Nie uwierzycie, skąd pochodzi najlepsza whisky świata. Nie, nie jest to Szkocja

Nie Szkocja, nie Irlandia, nie Japonia, ale Tajwan. Najlepszą whisky świata w konkursie World Whiskies Awards została tajwańska Kavalan Solist Vinho Barrique. - To tak, jakbyś zmieszał bourbon z mleczną czekoladą - zachwalali trunek eksperci.
"Zaskoczenie", "Sorry, Szkocjo", "Tajwan. Czas na Porto" - to tylko kilka komentarzy po corocznym konkursie World Whiskies Awards organizowanym przez znany magazyn branżowy "Whiskey Magazine".

Główną nagrodę w tym roku zdobył tajwański trunek Kavalan Solist Vinho Barrique, który zyskał uznanie jury dzięki "ponadprzeciętnej gładkości" i "smakowi bourbonu z mleczną czekoladą". Szacunek może budzić także moc alkoholu, czyli ok. 59,2 proc.Kavalan jest destylowany w tajwańskiej gorzelni King Car w prowincji Yilan. Pierwsza whisky z tego zakładu ukazała się na rynku w 2008 roku. Od tamtej pory Kavalan zbiera bardzo pochlebne recenzje.

Zwycięska wersja należy do serii Solist skupiającej destylaty z jednej beczki, które przed butelkowaniem nie były rozcieńczane. Edycja Vinho starzona jest w beczkach po amerykańskich winach.

"Używane beczki po przetransportowaniu na Tajwan są delikatnie wypalane i napełniane destylatem słodowym na okres minimum trzech lat. Rezultatem jest whisky o wyraźnych owocowych nutach" - czytamy na stronie producenta. Nagrodzony trunek jest dostępny w Polsce; butelka 0,7 l kosztuje ok. 500 zł.

POLUB NAS
Więcej o:
Komentarze (67)
Nie uwierzycie, skąd pochodzi najlepsza whisky świata. Nie, nie jest to Szkocja
Zaloguj się
 • popijajac_piwo

  Oceniono 56 razy 32

  "Szacunek może budzić także moc alkoholu, czyli ok. 59,2 proc."

  Pierwszy raz w życiu gimbus zobaczył "Cask strength"?...

 • xerathus

  Oceniono 50 razy 30

  "Ruda wóda na myszach"... jak mówił klasyk...

 • 29elmi

  Oceniono 84 razy 26

  "Nie uwierzycie, skąd pochodzi najlepsza whisky świata" Jesli Whisky to tylko ze Szkocji. Jesli autor mial na mysli Whiskey, to moze byc Irlandia, USA, Kanada, Japonia, nawet Polska i czechy, albo Taiwan. Autor powinien nieco poczytac na temat, o ktorym stara sie pisac.

 • cholonek

  Oceniono 27 razy 19

  A w badaniu CBOS wyszło, że wszyscy Polacy uwielbiają bigos wujka Onufrego.

 • artur74

  Oceniono 20 razy 12

  Od jutra u pana Henia na bazarku za jedynie 4 dychy ;)

 • benia_b

  Oceniono 25 razy 11

  Brednie. Teraz pora na najlepszą na świecie whisky z Puszczy Białowieskiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX