z tej okazji Sony urządziło promocję - pomiędzy grudniem i styczniem klienci w Japonii, którzy zakupili którąkolwiek z dostępnych na rynku konsol PS, otrzymywali kalendarz ze specjalnym kodem. Spośród nich Sony wylosowało następnie 123 osoby, które miały otrzymać jubileuszową wersję konsoli PS4.

Pech chciał, że firma przypadkowo wykasowała całą listę zwycięzców. Na japońskiej wersji swojej strony internetowej przekazuje wszystkim największe przeprosiny, nie tłumaczy, w jaki sposób doszło do usunięcia danych, i z przykrością informuje, że ich odzyskanie nie jest możliwe.

Sony poprosiło klientów, którzy kupili konsole we wspomnianym okresie, aby jeszcze raz wzięli udział w konkursie, ponieważ losowanie ma zostać powtórzone. Ci, którzy wyrzucili już kalendarz z kodem od Sony, proszeni są o przesłanie numeru seryjnego zakupionego urządzenia, a być może kod ten uda się odtworzyć.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

POLUB NAS


ReklamaWięcej o:
Komentarze (22)
123 osoby wygrały konsole, a Sony przez przypadek skasowało listę zwycięzców. Teraz przeprasza
Zaloguj się
 • msypa

  Oceniono 107 razy 99

  Drogi wnusiu! Chciałam wysłać Ci 100 zł no ale już zakleiłam kopertę.

 • blank8

  Oceniono 66 razy 64

  Wykasowali i jest nie do odzyskania? Niech poproszą Koreańczyków, oni właśnie przeglądają tę listę.

 • cezar85

  Oceniono 52 razy 42

  "123 osoby miały dostać specjalną edycję konsoli, a dostaną... przeprosiny"

  skoro wiedzą kogo przeprosić, to może w ramach przeprosin daliby im na przykład.......

  konsole?

 • wonderdummy

  Oceniono 45 razy 41

  Sony niszczy resztki prestiżu i zaufania. Strzela sobie gol za golem. od wielu tygodni ma problemy ze sprzętem (przede wszystkim audio), który dzięki platformie vTuner pozwala słuchać radia internetowego. Cena takich urządzeń nie jest mała i zawiera opłatę abonamentową za korzystanie z usług vTuner. Z jakichś powodów, Sony jest w konflikcie z dostawcą usługi. Skutkuje to tym, że drogi sprzęt nie pozwala na korzystanie z radia internetowego w ogóle lub tylko częściowo. Zmienia się to dość często. W styczniu nie dało się słuchać np. Trójki. Sony niezmiennie odpisuje na maile z pretensjami, że bardzo się stara: "Niestety ale pomimo częściowego wznowienia funkcjonalności sprzętu, o której Pan wspomina, nie mamy dalej szczegółowych informacji o dalszych postępach w pracach nad rozwiązaniem tego problemu. Bardzo nam przykro z tego, równocześnie bardzo przepraszamy za zaistniałe niedogodności." Posiali dane zwycięzców? Pewnie nie mają kasy na nagrody i opłacenie usług vTuner. Albo im hakerzy ukradli.

 • zs27000

  Oceniono 32 razy 30

  Ale jaja. Myslałem że tylko dzieciaki w podstawówce tak się tłumaczą. Źle się dzieje w firmie Sony. Kiedyś ta marka oznaczała jakośc i prestiż. A teraz? Szkoda gadać...

 • popijajac_piwo

  Oceniono 25 razy 25

  Może niech się przerzucą na kalesony...

 • saves

  Oceniono 22 razy 22

  Brawo!!! Odzyskuje się dane z "czarnych skrzynek", spalonych twardych dysków, a nie da się odzyskać tej listy???
  Kiedyś Sony obok Panasonica i Technicsa było synonimem najwyższej jakości. Dzisiaj szkoda gadać.

 • roodyalien

  Oceniono 13 razy 13

  W ch*ja walą... W to, że nie da się odzyskać tej listy (co oni musieli zrobić? wyjęli przypadkiem dysk i przez pomyłkę wsadzili go do maszyny generującej impuls magnetyczny? jeśli nie to dane da się odzyskać i tyle) mogą uwierzyć tylko ludzie z rodzaju tych, którzy wchodzą na Facebooka wpisując w Google "www.facebook.com".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX