Poczta Polska na Orlenie. Przesyłkę odbierzesz na stacji benzynowej

Poczta Polska rozpoczyna współpracę z Orlenem. Od kwietnia na stacjach benzynowych będzie można odbierać przesyłki. Dla klientów oznacza to dostęp do paczek przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.
Już w kwietniu klienci biznesowi Poczty Polskiej będą mogli nadawać przesyłki z możliwością ich odbioru na blisko 900 stacjach paliw Orlen. W pierwszym etapie współpracy możliwe będzie odebranie przesyłek Kurier48 z terminem doręczenia/wydania 48 godzin. W ciągu roku do oferty włączone zostaną kolejne usługi paczkowe i kurierskie, w tym usługa za pobraniem. Niebawem usługa ma być również dostępna dla klientów indywidualnych wysyłających paczki za pośrednictwem aplikacji Elektroniczny Nadawca bezpośrednio w placówkach pocztowych.

Poczta Polska oprócz standardowych dostaw kurierskich oferuje w blisko 4200 placówkach pocztowych usługę "odbiór w punkcie". Do końca 2015 r. sieć ta powiększona zostanie o blisko 1100 stacji paliw Orlen. Jak informuje Poczta, usługi paczkowo-kurierskie z opcją "odbiór w punkcie" z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Liczba tak odbieranych przesyłek wzrosła o blisko 500 procent rok do roku.

Przedstawiciele Poczty Polskiej uważają, że grupą klientów szczególnie zainteresowanych nową usługą będą firmy z sektora e-commerce i liczą na podjęcie współpracy z największymi światowymi graczami sprzedaży internetowej, jak Amazon czy Zalando.

- Dzięki podpisanej umowie z operatorem Stacja z Paczką chcemy jeszcze mocniej być obecni na rynku e-commerce. Klienci dzisiaj oczekują jak najszerszego wyboru sposobu otrzymania przesyłki. Dlatego równolegle rozwijamy trzy kanały dostępu do naszych usług. Pierwszy to serwis kurierski oferujący usługi door to door dla klientów indywidualnych i biznesowych. W ramach drugiego skupiamy się na zapewnieniu klientom dostępu do sieci placówek pocztowych wraz z urządzeniami samoobsługowymi. Trzeci segment to możliwość odebrania swoich e-zakupów na stacjach paliw PKN Orlen i docelowo w punktach odbioru w ramach sieci retailowych - mówi Janusz Wojtas, członek zarządu Poczty Polskiej.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

POLUB NAS


Więcej o:
Komentarze (42)
Poczta Polska na Orlenie. Przesyłkę odbierzesz na stacji benzynowej
Zaloguj się
 • dawaj.flaszkie

  Oceniono 72 razy 62

  Paczkę odbierzesz na Orlenie, paliwo kupisz w cukierni, a ciastka na poczcie.

 • pricasso

  Oceniono 51 razy 47

  Dla mnie miłą rewolucją by było gdyby w moim ponad 10.000 miasteczku otworzyli drugie okienko.

 • mk30553

  Oceniono 81 razy 43

  Oznacza to jeszcze większe kolejki. Chcesz zatankować paliwo, to czekaj, bo jedni chcą zjeść hotdoga a inni odebrać paczkę. Do tego jeszcze drukowanie fakturek. Żegnaj Orlen?

 • mylink1

  Oceniono 17 razy 13

  Odbierałem tydzień temu taką paczkę. Sms nie dotarł do mnie z informacją, że paczka na mnie czeka. W końcu sam zadzwoniłem, bo wg statusu internetowego paczka leżała na regionalnej sortowni. Na centrali nic nie wiedzieli, podali telefon do działu kurierów. Tam również nic nie wiedzieli, ale po godzinie sprawdzili i oddzwonili mówiąc, że paczka jest na stacji Orlen w drugim końcu miasta. Na Orlenie paczka była, ale kobieta - kierowniczka zupełnie nie zorientowana. Zanim wydała mi paczkę, sprawdziła dane z dowodu, po czym przez około 3 minuty coś klikała, po czy dała mi paczkę - nie chciała żebym nawet się podpisał - pytałem czy na pewno.. tak oczywiście. Gdy wsiadałem do samochodu - przybiegła przepraszając mnie - bo jednak podpis mój był konieczny, ale musiałem poczekać bo musi wydrukować papier na którym mam się podpisać. Po około 5 minutach przyniosła dokument odbioru.... Po 3 dniach od odbioru paczki na Orlenie otrzymałem smsa z informacją, że paczka czeka na mnie na stacji Orlen..

 • Rafał Jankowski

  Oceniono 14 razy 10

  Kurcze,ale Wy Wszyscy na Forum narzekacie.Firma , w której pracuję,ma umowę biznesową z PP,także bardzo często coś wysyłam/dostaje i muszę Wam powiedzieć , że na przestrzeni lat BARDZO się poprawiło wszystko.Przede wszystkim oddziały pocztowe , które powstały masowo.Dalej np. jest problem ze "sztucznymi kolejkami", albo pani w jedynym okienku robi sobie przerwę przed 15 ta (godzina graniczna na dostarczenie ,do paczki ,która ma być na następny dzień),ale dla mnie możliwość odbierania na Orlenach,BOMBA!Przede wszystkim,to będzie możliwość , z której jak będzie korzystać regularnie 5-10 % klientów , to i tak będzie sporo.Paczkę będzie można odebrać sobie o dowolnej porze,także jeśli ktoś boi się kolejek,odbierze sobie w nocy.W b.małych miejscowościach, nie ma za dużo parcel shopów, a oddziały są często otwarte tylko do 13-14 , a Orleny są praktycznie wszędzie .Dodam ,że tankuję wyłącznie na w/w stacjach,bo mam tam flotę, a sam odbiór paczki,nie powinien wydłużać czasu oczekiwania nie więcej niż 3 min.Dla mnie świetna, zaskakująca wiadomość.Nie musisz czekać na kuriera/listonosza,może podjechać sobie o dowolnej porze, w zasadzie prawie zawsze masz blisko, dla mnie same plusy i 2 firmy z polskim kapitałem,brawo!@

 • sverir

  Oceniono 15 razy 9

  Czy ja dobrze rozumiem? Z zarzutu wobec konkurencji, tj. odbierania przesyłek od byle kogo, ta sama PP robi teraz strategię biznesową? A co z obawami o bezpieczeństwo korespondencji, o którym tyle mówiła Poczta, gdy przegrywała przetargi?

 • eisbergh

  Oceniono 39 razy 9

  tak debilnych rozwiązań związanych z realizacja podstawowych zadan, jakie stoja przed przedsiębiorstwem uzytecznosci publicznej jaka jest poczta jakie sa w Polsce, to na całym swiecie nie ma...

 • marc_pl

  Oceniono 14 razy 8

  W ubiegłym tygodniu w piątek oczekiwałem na kuriera Poczty Polskiej z paczką gdyż otrzymałem e-maila z informacją że w piątek ma się u mnie zjawić. Po całodziennym oczekiwaniu przed godz. 18 próbowałem skontaktować się z pracownikiem poczty co dalej z moją paczką gdyż nie dotarła do mnie. Po wielu telefonach trafiłem w końcu na panią która stwierdziła że paczka jest na magazynie i będzie dostarczona dopiero w poniedziałek, chyba że odbiorę ją osobiście. Pojechałem wieczorem do magazynu Poczty Polskiej gdzie zastałem rozbawione towarzystwo kilka pań i panów którzy głównie zajęci byli rozrywkową dyskusją między sobą. Niestety Poczta Polska to relikt minionych czasów i błyskotliwej przyszłości im nie wróżę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX